Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dinopark Praha Harfa – Vstupné, otevírací doba, recenze

Dinopark Praha je netradičně umístěný zábavní park, který najdete na střeše nákupního střediska Harfa. Celý park je jen a jen o dinosaurech.

Dinopark Praha se představuje

Návštěvu DinoParku můžete klidně spojit s velkým nákupem, protože DinoPark se nachází v obchodním centru Galerie Harfa nedaleko O2 arény.

V samotném Dinoparku se pak můžete atraktivní formou seznámit s informacemi o vývoji života na Zemi nebo jednotlivými druhy živočichů. Vaše ratolesti si navíc mohou zahrát na paleontology. Vaše děti se zde také mohou setkat s malými T-Rexy či hravými Allosaury.

Dinopark Praha nabízí opravdu fascinující zábavu

Co všechno DinoPark Praha nabízí?

V DinoParku Praha si můžete udělat zajímavý výlet do druhohor, kde uvidíte povedené modely dinosaurů v životních velikostech, které obklopuje druhohorní příroda.

Vaše děti se zde mohou těšit na dětské paleontologické hřiště s dobře schovanou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupného můžete navštívit 4D kino, kde na vás bude čekat nejeden zajímavý snímek.

To vše na střeše OC Harfa

Cesta do minulosti Země

Cesta do minulosti Země je malý pavilon, ve kterém se potkáte s reálnými artefakty z dávných dob, kdy na naší planetě žila zvířata, která už dávno vyhynula.

Můžete zde vidět skutečného škorpióna z Třetihor nebo otisk křídel pravěkých vážek či fosílie přesliček objevených na území našeho státu. Dále se zde můžete těšit na imitaci skutečného paleontologického výkopu. Pavilon byl postaven ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni.

Děti to tu milují - Zábavná paleontologie!

Unikátní rostlina

DinoPark Praha se může pochlubit zcela unikátní rostlinou, která se jmenuje Wollemia Nobilis a pochází z Druhohor. Jedná se o druh pravěké borovice, která byla objevena v roce 1994 v australské divočině. Pro odborníka na rostliny je setkání s touto unikátní rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným dinosaurem.

Dinosauří mláďat

V roce 2018 byl v Dinoparku Praha rokem dinosauřích mláďat, takže od té doby jsou zde k vidění dinosauří drobečci, což může určitě potěšit vaše ratolesti. Čekají na vás roztomilí T-Rexové, hraví a skotačiví Allosauři a sympatická rodinka Triceratopsů.

Dinopark Praha nabízí opravdu majestátné exponáty

Atrakce pro děti

DinoPark je především park pro děti, takže vaše holky nebo kluci zde najdou celu řadu zábavných atrakcí. Vaše dítě se tak může na svět podívat očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své velké skořápky.

Dále jsou zde pro vaše děti připravené prolézačky a houpadla. Na závěr vašeho pobytu ve světě dinosaurů si vaše dítě může udělat unikátní fotku ve fotosaurovi, kterou si může odnést domů.

Malí návštěvníci nevychází z údivu

Vstupné ceník

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 180 korun. Dětské vstupné pak stojí 120 korun. Sezónní pergamenka pak vyjde vaší peněženku na 900 korun, respektive 600 korun.

Dinopark Harfa ceník vstupného

Za poslední 2 roky došlo ke zdražení vstupného o 20 až 30%. 

Dinopark Praha otevírací doba

Dinopark Praha je otevřen od března do listopadu denně od 9 do 19 hodiny. Poslední vstup je možný v 18:30 hodin.

Pro rok 2021 se počítá s provozem mezi daty 12.4. – 28.11.2021.

Dinosauři vypadají skoro jako živý

Dinopark Praha recenze

U návštěvníků je Dinopark Praha velmi oblíbený, o čemž svědčí recenze na Google, kde má aktuálně 4,2 z 5 možných. A to všechno při 2113 recenzích. To už je docela úctyhodný počet.

Dinopark Praha závěr

Dinopark Praha je hezká atrakce blízko centra Prahy. Děti se zde skvěle zabaví a na tomto parku je obzvláště skvělé, že v něm nejde jenom o zábavu, ale i vzdělávání. Mnoho dětí tento park jistě nadchne do poznávaní přírody, její historie i vývoje naší planety.

Diskuze ke článku