Dinopark Ostrava – Otevírací doba, vstupné, ceník

Dinopark Ostrava – otevírací doba, vstupné, ceník

Dinopark Ostrava je super zábavní park, který potěší všechny věkové kategorie. Největší Dinopark v České republice najdete v katastru obcí Orlová a Doubrava, což je od centra Ostravy zhruba 13 kilometrů.

Dinopark Ostrava – Oživlý pravěk

V Dinoparku Ostrava uvidíte vše, co nějakým způsobem souvisí se světem dávných pravěkých zvířat. Na vlastní oči uvidíte velké robotické modely pravěkých zvířat, které vám doslova vyrazí dech.

Dinopark Ostrava je plný dinosaurů

Navíc zde nemusíte chodit pěšky, ale pohodlný DinoExpres vás zaveze tam, kam byste se pěšky doopravdy báli. Dinopark Ostarva je prostě ideální park pro skvělý rodinný výlet.

Zábavné 3D kino

Navštívit zde můžete rovněž skvělé 3D kino se speciálně vyrobeným panoramatickým filmem, kde budete součástí napínavého dobrodružného příběhu dětí Filipa a Hermíny, které se díky filmovému triku promění v dinosauří parťáky Fina Dina a Dinu Minu. Ti vás budou provázet říší druhohor. Návštěvníci je spatří nejen na plátně, ale i ve všech DinoParcích po celé České republice.

Dinopark nabízí spoustu skvělých atrakcí

Paleontologické hřiště

Dinopark Ostrava nezapomíná na hravé děti, které se chtějí hrou něco zajímavého dozvědět. Takové zvídavé dítě si zde může zahrát na paleontology na speciálním hřišti. Tohle hřiště má podobu velkého pískoviště, ve kterém jsou umístěné umělé kostry pravěkých zvířat.

Hlavní část dinoparku

Některé scény mohou být až děsivé

Cesta do minulosti Země

Cesta do minulosti Země je pavilon, který je plný skutečných artefaktů z dávných časů od starohor až po současnost. Můžete zde vidět skutečného třetihorního škorpióna nebo fosílie přesliček objevených na našem území. Dále zde můžete spatřit otisk křídel pravěkých vážek či imitaci nefalšovaného paleontologického výkopu.

Argentinosaurus

Argentinosaurus se opravdu nedá přehlédnout. Jedná se obří model, který dosahuje výšky 30 metrů. Je to suverénně největší robotický model, který v České republice můžete spatřit. Model s pořádně dlouhým krkem můžete nejenom na vlastní oči vidět, ale také se u něho s dětmi vyfotit.

Pravěcí ještěři vypadají jako živí!

Jak se k Dinoparku dostanete?

Přímé autobusové linky do parku jezdí z Karviné. Vystoupit musíte na zastávce Doubrava-Dinopark. Pokud pojedete do parku autem, tak jeďte směrem na Karvinou po silnici číslo 59 a pak odbočte na Doubravu.

Celkový pohled na Dinopark Ostrava

Další Dinoparky

Je pro vás Dinopark Ostrava moc daleko? A co třeba sesterský Dinopark Vyškov?

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 150 korun. Dětské vstupné pak stojí 100 korun. Sezónní pergamentka pak vyjde vaší peněženku na 600 korun, respektive 400 korun.  Dinopark Ostrava je otevřen od března do října.

Závěr Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava patří k zajímavým výletním cílům. Podobné parky to mají vždy těžké, protože živým zvířatům se vyrovnat nemohou. Přesto scény z Dinoparku Ostrava působí opravdově a spolehlivě vás uvedou do pravěké atmosféry. Věříme, že vás náš krátký článek zaujal a návštěvu Dinoparku si opravdu rozmyslíte.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *