Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Toulcův dvůr v Praze – Akce, program, zdravá jídelna

Toulcův dvůr je středisko ekologické výchovy, které má svůj domov v památkově chráněném gotickém špýcharu a barokních stájích. Najdete ho na Praze 10 v ulici Kubatova 32/1.

Součásti tohoto ekologického střediska je také přírodní areál, který má rozlohu 10 ha. Na této ploše najdete zvířecí farmu, ovocné sady, pole, louku, mokřad a lužní les.

Obchůdky a osvětové aktivity

Hostivařský areál nabízí všem příchozím velké množství vzdělávacích, osvětových, kulturních a společenských akcí. Objevíte zde rovněž Ekoporadnu a dva zajímavé obchůdky.

Toulcův dvůr je oblíbené komunitní centrum

První obchod je s bio potravinami, druhý pak nabízí krásné dekorace do bytů. Několikrát za týden je zde otevřen i stánek, který nabízí místní čerstvou zeleninu a čerstvě řezané kytice. Kromě toho je areál skvělým místem k aktivnímu odpočinku.

Konají se zde akce a kulturní program

Zájmové kroužky

Toulcův dvůr je také rájem dětských kroužků a klubů. Své dítě můžete přihlásit například do Klubu deskových her nebo do Chovatelského kroužku s Honzou či do Oddílu vodáci.

Svůj domov má zde také rodinné centrum Mateřídouška, které učí děti milovat všechny živé bytosti.

Celkový pohled na nádvoří Toulcova dvora

Zvířecí farma

Součástí areálu je také farma, ve které probíhá osvětový projekt s názvem „Noemova Archa“. Uvidíte zde černostrakaté přeštické prase nebo plemeno huculských koní. Všechna hospodářská zvířata ve zvířecí farmě jsou původní česká plemena.

Výstavní prostor

Zdravá jídelna

Pokud si celý areál projdete, tak můžete navštívit nekuřáckou Zdravou jídelnu, která podává teplé obědy a bohatou směsicí studených a horkých nápojů.

Po zdravém obědě se pak můžete zastavit v Infocentru, kde vás pracovníci rádi seznámí s veškerým děním v areálu.

V Infocentru si také můžete zakoupit pěknou keramiku z chráněné dílny nebo kvalitní český med. Dále zde najdete i Semínkovnu nebo dobře zásobenou sdílenou knihovnu.

Okolo Toulcova dvora je 10 hektarů přírody

Hostel v areálu Toulcova dvora

Toulcův dvůr nabízí rovněž hostel, který má kapacitu 37 míst. Jedná se převážně o třílůžkové pokoje, přičemž sociální zařízení jsou společná. Součásti hostelu je dobře vybavená kuchyňka a stůl na stolní tenis.

Otevírací doba

  • Areál Toulcova dvora je přístupný široké veřejnosti každý den od 10 do 18 hodin, v zimních měsících do 16:00 hodin.
  • Zdravá Jídelna je otevřena rovněž každý den a to od 11:00 do 18 hodin.
  • Infocentrum pak denně od 9 do 17 hodin.

Děti to tady mají rády

Vstupné

Jednorázové vstupné na zvířecí farmu a do přírodního areálu je 40 korun pro dospělého a 20 korun pro dítě.

Rodinná vstupenka stojí 100 korun. K dispozici je také celoroční permanentka, která dospělého vyjde na 520 korun a dospělého s dítětem na 730 korun.

Chovají tady i zvířata a děti se mohou zapojit do chovatelských kroužků

Toulcův dvůr závěr

Toulcův dvůr je unikátní místo. Opravdu krásné komunitní centrum, které má svoji duši. A opravdu to tady žije! Akce, vzdělávací programy, zdravé jídlo i ubytování. Já osobně to tady mám velmi rád a s rodinou sem často chodíme. I vám můžu návštěvu jenom doporučit!

Diskuze ke článku