Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Knížecí rybník u Tábora – Restaurace, kemp, informace o koupání

Knížecí rybník je oblíbený rekreační a koupací rybník v jihočeské obci Zárybničná Lhota. Rádi vám ho představíme.

Knížecí rybník se představuje

Dějiny Knížecího rybníku se datují od 6 století po Kristu. Již od těchto starých dob je rybník součástí obce Zárybničná Lhota, která je díky této vodní ploše proslulá jako významná rybářská a rybníkářská oblast.

Knížecí rybník má skvělé zázemí

Rybaření a koupání

Knížecí rybník je ideálním místem ke koupání a rybaření. Z jihočeského Tábora je dobře dostupný autem i na jízdním kole. Z historického centra Tábora je to k rybníku necelých 7 kilometrů.

U rybníka najdete veškeré zázemí ke krátké i delší rekreaci. K dispozici je zde nejenom kemp, ale také restaurace včetně víceúčelové tělocvičny. A je to právě široké zázemí, které činí tuto jihočeskou lokalitu tak žádanou a populární.

Je to krásný kus přírody!

Sympatické přírodní koupání

Romantický rybník nedaleko Tábora je ideálním místem zejména pro přírodní koupání. Nejedná se však o oficiální koupaliště, ale podmínky ke koupání jsou zde velmi dobré.

Pláže jsou travnaté a pravidelně udržované zaměstnanci místního kempu. Vstupy do vody jsou zde rovněž bezproblémové.

Je tady opravdová pohoda...

Stín i slunce

Rybník je přívětivý pro milovníky slunce i stínu. Rozbalit si opalovací deku nebo rozložit si lehátko je možné v příjemném chládku pod vysokými stromy nebo přímo na pláži.

Vstupy jsou v této sekci rybníka trochu příkřejší. Vodních atrakcí je zde velké množství.

Uprostřed vodní plochy je ponton, který je však přístupný pouze z vody. Rekreační plavci si tak při plavání mohou v klidu odpočinout, na pontonu se dá rovněž pohodlně chytat bronz.

Knížecí rybník u Tábora je skvělé místo pro dovolenou

Místní restaurace

Vedle pláže se nachází restaurace. Restaurace má otevřeno každý den od půl jedenácté do devíti hodin večer, pouze v neděli je zde otevřeno do osmé hodiny večerní. Nejde jen o fast food, objednat si tu můžete klasická jídla české kuchyně, vegetariánské menu, letní saláty či česnekovou topinku nebo sladké lívanečky.

Cena hlavního jídla jsou zde přijatelné. V letních měsících tu dokonce vaří i hotovky. Restaurace je připravena především na plážové návštěvníky, takže přímo v budově jsou otevřené i čisté záchody.

U rybníku je i oblíbená restaurace

Autokemp nebo apartmány

Místní autokemp nabízí širokou škálu ubytování. Ubytovat se můžete v dobře vybaveném čtyřlůžkovém apartmánu, který je situován v blízkosti vody. Tento typ ubytování je vhodný pro rodiny s malými dětmi i rybáře.

Rybník je velmi oblíbený i u rybářů

Dále je možno se ubytovat v třech, čtyřech a šesti lůžkových chatkách se základním vybavením. Poslední možností je místní louka, kde si můžete rozbalit vlastní stan nebo zaparkovat svůj karavan či obytný vůz.

Mapa Knížecího rybníku

Mapa Knížecího rybníku

Knížecí rybník závěr

Knížecí rybník je fajn místo na relax. Vydat se sem můžete koupat o horké letní dny, na víkend s kamarády nebo třeba na celotýdenní dovolenou s kamarády. Můžeme vám zaručit, že ve všech případech budete spokojeni. Je to tady opravdu fajn. Pro milovníky rybaření možná dokonce hotový ráj, protože udici můžete nahodit hned za chatkou!

Diskuze ke článku