Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Kopřivná průvodce – Permanenty, webkamera, průvodce

Ski Kopřivná patří mezi menší, ale krásné areály na okraji Jeseníků. Čeká tu na vás 1 sedačková lanovka, 1 střední vlek a 1 dětský vlek. Sjezdovky tu mají dvě o celkové délce kolem 2 kilometrů.

Ski Kopřivná je menší, ale velmi kvalitní lyžařský areál. Nachází se u obce Malá Morávka pod stejnojmenným kopcem Kopřivná 1.019 m.n.m. Krásný areál je umístěný prakticky celý v lese. Velmi zde dbají na perfektních službách. Zdejší 6-sedačková lanovka patří mezi nejlepší v regionu. Hned za kopcem se navíc nachází větší areál Ski Karlov, o kterém jsme také psali.

Kudy od Ski Kopřivná

Ski Kopřivná patří k nejlépe dostupným lyžařským areálům v Jeseníkách. Nachází se prakticky v jejich nejvýchodnější části. Města jako Šumperk nebo Bruntál jsou za rohem. Ani z velkých aglomerací jako je Olomouc (60 km, 1.10 h jízdy) nebo Opava (54 km, 58 m jízdy) to není daleko. Silnice bývá bez problémů sjízdná po celou zimu.

Ski Kopřivná má 2 parkoviště bezprostředně u vleků.

Ski Kopřivná – Permanenty, webkamera, průvodce

Popis areálu

Celý areál se nachází na východním svahu hory Kopřivná v nadmořské výšce od 695 metrů do 878. U dolní stanice lanovky začíná část obce Dolní Morávka, kterou protéká Bělokamenný potok. Tato část obce je hodně turistická a je to tu jeden apartmán a penzion vedle druhého.

Horní stanice lanovky ve Ski Kopřivná.

Samotný Ski Areál se skládá z jedné velké 6-sedačkové lanovky o délce 900 metrů a vleku o délce 380 metrů. Zdejší lanovka je opravdu kvalitní a moderní, čímž se areál rád chlubí. Má totiž vyhřívaná sedadla a ochranou bublinu proti větru.

Hlavní sjezdovka se nachází mezi vlakem a lanovkou. Je dlouhá 1 kilometr a v horní části se jedná o červenou sjezdovku, zatímco v dolní části o modrou. Zajímavostí je, že červený úsek byl vykácen a zprovozněn teprve v roce 2018. Nalevo od lanovky pak odbočuje stará sjezdovka, která je modrá po celé délce. Obě sjezdovky se napojují zhruba v polovině, kde začíná onen nový úsek.

Krásně upravené sjezdovky ve Ski Kopřivná.

Ceník permanentek

Ceny pernamentek jsou ve Ski Kopřivná poměrně obvyklé. Na výběr je mezi časovým a bodovým jízdným. Takže je to jenom na vás, jestli jezdíte rychle vyplatí se vám časové jízdné, jestli si jízdu užíváte, tak sáhněte spíše po bodovém.

Ceny pro sezónu 2021/2022 se nijak nemění! Zdražení nebylo k 9. 12. 2021 oznámeno.

Časové jízdenky

Na pokladně skiareálu Cena eshop
Tarif dospělý dítě do 12 let dospělý dítě do 12 let
1 den 700 Kč 550 Kč 650 Kč 500 Kč
2 dny 1 200 Kč 900 Kč 1 150 Kč 850 Kč
3 dny 1 750 Kč 1 250 Kč n/a n/a
4 dny 2 200 Kč 1 550 Kč n/a n/a
5 dní 2 700 Kč 1 800 Kč n/a n/a
6 dní 3 000 Kč 2 100 Kč n/a n/a
2 hodiny 500 Kč 400 Kč n/a n/a
3 hodiny 600 Kč 450 Kč 550 Kč 400 Kč
4 hodiny 650 Kč 500 Kč n/a n/a
večerko (18:00 – 21:00) 400 Kč 300 Kč 380 Kč 280
záloha na kartu 100 Kč 100 Kč n/a n/a

Všechny tarify jsou volně přenosné

Bodové jízdenky

Mini bodovka – 1 jízda na lanové dráze/2 jízdy na vleku nebo tubingu
Malá bodovka – 5 jízd na lanové dráze/10 jízd na vleku nebo tubingu
Velká bodovka – 10 jízd na lanové dráze/20 jízd na vleku nebo tubingu
Děti do 6 let (včetně) s výjimkou tubingu mají povolen vstup zdarma a to pouze s doprovodem dospělé osoby.

Bodové tarify jsou platné také pro večerní lyžování (večerko).

Pro večerní lyžování (večerko) je platný pouze večerní tarif, ostatní tarify časového jízdného pro večerní lyžování neplatí.

Vstup na pohyblivý pás je 100 Kč/den, zakoupíte jej pouze v kanceláři lyžařské školy. Z důvodu bezpečnosti regulujeme kapacitu osob využívající pohyblivý pás.

 
Malé a velké večerní lyžování se rozlišuje podle toho, jestli funguje vlek i lanovka a nebo jenom vlek. Jinak je osvětlený úplně celý areál.

Děti do 6 let mají povolen vstup zdarma, ale musí mít doprovod dospělé osoby. Vstup zdarma ale neplatí na snow tubing.

Webkamery Ski Kopřivná

Ani Ski Kopřivná se neobjede bez kamer. Mají jich tu nainstalovaných hned několik a dávají skvělý přehled o celém areálu. Webkamery dávají nejlepší pohled na počasí a stav sjezdovek v areálu. Naleznete je na této adrese: http://www.koprivna.cz/kamery

Ski Kopřivná shrnutí

Ski Kopřivná je velmi pěkný lyžařský areál se službami na úrovni. Navíc patří k těm nejlépe dostupným v Jeseníku. Užijí si zde lyžaři a pro běžkaře je to skvělý výchozí bod na Jesenickou magistrálu. Osobně mám tento lyžařský areál velmi rád a proto jsem rád, že jsem vám ho mohl představit a doporučit.

 

Lyžování v Česku na webu Hovelove.cz

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko nebo Ski Hlubočky u Olomouce. A samozřejmě mnohem více. Dokonce nám můžete dát i váš vlastní tip na oblíbené středisko do komentářů.

Diskuze ke článku