Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Černá Hora – Restaurace, ubytování, exkurze

Pivovar Četná Hora patří do pivovarnické skupiny Pivovary Lobkowicz Group a.s. Pivovar najdete v Černé Hoře na adrese náměstí U Pivovaru 3 v Jihomoravském kraji.

Krátká historie pivovaru

Pivovar Černá Hora je nejstarším fungujícím pivovarem na Moravě. Pivo se zde vařilo již ve 14. století. V průběhu staletí měnil různé majitele.

V 19. století to byl například hrabě August Fries, který pivovar vlastnil do roku 1923.

Pivovar Četná Hora nabízí zajímavé exkurze

V roce 1949 dochází ke znárodnění celého podniku. Do soukromých rukou přechází pivovar až v roce 1996.

Od roku 2010 je pivovar v rukou pivovarnické skupiny Pivovary Lobkowicz Group as.

Srdce pivovaru

Jak se v pivovaru vaří?

V Pivovaru Černá hora se vaří kvalitní české pivo, přičemž výroba pivního moku zde není nijak uspíšena ani urychlena, poněvadž v pivovaru se nepoužívají žádné náhražky a moderní kličky.

Místní sládci jsou trpěliví a nechávají pivu patřičný čas, aby pivo mohlo kvasit na otevřených spilkách a následně izolovaně zrát v ležáckých tancích.

Pivovar Černá Hora vstup

Co se v pivovaru vaří?

Je zde několik skvělých piv, které stojí za představení. Prvním pivem je pivo Páter Černá Hora, což je produkt pojmenovaný podle pátera Vincence Ševčíka, jednoho ze zakladatelů Rolnické akciové společnosti pivovarní a sladovní v Černé Hoře v roce 1896. Páter je jedenácti stupňové pivo, které má vyrovnanou chuť a slušnou pěnivost.

Druhým pivem, které stojí za pozornost, je dvanácti stupňové pivo Granát Černá Hora, které má karamelovou chuť, která výrazně ovlivňuje jeho hořkost a říz.

Poslední pivo, které si představíme, je Medová třináctka, což je pivní speciál, který má díky medu zlatožlutou barvu.

Areál je hezký a zajímavý sám o sobě

Eshop

Součástí pivovaru Černá Hora je také eshop, kde si můžete nakoupit místní pivní produkty i suvenýry s pivní tématikou. Velmi zajímavá je například kolekce pivních sběratelských etiket.

Pivo čeká na expedici

Restaurace a hotel Sladovna

V areálu pivovaru se můžete najíst i přenocovat. K dobrému černohorskému pivu si můžete dát klasickou českou kuchyni.

Součástí areálu jsou také skvělé pivní lázně, wellness, masáže a bowling. V útulném čtyřhvězdičkovém hotelu Sladovna se pak můžete v dvojlůžkových pokojích ubytovat a prodloužit si pobyt v Černé Hoře o několik dnů navíc.

Uvnitř pivovaru je to opravdu zajímavé

Vstupné pivovar Černá Hora

Komentovaná prohlídka je určena pro skupiny po 8 osobách, maximálně se prohlídky může zúčastnit dvacet osob.

Otevírací doba

Prohlídky jsou pořádány každý den od 8 do 17:30 hodin. Cena prohlídky, která trvá šedesát minut, stojí 190 korun pro dospělou osobu. Dětská vstupenka stojí 50 korun. V ceně dospělé vstupenky je ochutnávka místního piva.

Nádvoří pivovaru

Pivovar Černá Hora závěrečné shrnutí

V Černé Hoře mají pivovar s opravdu bohatou historií. To už není pivovar, ale opravdu téměř národní klenot. Krásný a zajímavý podnik, u něhož zaujmou nejenom jeho produkty, ale i pivovar samotný. Je to opravdu hezké místo, vzorový podnik, který patří za vidění.

Diskuze ke článku