Ski park Filipov – Webkamera, ceník, průvodce

Ski park Filipov – Webkamera, ceník, průvodce

Lyžařský areál Ski park Filipov najdete v příjemném prostředí Bílých Karpat, které mají největší vrchol ve výšce 970 metrů nad mořem.

Ski park Filipov leží nedaleko od horňácké obce Javorníku nad Veličkou. Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 365 až 450 metrů nad mořem.

Ski park Filipov areál vhodný pro děti a začátečníky

Areál je vhodný především pro začínají lyžařky i lyžaře. Na své si však zde přijdou i zcela pokročilí lyžaři.

Ski park Filipov v Bílých Karpatech

Dvě upravené sjezdovky

Lyžovat zde můžete na dvou dobře upravených sjezdovkách. Sjezdovka číslo jedna  je dlouhá 500 metrů a má převýšení 85 metrů. Sjezdovka je podle potřeby uměle zasněžována, takže se zde dá jezdit i v zimních měsících, které mohou být skoupé na čerstvý sníh.

Svah číslo dvě je pro změnu určen dětem a lyžařským školám. Je dlouhý 80 metrů. Svah pro děti je bezpečný, takže se nemusíte bát, že vaše dítko zde utrpí nějaký vážný úraz.

Lyžovat se zde dá i večer

Na hlavní sjezdovce můžete lyžovat i večer. Díky modernímu umělému osvětlení můžete bez problémů využít lyžování ve večerních hodinách. Lyžování pod umělým osvětlením přenáší určitou neobvyklost i romantiku.

Mají tu 2 velké velky typu poma

Technické vybavení Ski park Filipov

Ski park Filipov má na přepravu lyžařů celkem 3 vleky. Jedná se o dvě pomy, které mají celkovou kapacitu 1 750 osob za hodinu a jeden vlek, který je k dispozici pro lyžařské školy.

Super areál bez davů lidí

První poma má název POMA F420 a má celkovou délku 420 metrů, přičemž přepravní kapacita této pomy je 700 os/hod.

Druhá poma má označení rovněž POMA F420 a celková délka je 420 metrů, přičemž přepravní kapacita je 800 os/hod.

Vlek pro lyžařské školy má název LPVE1.5. Jedná se o vlek s nízkým vedením lana o délce 80 metrů, přičemž přepravní kapacita je 250 os/hod.

Tady se učí lyžovat jedna báseň

Areál je vhodný i pro snowbordisty

Ski Areál Filipov je vhodný jen pro lyžaře a lyžařské kurzy, ale také pro snowbordisty, kteří se v posledních letech znovu ve velkém množství objevují na českých i moravských sjezdovkách. Pro ctitelé lyžařského prkna jsou pak připraveny nejrůznější skoky.

Parkování

Hned po příjezdu do ski areálu můžete svůj vůz nechat na bezplatném parkovišti, které najdete přímo pod vlekem. Jedná se o bezplatné parkoviště pro 200 aut. V místním bufetu se pak můžete dobře najíst i napít.

Čerstvě zasněžená sjezdovka ve Ski park Filipov

Provozní doba a ceník

Provozní doba ski areálu Filipov je od pondělí do neděle a to vždy od 9 hodiny ranní do 20 hodiny večerní. 100 bodů stojí 100 korun, přičemž jedna jízda na vleku přijde na 12 bodů, přes víkend na 14 bodů. Dětský lanový vlek je zcela zdarma. Vratná záloha na kartu stojí 100 korun.

Ski park Filipov závěr

Ski park Filipov je hezký malý ski areál rodinného typu. Je to skvělé místo na učení se lyžování i zablbnutí si na lyžích za výhodnou cenu.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *