Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Rališka průvodce – Ubytování, webkamera, ceny

Lyžařský areál ski Rališka leží v moravských Beskydech. Ski park Rališka leží u moravské obce Horní Bečva. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 605 až 729 metrů nad mořem.

Moderní ski areál

Ski Rališka je menší lyžařský areál, který potěší rodiny s malými dětmi, kterým zdejší nenáročné sjezdovky budou plně vyhovovat.

Ski Rališka sjezdovky

Deset sjezdovek

Lyžovat zde můžete na 4 sjezdovkách. Červené sjezdovky jsou dvě, přičemž sjezdovka číslo 1. je dlouhá 550 metrů a má převýšení 124 metrů, sjezdovka číslo 3. je pro změnu dlouhá 450 metrů s převýšením 105 metrů.

Krásný zimní areál

Pak jsou zde 2 sjezdovka s modrou obtížností, které doporučuji začínajícím lyžařům a dětem. Sjezdovka číslo 2. měří 650 metrů, přičemž převýšení je zde 105 metrů. Sjezdovka číslo 4. má délku 200 metrů s převýšením 25 metrů.

V areálu je oblíbené i večerní lyžování

Lyžovat se zde dá i večer

Ski areál nabízí osvětlení na všech 4 sjezdovkách, takže zde můžete lyžovat i večer. Večerní lyžování je zde od 18 do 21 hodiny.

Chloubou areálu je sedačková lanovka

Technické vybavení skiareálu

Ski park Rališka má na přepravu lyžařů celkem 1 lanovku a 3 vleky.

  • Konkrétně se jedná o lanovou dráhu Doppelmayr 2 CLF, která je dlouhá 520 metrů a nahoru vyjede za 3 minuty a 20 sekund.
  • Pak je zde k dispozici lyžařský vlek Tatrapoma P500, který je dlouhý 450 metrů a vyjede nahoru za tři minuty.
  • Třetí možností je pak dětský vlek Skill, který je dlouhý 180 metrů a dojedu nahoru za minutu a čtyřicet sekund.

Občerstvení a ubytování

Pod sjezdovkou se nachází menší bufet, u kterého je celkem 40 míst k posezení. Uvnitř bufetu jsou zateplené sociální zařízení. Pro ubytování pak můžete využít chatový areál Marta nebo tříhvězdičkový hotel Duo.

Zimy jsou v oblasti Horní Bečvy nádherné!

Parkování

Přístup do lyžařského areálu je zajištěn silnicí z Rožnova pod Radhoštěm. Ski areál Rališka se nachází zhruba 1,3 kilometrů po pravé straně nad přehradou Horní Bečva.

Bezplatné parkoviště najdete přímo u dolní stanice lanovky, lyžaři a lyžařky tak mohou mít své vozidlo pořád pod dohledem.

Ski Rališka nabízí celkem 4 sjezdovky

Běžecké tratě

Kdo holduje spíše běžkám, tak zde může využít běžeckou trať s označením Modrá TZ Horní Bečva – rozcestník Benešky.

Jedná se o běžeckou trať, která je dlouhá 3 kilometry a má celkové převýšení 300 metrů. Běžecká trať není upravována ani osvětlená.

Ski Rališka = ráj zimních radovánek

Provozní doba ski Rališka

Provozní doba ski areálu Rališka je od pondělí do neděle a to vždy od 9 hodiny ranní do 16:30 hodiny odpolední. Večerní lyžování je možné každý den od 18 hodiny do 21 hodiny večerní.

Ceník permanentek na Rališce

Vstupné na pět hodin stojí 350 korun, respektive 300 korun. Hodinové ježdění stojí pak dospělého 240 korun, dítě pak 200 korun. Letošní sezónu nedošlo k žádnému zdražení, čímž je ski Rališka opravdu výjimečná!

Ski Rališka závěr

Rališka je pohodový zimní areál, který patří k těm středně velkým. Krásné udržované sjezdovky jenom tak neomrzí. Areál zaujme rodiny s dětmi i pokročilejší lyžaře. Kolem je spousta stromů a krásné výhledy do krajiny. Návštěvu ski Rališka proto můžeme s klidným svědomím doporučit.

O kvalitě ski areálu jasně hovoří i její recenze. Například na Google má aktuálně 4,2 hvězdiček z pěti možných.

Diskuze ke článku