Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jezero Poděbrady – Na co se těšit na poděbradském přírodním koupališti?

Jezero Poděbrady se nachází kousíček od Poděbrad ve Středočeském kraji.

Jezero Poděbrady se představuje

Jezero Poděbrady je sympatický přírodní areál, který se nachází u již vytěženého pískového povrchového dolu.

Přírodní areál je situován prakticky nedaleko od centra lázeňských Poděbrad a patří k němu parkoviště, které má kapacitu 150 aut.

V placeném areálu najdete kromě přírodní nudistické pláže, 5 barů s bohatým občerstvením, sociální zařízení včetně sprch a záchodů.

Hlavní pláž jezera Poděbrady

Velká rozloha vodní plochy

Jezero Poděbrady se může pochlubit rozlohou vodní plochy, která činí 260 hektarů. Přírodní areál najdete na levém břehu Labe a je obklopen bujnou vegetací a zelení. Od centra Poděbrad dojdete pěšky k jezeru za pět minut.

V létě je tady opravdu pohoda

Popis přírodního koupaliště

Na přírodním koupališti jsou k dispozici 3 písečné pláže a okolo 5.000 metrů čtverečních travnatých ploch, které jsou pravidelně upravované.

Do areálu se dostanete dvěma vstupy, které najdete na severní straně od centra lázeňského města a na jižní strany od parkoviště za mostem přes řeku Labe.

V areálu se také nachází kemp pro stany a karavany a kompletní sociální zařízení, které čítá dvě sprchová místa s 18 sprchami.

Jezero Poděbrady nabízí skvělé koupání pro malé i velké

On Air Arena

Součástí přírodního areálu je rovněž On Air Arena, která pojme 1.000 návštěvníků. On Air Arena slouží k pořádání městských kulturních a společenských akcí.

Sportovní vyžití na přírodním koupališti

Koupaliště neslouží pouze ke koupání, ale také ke sportovnímu vyžití. Koupaliště nabízí 3 loďky, 2 šlapadly, aquazorbing, aquaroller, jednu velkou a dvě malé skluzavky, nafukovací fotbal a stolní fotbal.

Takový klid je tady v létě maximálně brzy ráno

Projížďky houseboatem

Pro ty, kteří prahnou po delších projížďkách, tak přírodní koupaliště Poděbrady nabízí projížďky houseboatem, které jsou vybavené slušivými lehátky a příjemným barem s chlazenými nápoji.

Koupaliště vhodné pro rodiny s dětmi

Přírodní koupaliště je také vhodné pro rodiny s malými dětmi, které mohou pro koupání využít mělkou pláž, která je na jižní straně jezera.

Od roku 2022 byly u přírodního jezera instalovány vstupní brány s turnikety, domy pro plavčíky a bezpečné dlážděné chodníky.

Přírodní kupaliště Poděbrady je velmi oblíbené

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupné vyjde dospělého i dětského návštěvníka na 50 korun. Od 19 hodiny zaplatíte pouze 10 korun. Jezero Poděbrady je otevřeno od května do září.

Otevírací hodiny jezera jsou každý den od 8 do 20 hodiny.

Za kempování zde za jednu osobu se stanem a autem zaplatíte 330 korun. Za obytný vůz či karavan si připlatíte 100 korun navíc. Kemp v je v provozu od 15. května.

Jezero Poděbrady nabízí i mnoho služeb - občerstvení, převlékárny, dokonce i kemp

Jezero Poděbrady závěr

Jezero Poděbrady má opravdu hezký rekreační areál. Je to opravdu hezké místo, kde strávit parný letní den. Zázemí je pěkné včetně možností občerstvení. Voda je přírodní a většinou v dobré kvalitě. S parkováním nebývá problém a centrum lázeňského města na dosah (stačí přejí Labe). Za nás tedy dáváme palec nahoru.

Diskuze ke článku