Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezero Lhota koupaliště – Ceník, kvalita vody, ubytování

Jezero Lhota se nachází pouhý 1 od obce Lhota v okrese Praha-východ blízko Mladé Boleslavi. Jedná se o jezero, které vzniklo zatopením pískovny a v současné době je oblíbeným místem ke slunění i koupání se.

Jezero Lhota se představuje

Obrovská vodní plocha nedaleko Prahy má čistou a teplou vodu. Kolem jezera jsou navíc skvělé písečné pláže, ze kterých asi čtvrtina patří nudistům. Oblíbená je i dětská pláže, kde je menší hloubka. Jezero Lhota je geniální místo na koupání. Obklopené voňavými borovicemi je opravdu příjemným místem relaxace.

Koupání je na jezeře Lhota opravdu krásné

Krátká historie jezera

Oblíbené jezero Lhota vzniklo na místě velké pískovny, která byla vytvořena v roce 1965 pro potřeby výstavby dálnice D1 a pražského metra. Těžba skončila v roce 1983 a po jejím ukončení vzniklo v lese východním směrem od obce velké jezero o vodní ploše cca 25 ha a hloubce místy až 14 metrů, které je v současnosti hojně využíváno pro výtečnou kvalitu vody k dovolené a rekreaci.

Pískovna má čistou a kvalitní vodu

Výborné místo ke koupání

Vzdálenost pouhých 20 kilometrů od Prahy z něj učinila vyhledávané a často navštěvované místo. Na nejslunnější straně byla založena ještě za komunistického režimu první veřejná nudistická pláž v tehdejším Československu.

Děti dovádí na jezeře Lhota

Popis areálu

Kolem jezera Lhota najdete dostatečně velké parkoviště, které je situované severně od jezera. Parkoviště má celkovou velikost cca 2,8 ha a odhadovanou kapacitu 1.400 vozů. Pro návštěvníky jezera Lhota je k dispozici moderní a hlavně udržované hygienické zázemí, kiosky s občerstvením a pískové hřiště na plážový volejbal.

Jezero je především oblíbeným cílem nudistů. Pískové pláže jsou obklopeny krásným borovým lesíkem. Během celé otevírací doby koupaliště je v areálu přítomen plavčík – zdravotník.

Pohled na klidnou hladinu jezera

Jak se jezeru Lhota dostanete?

Pokud k jezeru pojedete vlastním autem, vydejte se na výpadovku u Černého mostu na Brandýs nad Labem, odkud je to do Lhoty zhruba 8 kilometrů. Spojení autobusem je málo frekventované, nicméně autobusová zastávka je zhruba 300 metrů od jezera. Pokud budete cestovat vlakem, tak jeďte do obce Dřísy, odkud budete muset dojít 2 kilometry po svých.

S občerstvením zde opravdu není problém

Praktické informace

Vstup na koupaliště stojí pro dospělého návštěvníka 60 korun. Dítě zaplatí 40 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Cena parkovného vás vyjde na 100 korun, za motocykl zaplatíte 60 korun. Areál je otevřen od pondělí do neděle od 6 do 21 hodiny.

Jezero Lhota závěr

Jezero Lhota je klasickou českou pískovnou, která nabízí skvělé koupání a letní zábavu. Písčité pláže lákají k relaxaci, stejně tak je možné se pohodlně natáhnout do stínu pod vzrostlé borovice. Kolem jezera je nejméně 5 kiosků s občerstvením různého druhu (hamburgery, pizza, saláty). Jezero Lhota nabízí také spoustu možností zábavy. Velká plocha láká k plavání i vodním sportům. Za nás tedy návštěvu Lhoty můžeme jenom doporučit.

 

Diskuze ke článku

0.0/5