Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Baška Voda online – Živé záběry

Webkamera Baška Voda živé záběry. Jaké je teď počasí v oblíbeném letovisku? Užívají si lidé sluníčka a letní pohodičky? Podívejte se na online přenos z webkamer umístěných přímo v chorvatské Bašce. Přesvědčte se sami.

Baška Voda je oblíbené letovisko na Makarské riviéře od města Makarská je mimochodem vzdálené asi 10 kilometrů. Baška má necelé tři tisíce stálých obyvatel, ale v létě tento počet narůstá i několikanásobně.

Co najdete v Bašce?

Snad všechno, co si člověk může pro krásnou letní dovolenou přát. Především krásné modré moře obklopené voňavými piniovými háji. Ze služeb pak jinak naprosto vše. Restaurace, bary, obchody, možnosti výletů a hlavně pohodovou atmosféru.

Baška je velmi oblíbená nejenom českými turisty, ale například i Poláky nebo Němci.

[note note_color=“#ffff99″]

Webkamery Chorvatsko

Zajímají vás záběry z webkamer i z jiných míst. V tomto článku naleznete přehledný a velmi obsáhlý výběr záběrů z těch nejlepších webkamer z celého Chorvatska.[/note]

Webkamery v Bašce Vodě

Na tak malou obec je zde hned několik webkamer, které vám ukáží ty nejzajímavější místa. Webkamery snímají své okolí nepřetržitě (automatiky), takže máte vždy maximálně pár minut staré záběry.

Všechny funkční webkamery z městečka Baška Voda naleznete na této stránce.

Nejhezčí webkamera Baška Voda

Tato webkamera ukazuje centrum města a pobřeží od přístavní hráze. Vidíte pláž, historické jádro i majestátné pohoří Biokovo zvedající se nad městem.

Baška Voda: Baska Voda, beach Nikolina

 

Původ jména Baška Voda

Jméno Baška Voda je odvozené od jména Biston, které je známé z antické mytologie. Biston byl synem boha válek Arese a krásné Callirrhoe. První opravdová zmínka o obci, ale pochází až z roku 1668, kdy se objevila na mapě Coranelli.

 

Webkamera z přístavu Baška Voda

Baška Voda má malý, ale pro nás Čechy krásný přístav. Jaká zde panuje atmosféra právě teď? Můžete se sami podívat.

Baška Voda: Baska Voda − marine

 

Další záběr z přístavu

Jiný, ale rovněž velmi zajímavý pohled na přístav v Bašce V pozadí majestátné pohoří Biokovo.

Baška Voda: Baska Voda − Harbor, view to Biokovo

 

Baška Voda – Borik, Nikola beach

Pohled na velmi oblíbenou pláž Nikola beach v Bašce Vodě. Určitě sem zavítejte také.

Baška Voda: Baska Voda − Borik, Nikolina beach

 

Co dělat v Bašce

Webkamery ukazují krásné počasí, tak co dělat v Bašce? Je to jednoduché.

  • Největší zábavu si užijete u moře. Běžte se koupat na vyhlášenou městskou pláž nebo na Punta Rata Beach. Daleko není ani krásné letovisko Brela se svojí světoznámou skalou. Nezapomenutelným zážitkem je potápění nebo půjčení mořského kajaku. Baška má také své mořské akvárium, kde je jistota, že rybičky nikam neuplavou.
  • Bary a restaurace – kolem vody je mnoho skvělých barů, kde si užijete zábavu s přáteli.
  • Zajímavé jsou i místní památky. Nejsou sice nikterak velkolepé, ale přeci jenom jsou to svědky jiných dob. Tady stojí za zmínku kostelíky St. Nikole a St. Lawrence.
  • Perfektním zážitkem je výlet do vnitrozemí na pohoří Biokovo. Stačí si dát pár zatáček a budete odměněni nezapomenutelnými výhledy.
  • Výlet na okolní ostrovy – nejblíže je Brač s nádhernou pláží „Zlatni rat” u městečka Bol.

Pokud míříte do Chorvatska, tak by se vám mohl líbit i náš velký souhrný článek s webkamerami i z dalších míst, třeba i do letoviska Podgora.

Závěr Baška webkamera

Webkamery z Baška Vody vám prozradí, jak to vypadá v oblíbeném letovisku. Pokud se do Bašky chystáte, tak jsou to opravdu skvělý pomocníci.

A když už jsme u toho,… co máte na Bašce Vodě nejraději? Máte nějaké oblíbené místo? Podělte se v komentářích.

Diskuze ke článku