Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Špičák na Šumavě – Ceník, naše tipy, průvodce

Ski areál Špičák najdete na české straně Šumavy v západních Čechách blízko Železné Rudy. Patří mezi větší a kvalitní lyžařské areály.

Ski areál Špičák se představuje

Ski areál Špičák je místem, které si oblíbí všechny skupiny a kategorie lyžařů od úplných začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské nadšence a experty. Špičák má k dispozici celkem pět sjezdových tratí a několik cvičných lyžařských hřišť.

Krásný zimní den!

Čtyřsedačková lanová dráha

O komfort lyžařů se zde stará čtyřsedačková lanová dráha a 10 vleků, takže celková přepravní kapacita činí 5500 osob/hodinu. Celková délka všech tratí je 6,7 kilometrů a z toho 80 procent sjezdových tratí je uměle zasněžováno.

Horní část sjezdovky ve Ski Špičák

Obloha azura a den jako stvoření na lyže nebo prkno

Snowpark

Ski areál Špičák je rovněž skvělým místem pro všechny příznivce jízdy na prknu. Zdejší snowpark má atraktivní raily i skoky pro začínající i pokročilé snowboardisty. Snowpark je každý den upravován profesionálním strojem, takže riziko nebezpečných pádů se značně minimalizuje.

Na Šumavě je opravdu krásně

Sjezdovka pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s malými dětmi je zde k dispozici sjezdovka „Šance,” která měří 650 metrů a je velmi mírná a přiměřeně široká. Sjezdovka je navíc osvětlená, takže s dětmi zde budete moci lyžovat i večerních hodinách.

Mezinárodní závody a Ski Špičák

Od roku 2012 byl Ski areál Špičák homologizován lyžařskou federací FIS pro pořádání mezinárodních a republikových závodů.

Horní stanice lanovky na šumavský Špičák

Lesní úsek sjezdovky

Lyžařské Pohádkové Česko

Pohádkové Česko je dětské lyžařské hřiště s lyžařským vlekem pro nejmenší lyžaře a lyžařky. Dále je zde pohyblivý koberec s atraktivními figurkami zvířátek, které dětem zpříjemní výuku na lyžích. Svah s mírným sklonem je taktéž perfektním místem pro první bezpečné krůčky na lyžích.

Celý prostor je bezpečně ohraničen a tím je zajištěna zejména bezpečnost malých lyžařských nadějí a budoucích sportovních hvězd.

Kýčovitě krásná fotka. Úplně na instagram!

Lyžařská a snowboardová škola

V ski areálu nechybí kvalitní lyžařská škola, která se jmenuje Ski school Špičák. Lyžařskou školu najdete u nástupní stanice lanovky. Svojí pestrou programovou nabídkou uspokojí všechny, kteří se chtějí naučit základům sjezdového lyžování.

Ski Špičák a hlavní lanovka

Hlídání dětí

Nabídku pestrých služeb lyžařské školy zahrnuje rovněž hlídání dětí. Vaše ratolesti si totiž mohou užít legraci a zábavy na horách i bez lyží nebo snowboardu. Školení instruktoři se o vaše ratolesti bezvadně postarají, takže vy se v klidu a bez stresu můžete oddávat sjezdovému lyžování.

Běžecké tratě

V okolí ski areálu Špičák jsou desítky kilometrů kvalitních a strojově upravovaných běžeckých tras. Běžecké tratě jsou zde každé úterý a pátek při dostatku sněhu upravovány rolbou, takže jízdu na běžkách si zde dokonale užijete.

Jedna z horských chat na Špičáku (dolní stanice lanovky)

Romantický západ slunce

Ski Špičák závěr

Co říci závěrem? Snad jenom, že se Špičákem je opravdu nemůžete trefit vedle, protože je to krásný lyžařský areál se vším všudy. Spousta kilometrů sjezdovek, nádherné prostředí a výhledy na Šumavu a samozřejmě nezapomeňte na prvotřídní služby se vším všudy. Opravdu hodně těžko se hledají nějaká negativa.

 

Kam vyrazit za lyžováním?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce. Nové a aktuální recenze a průvodce samozřejmě dál připravujeme.

Diskuze ke článku