Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Osvětimany – Průvodce lyžařským parkem a sjezdovkou

Lyžařský areál Ski Osvětimany najdete v příjemném prostředí pohoří Chřiby, které jsou situované v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji.

Ski park Osvětimany leží od centra městyse Osvětimany dva kilometry. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 278 až 376 metrů nad mořem.

Lyžování ve Ski Osvětimany

Ski areál pro všechny věkové kategorie

Areál je vhodný pro všechny věkové kategorie, neboť sjezdovky zde nejsou příliš náročné.

Osvětimany mají skvělé vybavení

Skipark je opravdu velmi oblíbený

Dvě upravené sjezdovky

Lyžovat zde můžete na dvou dobře upravených sjezdovkách. Červená sjezdovka je dlouhá 400 metrů a má převýšení 98 metrů. Začátek sjezdovky je prudký, nicméně střední pasáž je pozvolná a mírnější.

Druhý svah je určen dětem a lyžařským školám. Je dlouhý 100 metrů a převýšení je zde 20 metrů. Stupeň obtížnosti je označen žlutou barvou.

Lyžovat se zde dá i večer

Na červené sjezdovce můžete lyžovat i za tmy. Díky modernímu oboustrannému umělému osvětlení můžete zde lyžovat i v pozdních odpoledních hodinách. Lyžovat pod umělým osvětlením tak můžete až do osmé hodiny večerní.

Celkový pohled na sjezdovku Ski Osvětimany

Technické vybavení skiareálu

Ski park Osvětimany má na přepravu lyžařů celkem 3 vleky. Jedná se o dvě pomy, které mají celkovou kapacitu 1 880 osob za hodinu a jedno dětské lano, které má délku šedesát metrů.

S první a druhou pomou jste na kopci za 2 minuty a 35 sekund.

Lyžování je tady opravdu skvělé!

S dětským lanem jste na kopci pak za pouhých čtyřicet sekund.

Samozřejmosti je pravidelné technické zasněžování a stálá úprava sjezdovky sněžnou rolbou.

V létě je tady občas plno!

Občerstvení i půjčovna lyží

Ski Areál Osvětimany má k dispozici útulnou hospodu Na srubu a penzion Malovaný. Ubytování a občerstvení je přímo u svahu, takže nikam daleko nemusíte chodit.

V penzionu je kromě restaurace ještě wellness. V hospodě Na srubu si můžete k pití zakoupit dvanáctku Pilsner Urquell, desítku Radegast, ochucený Birell a také velmi oblíbenou Kofolu.

Ski Osvětimany si může užít každý

K jídlu si pak můžete dát vydatnou česnekovou polévku a steak z lososa nebo pečeného kapra s uzenou cibulí, slaninou a česnekem. Je zde také půjčovna lyží a lyžařská škola.

Areál má výborné umělé zasněžování

Parkování ve Ski Osvětimany

Hned po příjezdu do ski areálu Osvětimany můžete svůj vůz nechat na bezplatném parkovišti, které je situované bezprostředně pod vlekem. Jedná se o bezplatné parkoviště pro 350 vozidel.

Západ slunce nad Ski park Osvětimany

Provozní doba a ceník Ski Osvětimany

Provozní doba ski areálu Osvětimany je od pondělí do neděle a to vždy od 9 hodiny ranní do 20 hodiny večerní.

Jednotlivá jízda stojí patnáct korun. Pět jízd stojí dospělého 80 korun, dítě pak 60 korun. Jedna hodina pak vyjde dospělého 200 korun a dítě 150 korun. Vratná záloha na kartu stojí 50 korun.

Občerstvení a lyžařská škola jsou samozřejmě k dispozici

Kam jinám na lyže?

V Chřibech můžete zkusit také skvělý Ski Stupava.

Ski Osvětimany závěr

Ski park Osvětimany je hezké malé lyžařské středisko. Jedna velká sjezdovka, dostatečně široká a nasvícená z obou stran. Na vrcholu příjemná červená sjezdovka postupně ztrácí svůj sklon. Skvělý terén pro zkušené lyžaře i začátečníky. K tomu navíc na plácání i jedna dětská sjezdovka. Veškeré služby na dosah.

Návštěvu Osvětiman vám můžeme upřímně jenom doporučit.

Diskuze ke článku