Ski Kopřivná – Permanenty, webkamera, průvodce

Ski Kopřivná patří mezi menší, ale krásné areály na okraji Jeseníků. Čeká tu na vás 1 sedačková lanovka, 1 střední vlek a 1 dětský vlek. Sjezdovky tu mají dvě o celkové délce kolem 2 kilometrů.

 

Ski Kopřivná je menší, ale velmi kvalitní lyžařský areál. Nachází se u obce Malá Morávka pod stejnojmenným kopcem Kopřivná 1.019 m.n.m. Krásný areál je umístěný prakticky celý v lese. Velmi si zde dbají na perfektní služby, zdejší 6-sedačková lanovka patří mezi nejlepší v regionu. Hned za kopcem se navíc nachází větší areál Ski Karlov, o kterém jsme také psali.

Kudy od Ski Kopřivná

Ski Kopřivná patří k nejlépe dostupným lyžařským areálům v Jeseníkách. Nachází se prakticky v jejich nejvýchodnější části. Města jako Šumperk nebo Bruntál jsou za rohem. Ani z velkých aglomerací jako je Olomouc (60 km, 1.10 h jízdy) nebo Opava (54 km, 58 m jízdy) to není daleko. Silnice bývá bez problémů sjízdná po celou zimu.

Ski Kopřivná má 2 parkoviště bezprostředně u vleků.

Ski Kopřivná – Permanenty, webkamera, průvodce

Popis areálu

Celý areál se nachází na východním svahu hory Kopřivná v nadmořské výšce od 695 metrů do 878. U dolní stanice lanovky začíná část obce Dolní Morávka, kterou protéká Bělokamenný potok. Tato část obce je hodně turistická a je to tu jeden apartmán a penzion vedle druhého.

Horní stanice lanovky ve Ski Kopřivná.

Samotný Ski Areál se skládá z jedné velké 6-sedačkové lanovky o délce 900 metrů a vleku o délce 380 metrů. Zdejší lanovka je opravdu kvalitní a moderní, čímž se areál rád chlubí. Má totiž vyhřívaná sedadla a ochranou bublinu proti větru.

Hlavní sjezdovka se nachází mezi vlakem a lanovkou. Je dlouhá 1 kilometr a v horní části se jedná o červenou sjezdovku, zatímco v dolní části o modrou. Zajímavostí je, že červený úsek byl vykácen a zprovozněn teprve v roce 2018. Nalevo od lanovky pak odbočuje stará sjezdovka, která je modrá po celé délce. Obě sjezdovky se napojují zhruba v polovině, kde začíná onen nový úsek.

Krásně upravené sjezdovky ve Ski Kopřivná.

Ceník permanentek

Ceny pernamentek jsou ve Ski Kopřivná poměrně obvyklé. Na výběr je mezi časovým a bodovým jízdným. Takže je to jenom na vás, jestli jezdíte rychle vyplatí se vám časové jízdné, jestli si jízdu užíváte, tak sáhněte spíše po bodovém.

Časové jízdné Dospělý Děti (do 12 let)
1 den 600,– Kč 450,– Kč
2 dny 1.100,– Kč 800,– Kč
3 dny 1.650,– Kč 1.150,– Kč
4 dny 2.100,– Kč 1.450,– Kč
5 dní 2.600,– Kč 1.700,– Kč
6 dní 2.900,– Kč 2.000,– Kč
2 hodiny 400,– Kč 300,– Kč
3 hodiny 500,– Kč 350,– Kč
4 hodiny 550,– Kč 400,– Kč
Velké večerní lyžování 400,– Kč 300,– Kč
Malé večerní lyžování 350,– Kč 300,– Kč

Malé a velké večerní lyžování se rozlišuje podle toho, jestli funguje vlek i lanovka a nebo jenom vlek. Jinak je osvětlený úplně celý areál.

Děti do 5 let mají povolen vstup zdarma, ale musí mít doprovod dospělé osoby. Vstup zdarma ale neplatí na snow tubing.

Bodové jízdné – Počet jízd na lanové dráze / počet jízd na vleku nebu tubingu
Mini bodovka – 1 jízda na lanovce / 2 jízdy na vleku nebo tubingu 100,– Kč
Malá bodovka – 5 jízd na  lanovce / 10 jízd na vleku nebo tubingu 350,– Kč
Velká bodovka – 10 jízd na  lanovce / 20 jízd na vleku nebo tubingu 650,– Kč

Webkamery Ski Kopřivná

Ani Ski Kopřivná se neobjede bez kamer. Mají jich tu nainstalovaných hned několik a dávají skvělý přehled o celém areálu. Webkamery dávají nejlepší pohled na počasí a stav sjezdovek v areálu. Naleznete je na této adrese: http://www.koprivna.cz/kamery

Závěr

Ski Kopřivná je velmi pěkný lyžařský areál se službami na úrovni. Navíc patří k těm nejlépe dostupným v Jeseníku. Užijí si zde lyžaři a pro běžkaře je to skvělý výchozí bod na Jesenickou magistrálu.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *