Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karlov pod Pradědem – Ubytování, lyžování, webkemara

Karlov pod Pradědem je malá vesnice, jejichž věhlas ale sahá daleko za hranice kraje. Je to totiž oblíbené turistické místo, které žije nejenom v zimě.

Karlov pod Pradědem je malá vesnice, která administrativně spadá pod obec Malá Morávka v okrese Bruntál. Malá Morávka se nachází asi 2,5 kilometru na východ. Vlastně stačí jenom v Malé Morávce sjet z hlavní silnice směrem na Praděd. Dnes v obci žije asi 100 stálých obyvatel, což je více než domů, kterých je zde 200. Dříve zde žilo i přes 600 obyvatel.

Jméno obce

Mezi lety 1869 – 1880 se obec jmenovala pouze Karlov. Roku 1890 pak došlo na přejmenovaní na Karlovu Ves (německy Karlsdorf), které vydrželo až do roku 1910. Od té doby plné jméno obce zní Karlov pod Pradědem.

Karlov pod Pradědem – Ubytování, lyžování, webkemara

Kde hledat Karlov?

Karlov se nachází ve slepém údolí potoka Moravice. Silnice zde končí po asi 3,5 kilometrech u Ski areálu Karlov – Klobouk.

Webkamera Karlov pod Pradědem

V samotném centru obce nejsou žádné webkamery. Naštěstí na okolních sjezdovkách jich je hned několik. Tady máte krásné pohledy na lesy okolo Karlova z areálu Klobouk. Tato webkamera vám také skvěle odhalí počasí v Karlově pod Pradědem.

Malá Morávka: Ski areál Klobouk

Jak vypadá Karlov

Karlov pod Pradědem je typická horská obec, kterou tvoří domy roztroušené na obrovské ploše kolem hlavní silnice. Jestli je tu něco co připomíná centrum tak je to část pod hlavní lanovkou Karlovarský express (blízko penzionu Pohádka a apartmánů Praděd), tady je soustředěno nejvíc zástavby.

Co dělat v Karlově?

V zimě samozřejmě hlavně lyže a běžky. Ale nudit se tu nebudete ani v létě. Mají tu moderní inline dráhu. Karlov je skvělý výchozí bod na turistiku, dokonce malé koupaliště. Zajímavostí je i malé muzeum Kapličkový vrch.

Klidný Karlov pod Pradědem na podzim

Ski areál Karlov

Lyžařský areál ve Ski Karlov patří mezi vyhlášené široko daleko. Přečtěte si o Ski Karlov v samostatném článku. Nabízí na 12 kilometrů sjezdovek všech obtížností.

Ubytování v Karlově pod Pradědem

Možnosti ubytování jsou zde opravdu veliké. Převládají hlavně menší rodinné penziony, ale najdou se i střední hotely a nebo apartmánové komplexy. V centru se nachází například Penzion Roháč, Penzion Stodola nebo Penzion U Bohouše. Výše hledejte třeba Chatu Slunce nebo Chatu Zátiší. V dolní části hledejte Wellness chalupa a podobně znějící Wellness hotel Sauna. Je tu Penzion Aurum, Penzion Zámeček, Penzion Pod Strání i krásný a rozlehlý Hotel Karlov. Možností ubytování je zde více než 30.

Závěr

Karlov pod Pradědem je opravdu krásná horská vesnice, která opravdu stojí za návštěvu. Můžete zde strávit krásnou dovolenou. Aktivní turisté se tu hravě zabaví na celý týden. A v zimě? To je tu lyžařský ráj.

 

Diskuze ke článku

0/100