Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoologická zahrada Plzeň – Otevírací doba, vstupné, zvířata

Zoologická zahrada Plzeň je druhou nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Zoo najdete severně malý kousek od centra Plzně v městské části Lochotín. Adresa zoologické zahrady je Pod Vinicemi 9.

Zoologická zahrada Plzeň se představuje

Největší atrakcí Zoologické zahrady v Plzni je pavilon, který se jmenuje Tajemný svět africké noci. V tomto úžasném pavilonu najdete výběhy hravých šimpanzů a drsných lvů nebo atraktivní kolekci plazů či pozoruhodný ostrov lemurů.

Výběh pro žirafy v dolní části ZOO

Součástí ZOO je rovněž idylický statek Lüfnerka, kde se pasou domácí zvířata a je zde otevřená exotická africká restaurace Kiboko.

Tučňáci a medvědi

Zoologická zahrada Plzeň je atraktivní zahrada, která se může pochlubit především nádherným hejnem tučňáků Humboldtových, jejichž každodenní krmení z rukou zkušených ošetřovatelů je velkou podívanou.

Žirafy mají opravdu krásný výběr

Rovněž se zde můžete těšit na druhý největší medvědinec v Evropské Unii.

Nosorožec odpočívá v odlehlé části svého výběhu

Volné výběhy

Velmi atraktivní jsou také volné přírodní výběhy opic a šelem nebo sukulentní skleník, který čítá celkem 1.000 druhů rostlin. Lákavá je taktéž naučná stezka „Vývoj přírody ve čtvrtohorách“.

Nejmenší druh hrocha - Hrošík Liberijský

Lochotínský amfiteátr

Další přitažlivou atrakcí je Lochotínský amfiteátr, který je vůbec největší přírodní amfiteátr v Česku. V lesoparku v těsné blízkosti botanické zahrady při vstupu od sídliště Vinice jsou pak dětská hřiště, kde se vaše ratolesti mohou dosyta vydovádět.

Hned za branou vstup do africké části zoo

Expozice Filipín

Expozice otevřená na podzim roku 2018 se může honosit skleníkem, kde svůj domov mají krokodýli.

Hlavními obyvateli skleníku jsou dvě samice krokodýlů filipínských, které Zoo Plzeň má ve svém chovu poprvé od svého vzniku.

Zvířata se tady mají opravdu dobře

Plzeňská zoo ve svých dějinách rozmnožila již 3 druhy krokodýlů, takže filipínské samice jsou zde v dobrou rukou.

Statek Lüfnerka

Chloubou Zoo Plzeň je rovněž opravený statek z 19. století, ve kterém uvidíte kolekci domácích zvířat a čtyři sta různých exponátů zemědělského nářadí.

Zvířata uvidíte z bezprostřední blízkosti

Od roku 2016 je zde nainstalována taktéž expozice Mokrý svět, která odkazuje na bohaté dějiny a tradici rybářství a rybníkářství v českých a moravských zemích.

Další ojedinělou výstavou je Svět v podzemí, která pro změnu ukazuje celou řadu živočichů, kteří většinu svého života žijí bez světla.

Vnitřek pavilónu nosorožců

Vstupné Zoologická zahrada Plzeň

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 170 korun. Dětské vstupné stojí 120 korun. Rodinná vstupenka pak vyjde vaši peněženku na 550 korun.

Hned vedle zoologické zahrady je velké parkoviště, kde za parkovné zaplatíte 50 korun za auto.

Exotická žábička

Otevírací doba Zoologická zahrada Plzeň

Zoo Plzeň je otevřena celoročně, od března do října je otevřeno denně a to od 8 do 19 hodin, od listopadu do února pak od 9 do 16:30 hodin.

Majestátný lev

Zoologická zahrada Plzeň závěr

Zoologická zahrada Plzeň mě oslnila. V Čechách jsem navštívil valnou většinu ZOO a ZOO Plzeň patří jednoznačně k nejhezčím. Už jenom spojení zoologické a botanické zahrady je unikátní. Velikost je tak akorát. Střídají se různé tipy terénů a z horní části je i hezký výhled na Plzeň.

Krásná zvířata, z nichž mnohá jsou opravdu unikátní včetně hrošíků a nosorožců. Pro děti je připravené ideální zázemí a pokud zároveň navštívíte i Dinopark Plzeň, tak máte zábavu na celý den.

Líbí se mi i občerstvení a návštěvnické zázemí. Z obchodu se suvenýry jsme si odvezli plyšového hrošíka.

Diskuze ke článku