Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Mosty u Jablunkova – Podrobný průvodce areálem + Ceník

Ski areál Mosty u Jablunkova se nachází na katastru stejnojmenné obce v okrese Frýdek-Místek v Beskydech.

Ski Mosty se představuje

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne celou řadu zimních adrenalinových i odpočinkových aktivit. Skvělou zábavu si můžete užít na bobové dráze s celoročním provozem nebo sjezdu na čtyřech sjezdovkách.

Zimní radovánky

Jedná se hlavně o sjezdové lyžování a boby. Sjezd na lyžích si můžete užít na čtyřech sjezdovkách středního stupně obtížnosti.

Sjezdovka ve Ski Mosty

Nahoru na svah pak máte k dispozici 4 lyžařské vleky.

Dále zde můžete využít skvělý snowpark a lyžařskou školku. Pro milovníky běžek pak potěší zpráva, že je zde 40 kilometrů upravených běžeckých tratí.

Popis sjezdovek

Celkem je zde 2.100 metrů sjezdových tratí s umělým osvětlením, které jsou dvakrát denně upravované. Čtyři sjezdovky jsou označené od čísla jedna po číslo čtyři. Sjezdovka 1 je středně těžká a je dlouhá 600 metrů.

Pro malé lyžaře je areál opravdu skvělý

Sjezdová trať číslo 2 je rovněž středně těžká a má délku 620 metrů. Sjezdovka číslo 3 je lehká a měří pouze 270 metrů. Poslední sjezdovka s číslem 4 měří 610 metrů a má středně těžkou obtížnost.

Bobová dráha

Hlavním lákadlem celého areálu je bobová dráha, která je v provozu od ledna do prosince. Bobová dráha v Mostech u Jablunkova spatřila světlo světa v roce 2004 a v té době šlo o první nadzemní bobovou dráhu v České republice.

Další pohled na hlavní sjezdovku

Délka dráha je 950 metrů, z toho svižný sjezd dráhy je dlouhý 650 metrů. Elektronická časomíra dodává z každé jízdy tu pravou sportovní atmosféru a motivuje k organizování neoficiálních i oficiálních sportovních závodů.

Půjčovna lyží

Půjčit lyže nebo si lyže opravit můžete v ski servisu a půjčovně lyží Domina Sport. Lyžařský servis dospělých lyží vás vyjde na 490 korun, servis dětských lyží pak na 350 korun. Běžné carvingové lyže si pak na celý den půjčíte za 250 korun.

Doprava a parkování

Ke skiareálu se můžete pohodlně dostat vlakem nebo osobním autem. Vlakem se do Mostu u Jablunkova můžete dostat z Českého Těšína. Auto pak můžete zaparkovat na bezplatném parkoviště, které je situované hned u ski areálu.

V areálů se koná i mnoho zajímavých akcí

Občerstvení

Na jídlo si můžete skočit buď do bufetu Ski Mosty nebo do krásného srubového hotelu Grůň, kde na vás čeká pestrá nabídka jídel a nápojů.

Provozní doba

Provozní doba ski areálu Mosty je každý den od 8:30 do 16 hodin. Večerní lyžování pak probíhá každý den od 18:00 do 21:00 hodin.

Ceny ve Ski Mosty

Jednodenní cena za skipas vyjde dospělého návštěvníka na 550 korun, dětského na 440 korun. Taxa za večerní lyžování je pak 360 korun za dospělého a 280 korun za dětského lyžaře.

Aktuální ceník Ski Mosty pro sezónu 2022. Ceny jsme aktualizovali dne 22. 12. 2021.

Typ jízdného Dospělí Děti/ Senioři
Jednorázový 60,- 45,-
2 – hodinový denní 360,- 250,-
3 – hodinový denní 410,- 310,-
4 – hodinový denní 460,- 360,-
Celodenní 08:30 – 16:00 550,- 440,-
2 – denní 880,- 630,-
3 – denní 1 200,- 860,-
4 – denní 1 500,- 1 050,-
5 – denní 1 750,- 1 250,-
6 – denní 1 950,- 1 400,-
Večerní 18:00 – 21:00 360,- 280,-
Bodový (100 bodů) 500,- 400,-

 

Mapa Ski Mosty

Mapa Ski Mosty

Ski Mosty závěr

Ski Mosty u Jablůnkova jsou jedním z nejvýchodnějších lyžařských areálů v Česku. Je to krásný a dobře udržovaný areál. Takový akorát. Sjezdovky vědou z větší části lesem a jsou osvětlené po celé délce. Bobový areál zabaví i v létě. Milovníky běžek jistě potěší, že přímo Ski Mosty prochází Beskydská magistrála.

Služby areálu jsou na úrovni a najdete tady prakticky všechno co můžete potřebovat – od půjčení lyží po kvalitní občerstvení.

Za nás tedy jednoznačně doporučujeme!

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Lyžování a snowboard v České republice

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Olešnice na Moravě, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce. A další nové články už jsou v přípravě.
[/note]

Diskuze ke článku