Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Lešná ve Zlíně – Průvodce skvělou zoologickou zahradu

Zoo Lešná je jednou z nejnavštěvovanějších zoologických zahrad v České republice. Zoo najdete čtyři kilometry od Zlína v obci Štípa, která je součástí zlínské metropole. Adresa zoologické zahrady je Lukovská 112.

Zoo Lešná se představuje

Zlínská zoo je unikátním místem, kde spatříte zvířata všech světadílů v nádherném a rozsáhlém přírodním bioparku s volným výběhem.

Zoo Lešná je přírodním rájem

Zvířata tu žijí v povedené imitaci jejich původního prostředí. Ptáci zde mají domov v ptačích voliérách, které připomínají jejich domovinu, savci žijí v krásných přírodních expozicích.

Zoo Lešná má úžasná zvířata

Sloni jsou velkou atrakcí každé zoo

220 druhů zvířat

Za jeden návštěvní den procestujete celý svět a seznámíte se s 222 druhy zvířat. Mezi ta nejlákavější patří velcí nosorožci, mohutní sloni, štíhlé žirafy, svalnaté gorily, hraví tučňáci, barevní papoušci nebo lamy a řada dalších.

V moderní tropické hale Yucatan mezi faunou a flórou spatříte pak vzpomínku na vyspělou civilizaci Mayů, někdejších obyvatelů Yucatánského poloostrova.

Hraví lachtani jsou miláčky dětí

Expozice Amazonie

Od roku 2018 je zde otevřena nová expozice v sekci Amazonie s názvem Guayanas. V nových expozicích se seznámíte s hravými opičkami, papoušky a jihoamerickými čápy.

Odpočívací šelma v Zoo Lešná

Kromě toho zde také uvidíte zcela nové druhy zvířat, ke kterým patří především mravenečník čtyřprstý nebo exotický tamarín pestrý, což je skutečný chovatelský poklad.

Tento vzácný zvířecí druh, který žije v Brazílii, je chován na území České republiky pouze ve zlínské zoologické zahradě.

Zářivě barevní papoušci

Zámek Lešná

Součástí zoologické zahrady je zámek, ve kterém si můžete prohlédnete 11 stylově zařízených pokojů.

V zámku Lešná se můžeme také oddat, a to v nejkrásnějším Sále předků, který je skutečně noblesní.

Jedna z restaurací Zoo Lešná

Zámek navíc obklopuje překrásný park s vzácnými stromy, který volně přechází do lesního prostředí zoologické zahrady. Roste zde velmi mnoho vzácných druhů dřevin a okrasných bylin z celé Evropy, Severní Ameriky a Asie. Stáří některých vzrostlých stromů je až 270 let.

Roztomilá veverka

Občerstvení

V zoologické zahradě je hned několik restaurací a barů. Mezi nejlákavější patří restaurace Limpopo, která je zařízená v africkém duchu.

Nosorožce rozhodně nemá každá zoo

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 100 korun. Dětské vstupné stojí 60 korun, seniorské pak 80 korun. Vstup do zámku Lešná pak stojí 60, respektive 40 korun. Hned vedle zoologické zahrady je hned několik parkovišť, kde se za parkování auta neplatí žádný poplatek.

Vodní ptáci předvádí úchvatnou show

Zoo Lešná otevírací doba

Zoo Lešná je otevřena celoročně, od dubna do září je zde otevřeno denně a to od 8:30 do 17:30 hodin, od listopadu do prosince pak od 8:30 do 15:30 hodin.

Zoo Lešná závěr

Zoologická zahrada v Lešné patří k těm nejhezčím v České republice. Obrovská ZOO v parkové úpravě, kde mají zvířata k dispozici velké a co nejvíce přirozené výběhy. K tomu spousta nádherných rostlin, zámeček a odpočinkových míst. Není se čemu divit, proč je tato Zoo tak oblíbené. Za nás vám návštěvu Zoo Lešná Zlín můžeme upřímně jenom doporučit.

Diskuze ke článku