Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SKI Malenovice Beskydy – Webkamera, ceník, mapa

Ski Malenovice je menší lyžařský areál na západní straně Beskyd nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Mají tu 3 vleky a 5 sjezdovek všech obtížností, které se těší na zkušené i sváteční lyžaře.

Ski Malenovice je pro mnoho lidí jeden z nejlépe dostupných lyžařských areálu v Moravskoslezských Beskdydech. Z nedalekého Frýdku-Místku je to pouhých 18 kilometrů (0:26). Velmi blízko je i Ostrava a to 37 kilometru (0:38) a další velká města jako jsou Třinec, Havířov, Karviná nebo například Český Těšín.

Pohodový areál Ski Malenovice

Popis areálu Ski Malenovice

Areál Ski Malenovice se nachází opravdu blízko Frýdlantu nad Ostravicí, kterým vede čtyřproudá silnice. Malenovice jsou okrajová část s volně roztroušenou zástavbou. Hlavní parkoviště (Na Satině) je hned u hlavní silnice a zároveň slouží i jako zastávka MHD. U parkoviště je Hotel Rajská bouda se stejnojmennou restaurací. K vlekům je to odtud ještě 600 metrů pěšky.

Aktuálně je ale možné využít i druhé nové parkoviště přímo u vleků. U tohoto druhého parkoviště se nachází občerstvení a ubytování v Chatě pod Lysou. Parkování je zdarma!

Ski Malenovice se nachází v nadmořské výšce cca 520 – 720 m. n. m. a je vybaven umělým zasněžováním, bezkontaktními kartami, úpravou svahů rolbou a večerním osvětlením.

Je tu krásně! A to vše jenom kousek od Ostravy.

Vleky a sjezdovky

Areál se nachází na svazích kopce Staškov (732 m.n.m.). Ski Malenovice se skládá celkem ze 3 vleků. Hlavní vlek Kotva je dlouhý cca 630 metrů. V horní části se nachází červená sjezdovka jménem kombinovaná, která asi po 150 metrech uhýbá k druhému vleku. Dál pokračuje červená sjezdovka „Mamut” dlouhá asi 500 metrů.

Kombinovaná sjezdovka se spojuje se sjezdovkou „Staromák.” Kolem Staromáků jezdí druhý vlek BLV, který je o poznání kratší – 255 metrů. Na druhou stranu je tato sjezdovka plně osvětlena a připravena na večerní lyžování.

Pohled od malého dětského vleku.

V dolní části mezi nástupem na vlek Kotva a BLV se nachází ještě malý dětský vlek (dlouhý cca 80 metrů) s modrou sjezdovkou. Tady se dá opravdu krásně učit lyžování.

Na tak malý areál tady naleznete sjezdovky skutečně všech druhů obtížnosti. Hlavní kombinovaná sjezdovka „Kombi” nabídne při pár obloučcích až kilometrovou jízdu! Otevřena má být i nová modrá sjezdovka „Vyhlídka,” která nabídne až 1,4 kilometrovou jízdu.

Mapa Ski Malenovice

Na následující mapě Ski Malenovice si můžete udělat nejlepší představu o tom, jak to zde ve skutečnosti vypadá.

Mapa Ski Malenovice

Atmosféra

Celý areál se nachází v lese. Sjezdovky jsou široké tak akorát. Výhledy jsou opět do lesů a mírně zvlněné krajiny Podbeskydské pahorkatiny. Malenovice mají velmi příjemnou atmosféru a lyžování je tady opravdu hodně pěkné.

Ceník jízdného

Ceny permanentek ve Ski Malenovice jsou velmi příznivé a dostanete za ně služby na úrovni.

Nový ceník pro rok 2021 / 2022

Aktuálně platný ceník pro letošní zimní sezónu, jak jsme si ověřili 13.12.2021.
Ski Malenovice ceník 2022

Starý ceník pro rok 2020 / 2021 – Neplatný!

Ski Malenovice ceník 2021

Starý ceník pro rok 2019 – Neplatný!

Tady si můžete hezky nezávisle porovnat jak se za rok zvýšily ceny ve Ski Malenovice.

  Základní Zlevněné
2 hodiny 300 Kč 270 Kč
3 hodiny 350 Kč 300 Kč
4 hodiny 400 Kč 330 Kč
Celodenní (9:00 – 16:00) 450 Kč 360 Kč
Večerní (17:30 – 20:30) 300 Kč 270 Kč
Jednorázové 50 Kč 50 Kč

Ski Malenovice a běžky

Horní část areálu protíná běžkařská stopa, která navazuje na Beskydsou magistrálu 3. Je to tedy doslova ideální místo na start běžkařského výletu. Jízdu nahoru si samozřejmě můžete ulehčit vlekem.

Další pohled na zasněžený kopec Staškov

Můžete se vydat například malý okruh k přístřešku Albínovo náměstí a nebo se vydejte až pod Lysou Horu – okruh směr Butořanka a Mazák je dlouhý kolem 11 kilometrů. Zdatnější běžkaři zamíří třeba až přímo na vrchol Lysé Hory (1.323 m.n.m.).

Malenovice závěr

Ski Malenovice je opravdu krásný lyžařský areál zasazený do krásné beskydské přírody, který nabízí za malé peníze kvalitní služby a lyžování. Navíc je to velmi dobře dopravně dostupný areál pro obyvatele velkých měst jako je Ostrava, Havířov nebo Frýdek-Místek. Celkově vám musíme Ski Malenovice jenom doporučit. A to myslíme opravdu upřímně.

 

Kde si ještě skvěle zalyžovat?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších spíše menších a rodinných areálů, s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Osvětimany, Ski Kyčerka, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.
 
A jaký je váš oblíbený lyžařský areál? Dejte nám tip v komentářích!

Diskuze ke článku