Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzeum čokolády Tábor – Vstupné, recenze, náš průvodce

Muzeum čokolády je skvělým tematickým muzeum zaměřeným na sladkou čokoládu a marcipán, které najdete v jihočeském Táboře na ulici Kotnovská 138/13.

Muzeum čokolády Tábor se představuje

Muzeum se nachází ve třech krásných a noblesních domech, které jsou navzájem propojeny. Domy mají renesanční fasádu a najdete je v historickém centru Tábora. Stálá výstava je věnována slastné čokoládě a marcipánu.

Historie čokolády

Muzeum čokolády vystavuje na ploše přes 1.000 metrů čtverečních. Expozice této hnědé lahodné pochoutky mapuje dlouhé dějiny čokolády a její pěstování v exotických zemích světa.

Dále se zde dozvíte, jak se čokoláda dováží do Evropy a jak se zpracovává do různých forem bonbonů, tabulek, pralinek, zábavných postaviček a figurek.

Čokoládový suvenýr si můžete odvést i domů

Modely z čokolády

Muzeum čokolády v Táboře je velmi originální, neboť zde kupříkladu najdete zajímavé modely vytvořené z čokolády a marcipánu.

Uvidíte zde známého britského komika Mr.Beana, českého hokejistu Jaromíra Jágra, velký čokoládový vlak, průvod husitských vojáků, roztomilé panenky oděné do marcipánových šatů, české rohaté čerty, kteří v pekle vaří čokoládu a mnoho dalšího.

Klobouky z čokolády? Proč ne?

Pohádková zákoutí z Marcipánu

Pracovní dílny

Součástí muzea jsou i dílny, kde je možné pracovat s čokoládou nebo se dívat na šikovné cukráře přímo v akci. Objednat si můžete i jednodenní kurz výroby pralinek, který vede zkušený čokolatiér Jiří Soukup. Kapacita každého kurzu je osm osob.

Korunovační klenoty nejsou z ochutnávky

Komentované prohlídky

V muzeu si rovněž můžete objednat poutavé komentované prohlídky s průvodcem, který vám prozradí spoustu čokoládových zajímavostí a novinek. Muzeum také pořádá speciální kurzy o čokoládě, festivaly čokolády nebo oblíbené degustace.

Při degustacích můžete ochutnat samotnou čokoládu nebo také čokoládu v kombinaci s kávou či rumem nebo portským. Bonbónkem každé degustace je pak ochutnávka lahodných pralinek.

Marcipánová včelka Mája

Festival čokolády

V letošním roce se osmého října v prostorách muzea uskuteční festival čokolády, který bude zároveň oslavou výročí od založení muzea.

Hlavním hostem festivalu 2022 byla populární zpěvačka Lucie Vondráčková.

Dále se můžete těšit nejenom na ochutnávku čokolády, ale také na malování obrazu čokoládou nebo na tvořivé dílny pro děti a dospělé či na napínavou hru o poklad.

Čokoládové koňské spřežení v muzeu čokolády

Otevírací doby a vstupné

Otevírací doba Muzea čokolády v Táboře je celoroční. Od pondělí do neděle je zde otevřeno od 9 do 17 hodiny.

Základní vstupné stojí pro dospělého 220 korun, pro dítě 140 korun. Rodinná vstupenka přijde vaši peněženku na 650 korun. Exkluzivní komentovaná večerní prohlídka s ochutnávkou čokolády pak na 350 korun.

Muzeum čokolády Tábor

Je skvělá místo na návštěvu. Výlet, který musí zaujmout snad každého. Budete obdivovat co všechno je možné vytvořit z čokolády a marcipánu. Je to opravdu krásné království, kde se dozvíte leccos zajímavého o čokoládě, ale hlavně jí budete moci ochutnat. A stojí za to! V Táboře umí dělat opravdu výbornou čokoládu!

Diskuze ke článku