Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bobová dráha Prosek – Pojďte se projet!

Bobová dráha Prosek je skvělá atrakce – nerezové koryto, kterým se můžete řítit na bobech velkou rychlostí nebo také pomalým požitkářským tempem. Bobovou dráhu Prosek najdete na ulici Prosecká 906/34b na Praze 9.

Bobová dráha Prosek se představuje

Bobová dráha na pražském Proseku poskytuje všem návštěvníkům zábavu a pohodový adrenalin po celý rok. Stačí si zaplatit vstupné a v nerezovém korytě se můžete řítit dolů rychlostí až 62 kilometrů za hodinu.

Bobová dráha Prosek v celé své kráse

Pokud však nejste příznivci rychlé jízdy, tak se nerezovou dráhou můžete také plížit „vyhlídkovým“ tempem. Regulaci rychlosti vám totiž umožní brzdová páka, takže vybrané tempo je pouze na vaší libovůli.

Bobová dráha je bezpečná

Boby s účinnou a efektivní brzdou umožní každému vybrat si rychlost i svůj vlastní styl jízdy.

Bobová dráha je zcela bezpečná a nenáročná, takže jízdu na ní dokáži i děti od osmi let. Mladší děti mohou pochopitelně jezdit rovněž, vždy však v doprovodu dospělé osoby.

V horní částí je zábavná osmička

Technické parametry dráhy

Bobová dráha je celkem dlouhá téměř jeden kilometr a nabízí nejednu skvělou zatáčku a vychytávku.

Užijete si zde například osmičku, ale i pohodové zatáčky. Po příjezdu do cílové rovinky se nemusíte strachovat, že čerstvě získaný adrenalinový zážitek vypotíte těžkým tlačením vozíku zpátky na startovní čáru.

Každý si zvolí rychlost jakou chce

Dráha je totiž opatřena moderním vlekem, který vás rychle dopraví zpátky přímo před chutnou pizzerii, kde se můžete najíst nebo jenom posedět na příjemné terase s úžasným výhledem na stověžatou Prahu.

Jak se k bobové dráze dostanete?

Nejlépe městskou hromadnou dopravou. Stačí, když vystoupíte na zastávce metra Palmovka a pak pojedete autobusem číslo 140, 185 nebo 302 a vystoupíte na zastávce Kelerka. Parkoviště aut je situované na Prosecké ulici.

Bobová dráha Prosek nabízí také krásný výhled

Bobová dráha Prosek tipy

Na závěr ještě skvělý osobní tip. Dráha je v provozu až do 22 hodiny večerní, takže si zde také můžete vyzkoušet atraktivní večerní jízdu při umělém osvětlení.

Poté, co si své romantické večerní jízdy odjezdíte, si můžete dát skvělou a vydatnou večeři v místní restauraci nebo si jenom vypít točené pivo a dívat se na kouzelnou večerní Prahu.

Detail zatáčky bobové dráhy

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na jednu jízdu vyjde vaši peněženku na 80 Kč, respektive 60 korun za sníženou cenu. Děti do výšky 100 centimetrů mají jízdu zdarma.

Nástupiště na bobovou dráhu Prosek

Cena za 10 jízd pak stojí 600 Kč, respektive 500 korun. Jízdenka pro dvacet jízd s platností na celý rok stojí 1000 korun. Bobová dráha je otevřena po celý rok každý den od 10 do 22 hodin, pouze na Štědrý den je zavřeno.

Bobová dráha Prosek závěr

Bobová dráha Prosek je skvělá atrakce pro malé i velké. Už má poměrně dlouhou tradici a tak o ní mnozí lidé možná ani neví. A to je škoda! Protože je to opravdu zábavná atrakce. Místo, které budou milovat děti, i dospělý. Za nás vám můžeme bobovou dráhu na Proseku opravdu jenom doporučit.

Diskuze ke článku