Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Makov – Průvodce skvělým lyžováním, kousek za hranicemi

Ski areál Makov je menší lyžařský areál, který se nachází na katastru stejnojmenné slovenské obce v okrese Čadca, která je nedaleko od českých hranic.

Ski Makov se představuje

Lyžařské středisko Ski Makov najdete v obci Makov, která je situovaná blízko hraničního přechodu s Českou republikou. Ski MAKOV leží v překrásném prostředí na rozmezí pohoří Javorníky a Turzovská Vrchovina.

Hlavní sjezdovka Ski Makov

Systematicky upravované středně těžké a lehké sjezdovky jsou uspokojivě široké a vhodné pro lyžování pro rodiny s dětmi. K dispozici je rovněž osvětlená sjezdovka, takže je zde možné lyžovat i ve večerních hodinách.

Popis střediska

Ski Makov má celkem 4 lyžařské vleky s celkovou přepravní kapacitou 2.850 osob za hodinu. Lyžaři zde mohou využít celkem šest velmi kvalitních sjezdovek.

Jeden z vleků

Největším bonusem je pak středně těžká osvětlená sjezdovka, která je 1.500 metrů dlouhá a má označení číslo 1. Pro děti pak doporučuji sjezdovky číslo 3 a 4, které jsou krátké a lehké. Nejdelší sjezdovka je pak sjezdovka číslo 6, která je dlouhá 1550 metrů. Celková délka všech šesti sjezdovek je 6050 metrů.

Další zimní atrakce

Vedle sjezdového lyžování si zde můžete zaskotačit v dětském ski fun park, nebo v snowtubingu či snowparku. Velmi zábavná je především jízda na snowtubingu, což je jízda na velkých nafukovacích duších různých barev.

Pohled z výšky

Půjčovna lyží a snowboardů ve Ski Makov

Za zapůjčení dospělých lyží a holí na jeden den zaplatíte 13 euro, za dětské lyže s holemi pak 12 euro. Pro ty, kdo nemá lyže či prkno, je zde k dispozici půjčovna lyží a snowboardů a ski servis. Pro začátečníky zde také slouží lyžařská a snowbordová škola a školka.

Na sjezdovkách Ski Makov si užijete spoustu zábavy

Běžecké trasy

Lyžařské středisko Makov dále nabízí atraktivní trasy pro běžecké lyžování po hřebeni Javorníků přes vrch Čerenka, který leží v nadmořské výšce 948 metrů nad mořem.

Doprava a parkování

Ke skiareálu Makov se můžete pohodlně dostat autobusem nebo osobním autem.

Pohled na pohoří Javorníky a Turzovská Vrchovina

Autobusem se do Makova můžete dostat ze Žiliny nebo Čadca. Autobusová zastávka je od ski areálu 2 kilometry daleko. Auto pak můžete zaparkovat na bezplatném parkoviště, které je situované hned u ski areálu a má kapacitu 260 aut.

Občerstvení

K vybavení zimního střediska patří rovněž krytý bufet přímo na svahu, který má označení Apres ski bar.

Provozní doba

Provozní doba ski areálu Makov je každý den od 9 do 16 hodin. Večerní lyžování pak probíhá každý den od 18:00 do 20:30 hodin.

Stačí jenom vyrazit na svah

Ceny permanentek ve Ski Makov

Jednodenní cena za skipas vyjde dospělého návštěvníka na 20 euro, dětského na 16 korun. Taxa za večerní lyžování je pak 14 euro za dospělého a 12 euro za dětského lyžaře.

Ceny jsou aktuální pro zimní sezónu 2022.

Ski Makov závěr

Ski Makov je hezký lyžařský areál, který nabídne více lyžování, než se může na první pohled zdát. Za poměrně výhodné peníze tady dostanete skvělý servis. Dobře si tu zajezdí začínající lyžaři, stejně jako pokročilý.

Okolní polo zalesněná krajina nabídne krásné výhledy a panorama na fotky. Skvělý dětský fun park a stejně tak osvětlení pro noční lyžování.

Centrum obce Makov je vzdálené asi 2 kilometry, takže si ve Ski Makov připadáte skoro jako na samotě. Všude jenom lesy, sníh a klid. A samozřejmě parádní sjezdovky!

Lyžařské areály v Česku

Nejobsáhlejší seznam ski areálů v České republice.

Kam u nás na lyže?

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.
 
Rádi dáme i na váš názor – napiště nám ho do komentářů.

25 Komentář

Diskuze ke článku