Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Telnice u Ústí nad Labem – Průvodce a tipy

Lyžařský areál ski Telnice nebo přesněji Zadní Telnice najdete ve východní části Krušných hor nedaleko Ústí nad Labem. Jedná se o lyžařský areál, který je v současné době neustále modernizován, takže v dohledné době to bude špičkový lyžařský areál.

Ski areál Zadní Telnice se představuje

Zadní Telnice jsou od Ústí nad Labem vzdálené necelých 20 kilometrů, takže z krajského města je to sem co by kamenem dohodil. Všechny návštěvníky Zadní Telnice zde čeká 7 lyžařských vleků o celkové kapacitě 3 500 osob za hodinu a 4250 metrů krásných sjezdových tratí.

Horní stanice lanovky

Lyžařské tratě

Nejdelší sjezdařskou tratí je trať Rudný, která je opatřena lanovkou a měří 800 metrů. Pak je tady sjezdařská trať, která nese název Slalomák a měří 550 metrů. Další sjezdové tratě jsou již vyhrazené dětem a měří od 100 do 140 metrů.

Krásné sjezdovky ve Ski Telnice

Výhled z kopce, je vždy krásný

Bohatá tradice sjezdového lyžování

Zadní Telnice se může pyšnit velmi pestrou a bohatou tradicí sjezdového lyžování. Sedm místních vleků nabízí hned několik propojených sjezdovek všech druhů náročnosti a obtížnosti.

Jeden z vleků uprostřed lesa

Ski areál navíc nabízí atraktivní večerní lyžování. V tomto atraktivním čase je lyžařům k dispozici vlek Slalomář a Meva I. Všechny sjezdařské tratě jsou rovněž uměle zasněžovány a upravovány dvěma moderními sněhovými rolbami.

Lyžařská škola

V areálu je k dispozici rovněž lyžařská škola, která nabízí své služby školám i soukromým osobám. Velkou výhodou zdejší lyžařské školy je, že vlastní lyžařský vlek s dětským areálem, takže účastníci kurzu nemusí čekat dlouhé fronty na lanovku nebo vlek.

Rolba upravuje svahy ve Ski Telnice

Půjčovna lyží

Půjčovna lyží je dnes samozřejmostí každého většího lyžařského střediska, takže ski areál Zadní Telnice nechce být opakem.

Čirá zimní krása

V místní půjčovně lyží si kromě dětských a dospělých lyží můžete zapůjčit snowboardy, snowboardové boty, lyžařské boty, helmy a lyžařské brýle. Půjčovna je otevřena každý den od 8:45 do 16:15 hodin.

Průjezd přes les

Běžecké tratě

Středisko Zadní Telnice je součástí Krušnohorské bílé stopy, která je dlouhá 252 kilometrů. Ze středisko se na běžkách můžete například vydat na Komáří vížku nebo na Cínovec.

Dolní stanice lanovky ve Ski Telnice

Pohodové svezeníčko

V nedávné době je velmi oblíbená i běžecká trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé. Směrem na Nakléřov je rovněž nádherný běžkařský okruh kolem Jeleního vrchu. Provozovatelem místních běžkařských tratí je Ski klub Telnice.

Tento lyžařský areál můžu jenom doporučit

Parkování

Ski areál nabízí pro všechny návštěvníky lyžařského střediska parkování zdarma. Kromě parkoviště, které je situováno hned vedle lyžařského střediska, je zde také k dispozici parkoviště v Adolfově.

Provozní doba a ceník

Skipas na tři hodiny vyjde dospělého návštěvníka na 400 korun, dítě pak na 250 korun. Skipas na celý den stojí 550, respektive 450 korun.

Nejaktuálnější ceník pro dok 2020 / 2021, který se nám podařilo najív na oficiální Facebookové stránce.

Ski Telnice ceník 2020 / 2021

Ski Telnice závěr

Ski Telnice není žádný úplně špičkový areál. Tomu ostatně odpovídá i hodnocení na Google, které se pohybuje kolem 3,8 bodů z 5. Na druhou stranu to není ani špatný areál. Dvousedačková lanovka je nezvyklá. Prostředí začátku Krušných hor příjemné. Snadno sem navíc dojedete autem po dálnici na Ústí nad Labem. Celkově říkáme proč ne, vyzkoušejte Telnici.

 

Skvělé lyžování v Česku?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Kam pojedete letos na lyže nebo prkno vy? Dejte nám tip v komentářích pod článkem.

Diskuze ke článku