Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tříjezerní slať na Šumavě, Modrava – Trasa, parkování, moje tipy

Tříjezerní slať najdete na katastrálním území obce Modrava v okrese Klatovy v Plzeňském kraji.

Tříjezerní slať se představuje

Zhruba 3 kilometry od šumavské obce Modravy leží rašeliniště Tříjezerní slať.

Rašeliniště najdete pod horou Oblík v první zóně Národního parku Šumava. Rašeliniště dostalo jméno podle tří rašelinných jezírek. Jeho rozloha činí 19 hektarů.

Tříjezerní slať typický chodníček

Jak se k rašeliništi dostanete?

Nejlépe se k rašeliništi dostanete od geoparku a informačního centra Národního parku Šumava na Rokytě. Kolem rašeliniště vede povalový chodník, který je součástí krátké okružní naučné stezky s jedenácti zastaveními.

Celá stezka byla zprovozněna v roce 1979. Samotný úsek dřevěného chodníku je dlouhý dvě stě metrů a vede vnitřkem Tříjezerní slatě.

Tříjezerní slať je opravdu romantické místo

Jedenáct zastavení

Jedenáct zastavení je opatřeno krátkými texty, které seznamují návštěvníky s místní vegetací a vznikem rašeliny a jejím složením.

V okolí slatě uvidíte typické vrchovištní rostliny a poletující se krásně barevné vážky. Z kvetoucích místních rostlin stojí za zmínku především kyhanka sivolistá a rosnatka okrouhlolistá.

Vše je dobře značené a hezky udělané

Stezka pro pěší i cyklisty

K rašeliništi se dostanete na kole i pěšky. Cyklistická a pěší stezka vede od parkoviště pod Antýglem.

Slať má tmavou vodu, ve které se zrcadlí celý svět

Další možností je zaparkovat své auto na centrálním parkovišti na Modravě a z Modravy jít nejprve po zelené značce a potom po červené značce jít nádhernou přírodou kolem Roklanského potoka, který jezerní slatě odvodňuje už od svého prameniště na stráních Blatného vrchu.

Od turistického rozcestníku Rybárna je to ke slatině pouze sedm set metrů.

Tříjezerní slať je nádherná i v zimě

Bohatá vegetace

V okolí tří jezírek najdete bohatou vegetaci. V centrální živé části jezírka je k vidění pás klečoviny, který celé jezírko obklopuje.

Dále zde uvidíte borovice, kterým se zde náramně daří. Zbarvení jezera je tmavohnědé a hloubka vody se zde pohybuje do dvou metrů.

Jedno z nejhezčích míst Šumavy!

Doprava

Kromě již zmíněných parkovišť se k rašeliništi můžete také dostat meziměstským autobusem. Nejbližší autobusová zastávka je Srní-Rokyta. Autobusy tam pravidelně jezdí z Železné Rudy nebo Kvildy.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v krásné hospodě pivovaru Leyer na Modravě, která k přípravě jídel využívá kvalitního hovězího masa ze své ekologické biofarmy.

Z pivovaru je rovněž úžasný výhled na Roklanský potok. Vaří se zde domácí pivo, které si rovněž můžete se sebou odnést v dárkovém balení.

Po předchozí telefonické dohodě je také možné navštívit rodinný pivovar Leyer, který nabízí exkurze s ochutnávkou piva.

Tříjezerní slať závěrečné shrnutí

Tříjezerní slať je nádherný kousek Šumavy. Úžasná je už jenom cesta za tímto přírodním klenotem – například po červené údolím Roklanského potoka. Okolní příroda je nádherná. Tříjezerní slať je bezesporu jedním z nejhezčích koutů Šumavy.

Diskuze ke článku