Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ski Olešnice na Moravě – Ceny, mapa, webkamera (Kompletní průvodce)

Ski Olešnice je malý lyžařský areál s 3 vleky a 3 sjezdovkami u stejnojmenného městečka. Blízkost k Brnu činí z tohoto areálu opravdu oblíbené místo na jednodenní lyžování.

Ski Olešnice se nachází v nevysoké Hornosvratecké vrchovině. Zdejší kopec Kopaniny má pouhých 688 m. n. m.. Samotný lyžařský areál se pak nachází v nadmořské výšce 560 – 660 metrů nad mořem.

Obrovskou výhodou Ski Olečnice na Moravě je blízkost Brna odkud se dá doje za méně než hodinu (57 km, 0:56 h jízdy). Blízko jsou i další menší města jako: Mohelnice, Svitavy, Hlinsko, Žďár nad Sázavou.

Ski Olešnice na Moravě – Ceny, mapy, kamera

Popis Ski Olešnice na Moravě

Ski Olešnice se skládá ze 2 velkých vleků o délce 500 metrů a 1 dětského vleku u délce cca 80 metrů. Zdejší vleky ani nemají pořádná jména, je to prostě vlek A, vlek B a dětský vlek. Hlavní sjezdovka se nachází mezi oběma vleky. Přičemž vpravo je prudší (u vleku A) a proto je značena jako červená. Zatímco vlevo (u vleku B) je pak mírnější a proto je značena jako modrá.

Dětský vlek a sjezdovka se nachází docel pod hlavní částí areálu.

Nedaleko výstupu vleku B je Rozhledna Kopaniny u Olešnice postavená v roce 2004 a přístupná po celý rok.

Celý areál se nachází v mírně zalesněném kopci. Z poloviny jsou okolo stromy, z druhé otevřené louky.

Pohled přímo z vleku na Ski Olešnice.

Ceny ve Ski Olešnice

Zdejší ceny jsou velmi příznivé. V nabídce jsou jak časové, tak bodové permanentky. Pro sváteční lyžaře se vyplatí spíše ty bodové.

Časové jízdenky

Časové jízdné
1 hod 270 Kč
2 hod 320 Kč
3 hod 350 Kč
4 hod 390 Kč

 

Jezdí se na čipovou kartu, která je za vratnou zálohu jenž činí 50 Kč. Výhodou bodového jízdného je, že platí pro celou aktuální sezónu!

Bodové jízdenky

Počet bodů Počet jízd Cena
170 bodů 10 170 Kč
340 bodů 20 340 Kč
510 bodů 30 500 Kč
680 bodů 40 660 Kč
850 bodů 50 820 Kč
1020 bodů 60 960 Kč

 

Mapa sjezdovek ve Ski Olešnice.

Webkamera ve Ski Olešnice

Jak právě vypadají sjezdovky a počasí ve Ski Olešnice? To se dozvíte jednoduše díky následující webkameře. Nebo lépe řečeno kamerám, kterých je v areálu umístěno hned několik. https://www.ski-areal.cz/cz/webkamery

Závěr

Ski Olešnice na Moravě je malý, ale pohodový lyžařský areál. Dva dlouhé vleky to dovolí z kopce rozjet i zkušenějším lyžařům. Pro děti je tu samostatný vlek a lyžařská škola, takže na učení lyžování rovněž naprosto ideální podmínky.

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Lyžařské areály v Česku – Naši průvodci

Přečtěte si obsáhlý seznam všech Ski areálů v České republice.

Já osobně nejraději lyžuji na Ještědu nebo Černé Hoře nad Janskými Lázněmi.

Máme ale i spoustu dalších článků například o ski areálech z celé naší země jako jsou Ski Stupava, Ski Filipov, Ski Malenovice v Beskydech, Ski Lipno s nádherným výhledem na stejnojmennou vodní nádrž, malém areálu Telnice kousek nad Ústím nad Labem, obrovském a rychle se rozvíjejícím lyžařském areálu na Klínovci, nádherné Ski Deštné – největším středisku v Orlických horách nebo Dolní Moravě, která se mění na hlavní zimní centrum Jeseníků.

A samozřejmě spoustu dalších menších a rodinných areálů s výhodnou cenou permanentek. Přečtěte si o Ski Makov, Ski Kouty nad Desnou, Ski Mosty u Jablunkova, Ski Kohútka u Nového Hrozenkova v Beskydech, Ski Bílá, Ski Karlov, Ski Špičák na Šumavě, Ski Karolinka u Vsetína, Ski Ramzová, Ski Červená Voda, krásném lyžařském areálu Ski Hlinsko, Ski Kopřivná nebo Ski Hlubočky u Olomouce.

Kam jezdíte nejraději vy? Diskuze pod článkem čeká na váš názor.
[/note]

Diskuze ke článku