Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Papilonia Brno – Nádherní motýli, kteří vám sednou i na ruku

Papilonia Brno najdete v jihomoravské metropoli na ulici Panská 393/6. Papilonia Brno aneb motýlí dům je umístěn do Obchodního centra Rozkvět.

Papilonia Brno se představuje

Papilonia Brno je rájem pro všechny příznivce motýlů. Uvidíte zde stovky motýlů z celého světa. Motýli různých barev a velikostí, to vše je k vidění pod jednou střechou v pasáži Rozkvět.

Papilonia Brno nabízí úžasný svět motýlů jako na dlani

Nemusíte při tom cestovat stovky kilometrů do Amazonie, Afriky, Oceánie či střední Ameriky. Stačí přijet do Brna autem nebo vlakem a motýlí svět budete mít jako na dlani.

Motýli zde žijí jako v tropické jungli

Dvě patra nádherně barevných zvířat

Celá expozice krásně barevných zvířat se nachází ve dvou patrech. Celkem jde o prostor 150 metrů čtverečních, kde se exotičtí motýli mohou volně pohybovat.

Tvorečkové mají úžasné zbarvení

30 druhů motýlů

K vidění je zde až 30 druhů motýlů z celého světa. Kromě toho můžete být svědky více jak 60 líhnutí motýlů v přímém sledování. Životní cyklus motýla uvidíte na vlastní oči.

Vše můžete navíc fotit, takže domů si můžete odnést nejenom krásné a nezapomenutelné zážitky, ale i nádherné barevné fotky na mobilu či ve fotoaparátu.

Motýlí svět má 150 metrů čtverečních

Nejkrásnější motýli

Mezi nejkrásnější motýli, které zde můžete vidět volně poletovat, lze zařadit motýl s názvem Morpho peleides. Jeho přirozená krása vynikne především za letu, při kterém se podivuhodně mění odstíny překrásné modré barvy podle toho, pod jakým úhlem na jeho křídla zrovna světlo dopadá.

Papilonia Brno vám ukáže celý životní cyklus motýlů

Dalším zdejším nádherným motýlem je motýl Papilio palinurus. Jeho křehká křídla odrážejí pouze část světelného spektra, zejména žlutou a modrou barvu.

Svítivé zelené odstíny motýla Papilio palinurus jsou výsledkem “smícháním” odraženého světla modré a žluté barvy.

Pokud máte v oblibě bílou barvu, tak zaměřte pozornost na motýla Morpho polyphemus, který má poeticky sněhobílá křídla.

Fotit je povolené a doporučené!

Jak se k Papilonii Brno dostanete?

Pokud pojedete autem, tak svůj vůz můžete zaparkovat v Obchodním centru Velký Špalíček. Další možnosti, jak se sem dostat, je použít tramvaje linky 1, 4, 9. Vystoupíte na stanici „Náměstí Svobody“.

Motýli vám budou sedat i na ruce

Tip na přivábení motýla

Chcete-li výrazně zvýšit šanci, aby krásně barevný motýl na chvíli poseděl u vás, oblečte si žluté tričko nebo žlutou košili. Slečny a dámy se pak mohou navonět příjemným ovocným parfémem.

Je to opravdu úchvatná podívaná

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba Papilonia Brna je celoroční. Po celý rok je zde otevřeno od pondělí do neděle od 10:00 do 20:00 hodiny.

Základní vstupné stojí 150 korun, přičemž děti zaplatí 100 korun. Rodinné vstupné pak činí 390 korun. Prohlídka vám zabere od třiceti minut do jedné hodiny.

Papilonia Brno závěr

Papilonia Brno je netradiční zoo, zábavný park, a hlavně inspirativní místo. Nádherní motýli ve svém přirozeném prostředí jsou balzámem pro duši. Vezměte si žluté oblečení a určitě na vás budou i sedat. Je to čirá krása!

Diskuze ke článku