Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vida Brno – Science centrum, které ukáže vědu super zábavně a názorně

Zábavné centrum Vida Science Brno najdete v jihomoravské metropoli na ulici Křížkovského 554/12. Konkrétně jde o budovu bývalého pavilonu D brněnského výstaviště.

Vida Science Brno se představuje

Vida Science Brno není klasické muzeum, ale interaktivní zábavní vědecký park, ve kterém se můžete všech exponátů bez ostychu dotýkat a sahat na ně.

Již Jan Ámos Komenský říkal „Škola hrou”, což je heslo, které platí i v 21. století a v zábavném vědeckém parku ho naplníte vrchovatou měrou. Zde budete objevovat, bavit se a učit se hrou.

Vida Brno je vědecký zábavní park

Kde se Science Vida Brno nachází?

Brněnský vědecký park VIDA Brno najdete na brněnském výstavišti. Jedná se o velkou budovu bývalého pavilonu D, která má rozlohu přes 6.000 metrů čtverečních.

V rozlehlé budově bude na vás připraveno přes 175 zajímavých interaktivních exponátů.

Díky těmto exponátům lépe porozumíte světu kolem vás. Všechny interaktivní ukázky vám lépe přibliží základní principy přírodních fenoménů a jevů.

Laboratorní dílny jsou také skvělá zábava

Celkový pohled na Vida Brno - Science center

Procházka interaktivními exponáty

Ve vědeckém centru VIDA Brno se můžete setkat se zemětřesnou deskou, rentgenovýma očima, oceánem ve skleněné lahvi, kole na laně, rotující místnosti, zajímavém simulátoru povodně nebo s modelem lidského srdce v nadživotní velikosti.

Dále se zde můžete dozvědět, jak funguje společenství mravenců Atta či navštívit archeologické pískoviště.

Objevujte nepoznané a budete spokojeni nejenom vy, ale i vaše děti. Všechno si můžete osahat, vyzkoušet, porovnat si různé možnosti.

Vida Brno odhalí taje fyziky i lidského těla

Doprovodný program

Pro ty, kteří mají v oblibě doprovodný program, tak doporučuji podívat se na webové stránky zábavního centra, které každý měsíc doprovodné programy aktualizují.

Častokrát se jedná o představení plná vědeckých pokusů nebo promítání 3D filmů či výukové programy pro základní školy.

Každý si může vyzkoušet vynálezy na vlastní kůži

Velmi zajímavé jsou rovněž laboratorní dílny pro rodiny s dětmi nebo kutilské programy, které se pořádají ve speciálním prostoru.

Zhruba dvakrát do roka se v zábavním vědeckém centru vyměňují dočasné výstavy, které jsou situované do rozlehlé galerii.

Vida Brno má 175 exponátů

Parkování

K zábavnímu centru se dostanete městskou hromadnou dopravou nebo autem. Zaparkovat svůj vůz můžete na placeném parkovišti u hotelu Voroněž II.

Pokud použijete městskou hromadnou dopravu, tak jeďte autobusem číslo 44 a vystupte na zastávce Křížkovského.

Tak trochu jiný kolotoč - děti to tady budou milovat!

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba vědeckého parku Vida je celoroční. Každý den je zde otevřeno od 9:00 do 18:00 hodiny, pouze přes víkend je otevírací doba od 10 do 18 hodiny a v pondělí zavírají již ve 14 hodin.

Základní vstupné stojí 230 korun, přičemž snížené vstupné je 130 korun. Rodinná vstupenka pak vyjde vaší peněženku na 570 korun.

Vchod do Vida Science Brno

Vida Brno Science závěrečné shrnutí

Vida Science Brno je skvělé zábavní centrum. Běžné věci všude okolo, udělá neobyčejnými tím, že odhalí, jak fungují. Vida odhalí základy vědy neskutečně zábavným způsobem. Tady se bude každému, byť jenom trochu chytrému člověku neskutečně líbit. Nenechte si to tady ujít!

Diskuze ke článku