Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZOO Praha mapa ke stažení + BONUS: Historické mapy

ZOO Praha je právem nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v naší zemi. ZOO mají rádi běžní návštěvníci i odborníci (kteří ji i ocenili EAZA Award). Naše ZOO Praha mapa vám pomůže s orientací.

V roce 2015 se podle hodnocení uživatelů serveru TripAdvisor umístila mezi světovými zoo na 4. místě.

I já jsem si ZOO Praha zamiloval a s rodinou ji navštěvujeme nejméně jednou za rok. Není to sice levná záležitost a o hezké počasí znamená automaticky i davy lidí, ale přesto můžu ZOO Praha jenom doporučit.

ZOO Praha mapa

Vybrali jsme pro vás různé mapy ZOO Praha. Kromě té nejnovější pro vás máme i historické plánky, abyste viděli, jak hodně se změnila grafika, ale také jak se ZOO krásně rozrůstá.

Aktuální mapa ZOO Praha

Toto je nejnovější mapa ZOO Praha aktuální pro rok 2020. Mapu si můžete pohodlně stáhnout do vašeho mobilu. Tato mapka se samozřejmě prodává v tištěné podobě i na pokladnách ZOO za ryze symbolickou částku. Když si jí stáhnete, můžete si říkat, že jste podpořili přírodu svou ekologičností.

Aktuální mapa ZOO Praha

Mapa restaurací a občerstvení

Aktuální mapa všech občerstvovacích zařízení na území ZOO Praha.

Mapa restaurací a občerstvení

Historické mapy

Další várka map už neplatí! Přesto z nich odhalíte, jak se ZOO hezky rozrůstala. ZOO Praha byla otevřena v roce 1931. Tehdy se jednalo jenom o poměrně malý 8 ha areál u hlavní vchodu. Za ty roky se pražská zoologická rozrostla do všech stran na 58 hektarů a výstavba stále neutichá.

2014

V roce 2014 vypadala ZOO skoro stejně. Chybí ale Rákosův pavilón nebo australský kráter.

TOO Praha mapa z roku 2014

2008

Na této mapě chybí ještě Údolí slonů a nový výběh hrochů. To byly dvě opravdu velké novinky.

TOO Praha mapa z roku 2008

2001

V roce 2001 měla ZOO Praha spoustu novinek. Tou největší je asi zprovoznění areálu dětského ZOO. Bez statku s kontaktními zvířátky v dolní části zoologické si to už dnes neumím představit.

TOO Praha mapa z roku 2001

2000

Na této mapě je ještě spoustu stavenišť – pavilon goril, pavilon indonéské jungle a stejně tak dětská ZOO.

TOO Praha mapa z roku 2000

1997

V roce 1997 byla hlavně dolní část ZOO o poznání chudší než dnes. Chybí dokonce i dolní vchod a parkoviště.

TOO Praha mapa z roku 1997

1987

Před revolucí bylo spoustu výběhů jinak. Najdete které? Prozradíme například pavilón opic. A nebo starý pavilón slonů, který se ale stěhoval ještě za dlouho.

TOO Praha mapa z roku 1987

ZOO Praha mapa závěr

ZOO Praha je krásná zoologická zahrada s prvotřídními službami. V mnoha ohledech skutečně nemá v naší zemi srovnání a my vám její návštěvu můžeme od srdce jenom doporučit. Právě proto jsme pro vás připravili i tento článek zaměřený na mapy ZOO Praha. Právě z map ať už těch aktuálních nebo historických můžete vyčíst neuvěřitelnou spoustu informací a zajímavostí.

Diskuze ke článku