Ski Bílá – Webkamery, Beskydy, ceník a průvodce

Ski Bílá je krásný lyžařský areál v srdci Beskyd. Nachází se nedaleko slovenské hranice a nabízí 1 lanovku, 3 vleky a 5 sjezdovek. Je to moderní areál v nádherné přírodě s výhodnými cenami.

 

Ski areál Bílá patří mezi poměrně zastrčené areály. Nachází se blízko vodní nádrže Šance a nejbližšími většími městy jsou Rožnov pod Radhoštěm a Frýdlant nad Ostravicí. Je to středně velký areál v krásné přírodě Beskyd s výhodnými cenami.

Kudy do areálu Bílá

Ski Bílá se nachází jenom kousek od slovenských hranic – hraniční přechod Bílá-Bumbálka / Makov. Z velkých aglomerací sem mají nejblíže Ostraváci (52 km, 43 minut jízdy). Z Valašského Meziříčí je to 40 km a 39 minut jízdy. Z Vsetína 59 km a 57 minut. Výhodou obce Bílá i ski areálu je, že leží na hlavní silnici č. 56, které jsou velmi dobře průjezdné po celý rok.

Ski Bílá nabízí úžasné lyžování

Ceník permanentek

Ceny jízdenek a permanentek jsou ve Ski areálu Bílá velmi příznivé. Dokonce bych se ho nebál označit za jeden z nejlepších v poměru cena/kvalita. Na lanovce je možné si koupit i jednotlivé jízdy. Jinak se prodávají klasické časové jízdenky a bodové jízdenky. Děti do 3,99 let mají vše zdarma.

Typ jízdenky Dospělí Děti/senioři
2 hodiny 220 Kč 150 Kč
3 hodiny 260 Kč 170 Kč
4 hodiny 300 Kč 190 Kč
KOMBI 8 hodin ze sezóny 850 Kč 650 Kč
1 Den 390 Kč 290 Kč
Bodová 40 bodů 250 Kč 250 Kč
Bodová 100 bodů 500 Kč 500 Kč

Na co se těšit – popis areálu Bílá

Areál Bílá se rozkládá na obou stranách vesnice. Přejít mezi oběma části není žádný problém, z hlavního parkoviště je to na obě strany 150 metrů.

Směrem na sever je hlavní část areálu a také parkoviště. Zdejší chloubou je čtyřsedačková lanovka Zbojník. Ta míří z obce Bílá (550 m. n. m.) až na vrchol kopce Zbrojnická (774 m. n. m.). Hned vedle ní se nachází Červená sjezdovka FIS dlouhá cca 900 metrů. Hned vedle se nachází dlouhý vlek Javořinka. Ten má celkem tři sjezdovky. Dvě jsou červené (Tréningová a Zelená) a mají noční osvětlení. Vedle nich se nachází ještě modrá sjezdovka. Přejíždět mezi vlekem a lanovkou se dá u horních i dolních stanic – jsou od sebe vzdálené 100 metrů.

Pohoda na sněhu

Druhá půlka areálu je situovaná na jih a skládá se z jednoho velkého vleku Doppelmayer dlouhého 700 metrů. Druhý kratší vlek TLV má 220 metrů. Mezi nimi se nachází jedna velká modrá sjezdovka, která má však oficiálně 3 části (Jižní I., Jižní II. a Spojovací). Celá tato část areálu má osvětlení pro noční lyžování.

Atmosféra areálu

Zdejší areál nepatří k těm největších, ale z osobní zkušenosti si troufám říct, že k těm nejpříjemnějším ano. Krásné upravené sjezdovky, veškerý servis, příjemné ceny – to jsou hlavní lákadla Ski Bílá. Navíc to tady žije doslova po celý rok a i v létě se tu pořádají zajímavé akce. Skvěle tu jsou připraveni i na děti: vodní hřiště, lanové hřiště, pašerácká stezka, koloběžky, dětský letní park a bikepark. Co víc si jenom přát?

Dolní stanice lanovky ve Ski areálu Bílá

Běžky v Ski Bílá

Ski Bílá stojí přímo na hlavní Beskydské magistrále. Lanovka Zbrojník vám může hodně pomoci, pokud plánuje běžkařský výlet směrem ke slovenské hranici. Na hranici se magistrála rozdvojuje a vede takřka přesně po hřebenech, které také určují státní hranici mezi Českem a Slovenskem.

Z druhé strany se rovněž nabízí krásný výšlap, který si můžete usnadnit použitím vleku Doppelmayer. Můžete si udělat okruh kolem Javořiny (832 m. n m.). Cesta vás zavede i blízko k vodní nádrži Šance.

Závěr

Ski Bílá je krásný ski areál, zasazený v srdci Beskyd. Sjezdovky jsou obklopené lesy a nabízí opravdu úžasnou jízdu. Je krásný areál s výhodnými cenami, který nezklame. Škoda jenom, že je tak odlehlý…

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *