Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Harrachov online – ŽIVÉ záběry

Harrachov je jedno z nejkrásnějších středisek v Krkonoších. Majestátné skokanské můstky na Čertově hoře mu dávají jedinečná panorama. Tady jste v centru Krkonoš. Webkamera Harrachov už vám dovolí se na toto krásné místo podívat živě vlastním očima.

Harrachov je malé ale po celý rok živé městečko. Ve 4 propojených částech: Harrachov, Mýtiny, Nový Svět a Ryžoviště žije dohromady 1.400 obyvatel. O hlavní sezónu se ale tento počet zvedá více než 10ti násobně pod hordami turistů.

Harrachov je ale městečko, které má svoje genius loci. Díky majestátné Čertové hoře si ho rozhodně nespletete. Velkou atrakcí kromě přírody a sjezdovek je také místní sklárna Novosad, která má i svůj minipivovar.

Webkamera Harrachov - Krásný pohled na Harrachov z Čertovy hory

Webkamera Harrachov proč je užitečná?

Nic vám neřekne lépe, jak to na daném místě vypadá, než pohled vlastníma očima. Ne vždy je ale toto možné. Naštěstí máme po ruce moderní techniku, jako jsou třeba právě webkamery, které přenáší živé záběry přímo z místa dění. Webkamera Harrachov je dobrým příkladem takového užitečného zařízení. Na vlastní oči se můžete přesvědčit jak to na daném místě vypadá (počasí, atmosféra, stav sjezdovek).

Město Harrachov – živá webkamera

Krásný pohled na centrum Harrachova. Budova ve tvaru střechy je známý Orea Vital hotel Sklář. Asi nejlepší webkamera ve městě.

Harrachov

 

Sjezdovky v Harrachově webkamera

Krásná živá webkamera namířená na oblíbené harrachovské sjezdovky na Černé hoře.

Harrachov

 

Sjezdovky a město z dálky

Další krásný pohled z živé webkamery na Harrachov a jeho sjezdovky.

Harrachov

 

Webkamera Harrachov město s Čertovou horou

Krásný pohled z centra Harrachova směrem na Čertovu Horu.

Harrachov: City

 

Kam se vydat v Harrachově?

Je v Harrachově krásné počasí? Pokud máte jenom chvilku času vydejte se na Hřebínek. Nevelký kopec, kolem kterého se rozprostírá celý Harrachov – slouží vlastně jako takový městský park. Na severním úpatí kopce je bobová dráha, která funguje po celý rok.

Další skvělá procházka se nabízí k Mumlavským vodopádům. Z centra obce (pod lanovkou) je to 1,3 kilometru pohodové chůze kolem bublající říčky Mumlavy. Přístupné i pro kočárky. A klidně můžete pokračovat dál až na Krakonošovu snídani, zkrátka si uděláte procházku, jak dlouhou chcete.

Pokud máte více času, tak se musíte vydat na Čertovu horu. Jde se po zelené. Od dolní stanice lanovky je na vrchol 2,2 km a 1:15 hodiny chůze. Jde se přímo kolem velkých skokanských můstků, které si prohlédnete zezdola i seshora. Čertova hora se nachází v nadmořské výšce 1.021 metrů, takže vás čeká převýšení kolem 350 metrů.

Závěr

Harrachov je moje srdeční záležitost. Jedno z jedno z nejhezčích českých horských středisek. Ano je to poměrně živé místo, kde se turisté střídají jako na běžícím pásu, ale přesto všechno si troufám říci, že prostě stojí za to.

Do Harrachova se rád vracím a měl by ho navštívit každý. Věřím, že v tom vám pomůžou i živé záběry, které poskytuje webkamera Harrachov. Právě tak se nejlépe dozvíte, jak to na místě vypadá.

 

Diskuze ke článku

0/100