Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amfiteátr Poruba Ostrava – Akce, program, nejlepší místa

Amfiteátr Poruba najdete v Ostravě Porubě na ulici Matěje Kopeckého 675/21. Amfiteátr je situován v areálu Domu kultury Poklad.

Amfiteátr Poruba se představuje

Amfiteátr Poruba se nachází v Porubě, což je od roku 1957 městská část Ostravy. Poruba se rozkládá v západní části Ostravy a její historické jádro bylo v roce 1992 prohlášeno městskou památkovou zónou.

Historie amfiteátru

Historie amfiteátru je úzce spojena s přidruženou budovou Domu Kultury Poklad, který byl otevřen v roce 1961. Amfiteátr byl pak postaven v roce 1965, přičemž první film, které zde diváci viděli, byl barevný francouzský dobrodružný film Černý tulipán.

Amfiteátr Poruba je příjemný a moderní areál

Poslední filmová sezóna v letním kině proběhla v roce 1996. Znovuotevření amfiteátru proběhlo v roce 2018 a od té doby opět slouží k filmovému promítání a uvádění koncertů popové hudby a divadelních představení.

Hlavní akcí amfiteátru je pak Porubské filmové léto, které zde každoročně probíhá v červnu a červenci.

Popis amfiteátru

Amfiteátr Poruba je letní kino, které bylo v posledních letech upraveno i pro konání velkých hudebních a divadelních akcí.

Celková kapacita amfiteátru je v současné době 1 700 diváků pro koncertní vystoupení a 1 200 diváků pro divadelní a filmová představení.

Prostor rovněž disponuje zrekonstruovaným sociálním zařízením, dřevěnými lavičkami a projekční kabinou.

V létě tady žije letní kino

Jak se k Amfiteátru Poruba dostanete?

K Amfiteátru Poruba se nejlépe dostanete městskou hromadnou dopravou.

  • Stačí použít autobusy číslo 37, 40, 47, 58 a 78.
  • Dále zde jezdí tramvaje číslo 8 a 17. Nejbližšími zastávkami jsou Hlavní třída, Fakultní nemocnice nebo Alšovo náměstí.

Od zastávky Hlavní třída je to k amfiteátru zhruba něco málo přes 100 metrů.

Pokud byste chtěli přijet autem, tak využijte blízkého placeného parkoviště VŠB-TU, Geologický pavilon.

Třicet minut je zde zdarma, dalších třicet minut pak stojí 20 korun.

Amfiteátr Poruba hostí také skvělé koncerty

Festival Amfifest

V posledních letech zde společnost AKORD & POKLAD, s.r.o. pořádala divácky úspěšný festival Amfifest, kde vedle atraktivních filmových večerů probíhaly koncerty známých českých zpěváků a popových hudebních skupin.

Za všechny jmenujme folkového písničkáře Jaromíra Nohavicu nebo hudební kapelu Melody Makers.

Akce v uplynulých letech

Kromě již zmíněného festivalu Amfifest zde v minulosti byla například dvouhodinová spektakulární show Leoše Mareše a jeho hostů nebo divadelní představení komedie Jistě, pane ministře, ve které mimo jiné účinkovali Karel Heřmánek, Ladislav Županič, Josef Carda a Dana Morávková.

Amfiteátr Poruba závěrečné shrnutí

Amfiteátr Poruba je moderní a hezky zrekonstruovaný kulturní areál, který se stává novým společenským centrem Ostravy. Konají se tady promítání filmů, koncerty, divadelní vystoupení a mnohé další. Areál je krásný, pohodlný a čeká tady na vás spousta hezkých zážitků.

Diskuze ke článku