Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Borek u Čeckých Budějovic – Parádní letní osvěžení

Koupaliště Borek je polopřírodní koupaliště (biotop) v obci Borek, což je první obec na sever od Českých Budějovic. Koupaliště se nachází jenom kousek od dálnice D3.

Představení koupaliště Borek

Koupaliště se nachází na okraji stejnojmenné obce a je vklíněné mezi vzrostlý smíšený les. Les se jmenuje Mojský protéká jím také potoka Kyselá voda.

Koupaliště tvoří celkem 2 bazény. Jedná se o biotop, který využívá filtrace přes rostliny a vůbec celé koupaliště je stylizovaného do přírodního stylu. Nečekejte tedy žádné modré vydláždění jako jinde.

Dětské brouzdaliště na koupališti Borek

Koupaliště Borek tvoří:

  1. Oválný bazén o rozměrech 36 x 30 metrů plus je tady výsek na klouzačky (jedna nerezová trojklouzačka).
  2. Dětské brouzdaliště o průměru asi 20 metrů. Uprostřed je kámen s vodním hříbečkem ze kterého tryská voda. Je to vlastně takový malý ostrov. Kolem je pak brouzdaliště s asi 30 cm vody.

Všude okolo jsou rozlehlé travnaté plochy, kam je možné si dát deku. Jenom ty vzrostlé stromy tady chybí. Těch je tu opravdu jenom pár.

Biotop nabízí čistou vodu vhodnou i pro alergiky

Co je to biotop?

Čistota vody na koupališti Borek je udržována prostřednictvím biologických filtračních lagun bez chemických přísad. V nich jsou vysázené speciální druhy rostlin, které vodu čistí. Voda je tedy vhodná i pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou, včetně dětí.

Další služby koupaliště Borek

Koupaliště Borek nabízí pronájem beachvolejbalového míče a nářadí na úpravu povrchu včetně pronájmu hřiště ta 150,-Kč / hod + vratná záloha 200,-Kč. Dále je možné si půjčit slunečník za 30,-Kč na den + 100,-Kč vratná záloha.

Koupaliště Borek si rychle získala na oblibě

Otevírací doba

Každý den červen–září od 10:00 do 21:00 hodin. Je dobré sledovat aktuální informace, protože při nepřiznivém počasí může dojít k neočekávané změně a koupaliště zůstane zavřené.

Pro rodiny je to ideální místo na koupání

Ceník vstupného

Ceny na koupališti Borek jsou poměrně příjemné a přiměřené. Ceník platí od 1.6.2019 a v platnosti zůstává i po celý rok 2020. Prodej vstupenek a permanentek probíhá přímo na místě v pokladně koupaliště.

Základní celodenní vstupné pondělí až neděle 100 Kč
Snížené základní vstupné po 16:00 hodině 70 Kč
Snížené základní vstupné po 20:00 hodině 0 Kč
Děti do 7 let v doprovodu rodičů či v doprovodu dospělé osoby Zdarma
Děti 8 –15 let, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP a ZTPP – Celodenní vstupné pondělí až neděle 60 Kč

 

Permanentky – zvýhodněné vstupné:

Permanentka na 10 jednorázových vstupů po celou sezonu 700 Kč
Permanentka na 20 jednorázových vstupů po celou sezonu 1.000 Kč
Permanentka na 50 jednorázových vstupů po celou sezonu 1.500 Kč

V roce 2022 se výrazně zdražovalo, hlavně pernamentky. Zdražili i jednotlivé vstupy z 80 na 100 Kč.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Permanentky jsou libovolně přenosné. Na celodenní vstupenku jsou možné uskutečnit dva výstupy mimo areál za den.

Parkování

Areál koupaliště Borek má vlastní parkoviště o kapacitě 45 míst. Hezky dlážděné a vkusné. Místa pro vozíčkáře tady jsou 4. V případě zaplnění je možné bez problémů parkovat podél silnice, která je stejně slepá a nikam nevede.

Hlavní budova koupaliště Borek s veškerým zázemím

Koupaliště Borek webkamera

Na koupališti Borek je webkamera a vy se tak můžete na vlastní oči přesvědčit o obsazenosti koupaliště a aktuální situaci: www.koupalisteborek.cz/webkamera

Hodnocení návštěvníků

Návštěvníci si koupaliště velmi rychle oblíbili, o čemž svědčí skvělé recenze například na Google, kde má biotop aktuálně hodnocení 4,4 z 5 možných.

Osobně jsem si to tady velmi oblíbil - jenom škoda, že nejsem sám

Koupaliště Borek

Zdejší koupaliště je moderní a krásné koupaliště. Nabízí to nejlepší z přírody i lidského umu. Je to biotop, jehož vody čistí rostliny. S tím se sice pojí některé omezení (zákaz koupání psů), ale výhody naprosto jasně převládají.

Koupaliště Borek nabídne především příjemnou rodinou atmosféru, za kterou sem lidé jezdí už zdaleka. Nevím jak pro vás, ale pro mě je koupaliště Borek opravdovým symbolem letní pohody. Ačkoliv se jedná o „nové“ koupaliště, tak jeho sláva se poměrně rychle rozkřikla a zájem budějovičáků o něj je poměrně značný.

Diskuze ke článku