Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Resort – Kompletní průvodce všemi 6 lyžařskými areály

Ski Resort je největší lyžařský areál v České republice, který propojuje celkem šest vzájemných krkonošských lyžařských středisek.

Ski Resort se představuje

Ski Resort je doslova bombastický lyžařský resort, kde můžete lyžovat na padesáti kilometrech skvělých sjezdovek a lyžařských cest na jeden skipas.

Do Ski Resortu patří lyžařské areály Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou a Ski Areál Malá Úpa. Všech 6 ski areálů je vzájemně propojených, takže o nádherný zážitek ze sjezdového lyžování máte zaručeně postaráno.

Skki Resort - Pec pod Sněžkou

Rozmanité ski areály

Každý ze šesti lyžařských areálů má špetku jiný charakter a odlišnou náročnost sjezdovek. Kromě dlouhých tříkilometrových sjezdovek tu najdete rovněž dětské sjezdovky s mírným sklonem a četnými bezpečnostními prvky.

Na své si zde také přijdou vyznavači atraktivního lyžování, které baví sjezdovky s klopenými zatáčkami a atraktivním tunelem.

Skki Resort - Pec pod Sněžkou - Dolní stanice lanovky

Odlišnosti 6 ski areálů

Každý ski areál je v něčem atypický. Ski areál Pec pod Sněžkou nabízí například atraktivní trať obřího slalomu s časomírou či radar pro měření rychlosti. Ski areál Černý důl pro změnu nabízí mírné svahy pro malé děti a čtyřsedačkou lanovku Family Express. Proto je Ski Resort tak skvělý!

Skki Resort - Pec pod Sněžkou - Výhled na Sněžku

Top lanovku si pak užijete v lyžařském areálu Černá hora, protože tam můžete nasednout do osmimístné kabinkové lanovky nebo do moderní vyhřívané šestisedačkové lanovky Hofmanka Express.

Ski Pec - Dolní stanice vleků

Ski resort a jeho skvělé zázemí

Ski Resort poskytuje kromě atraktivního lyžování i kompletní zázemí v podobě kvalitní lyžařské školy, pěti parků pro výuku dětí s moderními pojízdnými koberci. Ski Resort dále nabízí půjčovnu s tisícovkou párů lyží a snowboardů prestižních značek Atomic a Salomon.

Pokud si budete chtít v klidu zalyžovat bez svých dětí, můžete zde taktéž využít hlídání dětí. O vaše děti se postarají školení a přátelští instruktoři.

Ski Černá Hora nad Janskými Lázněmi

Ski Černá hora - Lyžování zde je opravdu zážitek

Rolby SkiTour

Moderní rolby SkiTour propojují areál Černá hora (Janské Lázně) s areálem Pece pod Sněžkou na lyžích. Dalších pět areálů je navíc propojeno sítí skibusů.

Kromě sjezdového nebo běžeckého lyžování můžete vyzkoušet celou řadu velmi zajímavých doplňkových aktivit, jako je romantický sjezd na saních po Černohorské sáňkařské cestě, zábavné večerní sáňkování s neotřelým průvodcem, kondiční výlety na sněžnicích, či skialpinistických lyžích, nebo adrenalinový snowtubing.

Nádherné panorama Sněžky

Ceník pernamentek

Každý lyžařský areál ve Ski resortu má svůj vlastní ceník. Podrobnosti tedy hledejte u jednotlivých areálů nebo na oficiálním webu ski resortu. Je to opravdu velké množství tabulek.

Kromě toho existuje i sezóní pernamentka na vše. Její aktuální ceny jsou:

Dospělý Dítě
Sezónní skipas 12 400,- / 11 900,- 11 000,- / 10 500,-

Parkování

U všech šesti ski areálů je k dispozici placené parkoviště pro osobní auta. Ceny parkování se různí, ale většinou zaplatíte 70 až 120 korun za jeden den. Některá zimní střediska nabízejí k večernímu lyžování parkování zdarma.

Ski Resort závěr

Ski Resort je unikátní lyžařský resort, který nemá v Česku srovnání. Tolik areálů, lanovek, sjezdovek a dalších služeb pod jednou hlavičkou jinde nenajdete. To vám můžeme zaručit. Lyžování nebo prkno si tak ve Ski Resortu užijete jako málokde jinde.

V Česku jsou i další skvělé areály…

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.
 
Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi, který je právě součástí Ski Resortu.
 
Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.
 
A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.
 
Kde lyžujete nejraději vy? Jednoduchá otázka, na kterou nám můžete odpovědět do komentářů.

Diskuze ke článku