Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Kvilda online – Počasí, ski, aktuální informace

Jak to vypadá v Kvildě na Šumavě? Podívejte se na aktuální situaci sami na webkamera Kvilda. Živý online přenos vám řekne více než tisíc předpovědí.

Kvilda neboli německy Außergefild je zapadlá a malá obec na Šumavě, v okrese Prachatice. Nachází se v nadmořské výšce 1065 m. n. m., což zní učinilo nejvýše položenou obec v České republice. Kvilda je velmi oblíbeným výchozím bodem pro turisty i cyklisty, kteří chtějí poznat srdce Šumavy.

Kvilda je také místem s extrémně chladným počasím. Často, když se hlásí teplotní rekordy, tak jsou naměřeny právě zde nebo v nejbližším okolí. Počasí zde opravdu není radno podceňovat, a v tom vám pomůže i webkamera Kvilda. Právě na ní se můžete přesvědčit o počasí v Kvildě na vlastní oči.

Webkamera Kvilda prozradí jaké je počasí

Kudy do Kvildy?

Kvilda je poměrně odlehlým místem. Nejbližší město je Vimperk a pak také Kašperské Hory. Dalším městem v okolí jsou Volary. Německá hranice je sice vzdálená pouhých 5 kilometrů, ale pokud se chcete dostat do Německa autem musíte se vydat velkou oklikou až přes hraniční přechod Strážný.

Něco o Kvildě

Kvilda je velmi malá obec, která má pouhých 136 obyvatel. Snad více, než každý druhý dům v obci je penzion nebo hotel, který slouží k ubytování turistů, kteří tak nad místními opravdu ve velkém převládají. Samotná obec Kvilda byla založena pravděpodobně až v 16. století a až do roku 1945 byla samozřejmě čistě německá.

Kvilda se nachází na soutoku Teplé Vltavy a Kvildského potoka. K pramenu Vltavy je to asi 6 kilometrů (po modré trase) a je to jedna z nejhezčích a nejoblíbenějších zdejších turistických tras.

Webkamera Kvilda

Kvilda je oblíbeným turistickým cílem. Díky tomu, že se nachází ve velké nadmořské výšce a v centru Šumavy, tak zde panuje poměrně drsné horské klima. Je tak dobré se informovat o aktuální situaci, k čemuž vám skvěle poslouží webkamera Kvilda.

Webkamera Jezerní potok – pohled směr Horská

Kvilda: Jezerní potok (pohled směr Horská)

Webkamera Kvilda Bučina

Kvilda: Bucina

Závěr

Kvilda je úžasné místo v srdci Šumavy. Okolní dech beroucí příroda musí uchvátit snad každého člověka. Je to unikátní místo, které je sice plné turistů, ale stále stojí za návštěvu. Jenom je potřeba počítat s proměnlivým počasím. Právě s tím, vám jistě pomůže webkamera Kvilda. Přesvědčte se na vlastní oči a bez zprostředkovatelů, jak to zde vypadá.

 

Diskuze ke článku

0/100