Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kempy jižní Morava – TOP 5 nejlepších, osobní tipy

V tomto článku vám krátce představíme 5 nejlepších kempů na jižní Moravě, která je proslulá úrodnými vinicemi a nádhernými kulturními památkami. Kempy jižní Morava čekají.

1# Rekreační středisko Fiola

Prvním rekreačním střediskem, které si představíme, je rekreační středisko Fiola, které najdete v kaňonu malebné řeky Jihlavy.

Středisko se nachází 3 kilometry po proudu řeky od Mohelenské přehrady a vede k ní úzká lesní cesta.

Rekreační středisko Fiola

Středisko je ideální pro všechny, kteří mají rádi klid a nejsou nároční na vymoženosti soudobé společnosti. Není zde totiž možné platit kartou, ani zde není WIFI připojení. Ubytovat se zde můžete v chatkách.

Kemp Fiola má skvělé hřiště a bazén

2# Rekreační středisko Pod Stepí

Jen nedaleko od rekreačního střediska Fiola se nachází rekreační středisko Pod Stepí. Je situované rovněž u řeky Jihlavy v bezprostřední blízkosti Mohelenské přehrady.

Rekreační středisko Pod Stepí u Mohelské přehrady

Do střediska vede asfaltová cesta a ubytovat se zde můžete v apartmánech nebo v pokojích.

V areálu je dostatek sportovního vyžití včetně dvaceti metrového bazénu a hřišť na volejbal, nohejbal a košíkovou.

Kemp Pod Stepí z výšky

3# Camp Bítov -Vranovská přehrada

Dalším kempem, který na jižní Moravě můžete navštívit, je Camp Bítov, který najdete u Vranovské přehrady, které se zde říká Moravský Jadran. Kemp je situován na příjemném místě, protože v okolí kempu jsou nádherné listnaté lesy, kde se můžete procházet a kochat se panenskou přírodou.

Rovněž ubytování v kempu je velmi příjemné a především rozmanité. Vybrat si můžete dřevěné chatky, bungalovy nebo vlastní stan či karavan.

To vše v nedaleké blízkosti romantického hradu Bítov a národního parku Podyjí-Thayatal, který se také částečně rozprostírá na území Rakouska.

Koupaliště v kempu Bítov

Kemp Bítov z ptačí perspektivy

4# ATC FREE STAR Strachotín

Předposledním kempem, který si popíšeme, je kemp ATC FREE STAR Strachotín, který se nachází v malé obci Strachotín, přímo u hráze Novomlýnských nádrží. Tento kemp je oblíbený především díky svému okolí, které je rájem pro rybáře, rekreační cyklisty a nadšence dobrého vína.

Ubytování zde najdete v útulném rodinném prostředí v chatkách, bungalovech či vlastních stanech.

Několik kilometrů od kempu můžete na kole či autem navštívit zajímavé turistické cíle jako historický Mikulov, Lednicko-valtický areál nebo archeologické muzeum v Dolních Věstonicích.

5# Autocamping Výr

Posledním kempem, který si představíme, je Autocamping Výr, který je situován deset kilometrů severně od historického města Znojma. Vlastní areál se rozprostírá na břehu Výrovické přehrady.

Má krásnou písčitou pláž s pozvolným přístupem do vody, která je nejteplejší na jižní Moravě.

Kemp je obklopen nádhernými smíšenými lesy, které jsou plné hub. Ubytování je možné v chatkách, mobilních domech, apartmánech, stanech či karavanech.

Kempy jižní Morava závěr

Rádi jsme vám dali tipů na 5 nejlepších kempů, které jsme si ověřili na vlastní kůži. Za tyto kempy dáme ruku do ohně, že patří k těm nejlepším na jižní Moravě. Můžete tady přespat, strávit víkend a nebo klidně i celou dovolenou!

Kvalita kemp na jižní Moravě je opravdu na dobré úrovni.

Diskuze ke článku