Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Stopkova pivnice Brno – Osobní nadšený průvodce

Stopkova pivnice je stylová pivní restaurace, kterou najdete v centru Brna na ulici Česká 5.

Stopkova pivnice se představuje

Stopkova krásná pivnice je prestižní hospoda, která je zaměřena na kvalitní plzeňské pivo. Čerpá ze staré dobré tradice českého piva a již dobové inzeráty v minulosti hlásaly, že v jihomoravské metropoli je nejlepší a nejkvalitnější plzeňské pivo právě u Stopků.

Stopkova pivnice interiéry

Stopkova pivnice a její dějiny

Pivnice patřila od nepaměti k sloupům českého společenského a kulturního života v Brně. Proslulá pivnice zde fungovala již ve druhé polovině 19. století.

Velkého věhlasu se dočkala především s příchodem geniálního a veleúspěšného hostinského Jaroslava Stopky, který v roce 1910 převzal do svých rukou původní Jonákovu pivnici. Od té doby pivnice vzkvétá a je jednou nejlepších hospod v jihomoravské metropoli.

Stylová Stopkova pivnice v centru Brna

Stopkova pivnice dnes

I v současné době můžete posoudit a okoštovat kvalitu čepovaného plzeňského ležáku Pilsner Urquell přímo z velkých pivních tanků. Stopkova Pivnice nabízí posezení v příjemném prostředí ve dvou patrech, přičemž celkový počet míst k sezení v obou patrech je 307.

Pivnice má skvělou atmosféru

Prostory v obou patrech jsou nejenom příjemné a útulné, ale také plně klimatizované. Na čepu si vedle osvědčeného ležáku Pilsner Urquell můžete objednat i velmi lahodný černý Velkopopovický Kozel nebo skvělý Birell Světlý.

Točí tady Pilsner Urquell

Historická budova pivnice

Pivnice sídlí v budově číslo 5. Budova pivnice je chráněnou kulturní památkou České republiky. Dům se v minulosti jmenoval U zlatého koníčka a má goticko renesanční základy.

Stopkova pivnice má dnes rovnou 2 patra

Původně šlo o jednopatrový dům. Druhé patro bylo postaveno až během barokní přestavby. Při vzniku pivnice ve druhé polovině 19. století byl celý dům pro účely pivnice adaptován.

Další velké úpravy byly uskutečněny v roce 1919, kdy budova dostala krásné secesní sgrafitové průčelí, které navrhl český malíř a kreslíř Láďa Novák.

Normálně je tady plno lidí

Tradiční česká kuchyně

Stopkova pivnice není pouze rájem pro pivaře, ale i milovníky tradičního českého jídla. Zdejší jídelní lístek nabízí každý den skvělou českou kuchyni a výtečné pochoutky k pivu.

Stopkova pivnice Brno

Vybrat si zde také můžete z velkého množství salátů, ale také z vybraných specialit světové kuchyně. Ve zdejší pivnici tak zažijete jedinečný pivní i gastronomický zážitek. Každý den je zde na menu jedná skvělá polévka a výběr ze dvou tradičních českých jídel.

Stopkova pivnice otevírací doba

Kdy tady mají otevřeno? Pivnice je otevřena každý den od 10 hodiny dopolední do 20 hodiny večerní.

Stopkova pivnice závěr

Pivnice je krásná historická pivnice, která se ale nebojí ani moderních trendů. Dnes je to tedy skvělé místo, kam zajít na pivo. Výborná plznička, české speciality, velmi příjemné prostředí. Zkrátka etalon kvality, který můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku