Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Podgora online – Živé záběry z Chorvatska

Jak to vypadá právě v městečku Podgora na Makarské riviéře? Přesvědčte se sami na vlastní oči. Webkamera Podgora je připravená pro vás online. Živé záběry přímo z místa. Nasajte atmosféru. Zkontrolujte počasí. Zjistěte, jak jsou plné pláže.

Na co se těšit v Podgoře?

Podgora je jedno z nej-ikoničtějších míst v Chorvatsku. Malé městečko o 1.500 stálých obyvatel, které má ale úplně vše, co si člověk na dovolené může přát. Rušnou veřejnou pláž pnou atrakcí. Krásné zálivy pro ty, co dávají přednost koupání v klidu. Spoustu dobrých restaurací. Malinký přístav, kde se pravidelně konají zápasy ve vodním pólu. Pobřežní promenádu, která večer ožívá nefalšovaným životem.

Výlety z Podgory

Ke všem radovánkám v Podgoře navíc musíte přidejte ještě mnoho možností výletů. Třeba pěšky do nedalekých Tučepi nebo až do Makarské. Nebo co výlet lodí na některý z velkých ostrovů – velmi oblíbená je třeba pláž „Zlatý roh“ na ostrově Brač.

Opravdový cestovatelé pak určitě vyrazí do vnitrozemí. Například na nejvyšší horu pohoří Biokovo Sv. Jure (1762 m n. m). Výhled je tady jedinečný.

Webkamera Podgora online

Jak to tu vypadá? Webkamera Podgora

Podgora je pohodové letoviska, které se hemží návštěvníky. Každému je asi jasné, že v parném létě roste počet obyvatel několikanásobně. To nic nemění na to, že si ale Podgora stále drží svou atmosféru a podmanivost. Během dne na pláž a večer na promenádu – procházka od přístavu k hotelům Aurora a Medora stojí za to.

 

Webkamara Podgora Chorvatsko

Teď už se dostáváme k tomu hlavnímu. Je v Podgoře vůbec nějaká webkamera? Samozřejmě, že ano a ne jedna! Pokud vás zajímá webkamera Podgora.

Ty nejlepší webkamery jsme pro vás ale přichystali přímo na této webové stránce. Po kliknutí si přehrajete zrychleně posledních 24 hodin, které daná kamera zaznamenala.

 

Webkamera Podgora panorama

Krásné panorama Podgory s pohledem na hlavním městskou pláž. Ta je úzká a tvořená kamínky a rozhodně stojí za návštěvu.

Podgora: panorama

 

Webkamera Tučepi – Donji Ratac

Pohled na moře v sousední obci Tučepi. I ta stojí za návštěvu. Mají zde jednu z nejhezčích promenád na celém Jadranu.

Tučepi: Tucepi − Donji Ratac

 

Webkamera Podgora a Makarská riviéra

Všednodenní pohoda v nedalekém městě Makarská, které je centrum celé riviéry. Z Podgory si sem určitě udělejte výlet. Doporučujeme!

Makarska: Riva

Další webkamery?
Chcete vidět další živé záběry z Chorvatska? Máme pro vás článek s dašlími webkamerami nebo speciální článek jenom o webkamerách v Bašce Vodě.

Výhody webkamera Podgora

+ Živé záběry
+ Sami se přesvědčíte na vlastní oči
+ Pohodlně & zdarma
+ Nasajete atmosféru místa

Webkamera Podgora závěr

Webkamer je v Podgoře hned několik a stejně tak v nejbližším okolí. Ne všechny mají samozřejmě super kvalitní záběry a my se vám sem snažíme přinést jenom ty nejlepší. Snad vám náš článek alespoň trochu pomohl a nasměroval vás dobrým směrem.

Pokud se chystáte na dovolenou v Podgoře, tak vám přejeme, ať si jí opravdu užijete 😉

BONUS: Průvodce městečkem Podgora

Podgora je po velkou část roku opčina, kde žije kolem pouhých 2.500 obyvatel. Na České poměry tedy spíš malý městys. V létě se ale náhle počet obyvatel vzedme 10x.

Podgora je jedním z městeček, které si uchovalo své kouzlo. Podle mého názoru patří k nejhezčím na Makarské riviéře. A to přesto, že městečko tvoří snad jenom dvě ulice nad vodou. Město má ale svůj vlastní přístav, kde se pravidelně konají i zápasy ve vodním pólu. Má svoji promenádu, která není ani krátká ani nekonečná. Promenáda má mimochodem trochu zvláštní jméno – ulice Branimirova obala. Večer se promenáda zaplní stánky, samozřejmě hlavně s jídlem a ožije bujarým nočním životem.

Průvodce městečkem Podgora

Podgora a pláže

Pláže jsou úzké, ale příjemné. Střídají se tady různé typy. Hlavní městská pláž je stíněná piniemi. Na pláže blízko přístavu/centra zase přímo paří sluníčko. Skvělé koupání je také na severní straně města, kde převažují divočejší pláže dokonce až s romantickými zátokami ukrytými mezi kamením.

Voda je krásně čistá a průzračná. Samozřejmě tady převládají v drtivé většině hlavně oblázkové pláže. Spíše jemnější oblázky, ale boty dovody přeci jenom zůstávají doporučené.

A jak je na plážích v Podgoře právě teď? Webkamera Podgora výše vám to prozradí.

Promenáda v Podgoře je krásná

Atmosféra města

Osobně mám velmi rád atmosféru Podgory, která je vždy krásná a srdečná. Symbol města – stylizovaná křídla racka na severu města přitom upomíná na smutnou kapitolu dějin. Za druhé světové války bylo v Podgoře zřízeno první partyzánské námořnictvo. Většina hrdinných partyzánů zaplatila boj za svobodu svým životem.

Služby

Město má všechny základní služby, které můžete potřebovat: banku, bankomaty, lékárny, supermarkety (Studenac), benzinky, autoopravnu, autobusové zastávky i lodní linky. Kostely tady pak mají dokonce asi 3 z nichž jeden je opravdu netypický (špička z betonu).

Webkamera Podgora - Jak je právě teď na pláži?

Podgora počasí online

Jaká je předpověď počasí pro městečko Podgora? Webkamery z tohoto článku vám prozradí hlavně aktuální situaci, ale to nemusí vždy stačit. Právě proto jsme přichystali i následující předpověď na několik dní dopředu.

Celkové panorama města

Okolí a výlety

Podgora je mimochodem na skvělém místě, odkud se dají podnikat báječné výpravy do okolí. Do Čaklje dojdete v pohodě po promenádě pěšky. Je to ostatně jenom místní část Podgory. Na druhé straně Tučepi také nejsou zrovna nedostupné.

Typické apartmánky v Podgoře

V širším okolí se nabízí výlety například do centra regionu města Makarská, za památkou Mlin za masline anebo také na vrchol Sv. Jure (1.762 m.n.m.). Rozhodně sem nezkoušejte vylézt pěšky, ale výlet na tuto majestátní horu stojí za to. Půjčte si auto anebo vyrazte na organizovaný zájezd autobusem. S výstupem na horu vám právě mohou pomoci i naše webkamery, které napoví, jak je to s tím počasím.

Skvělou možností je i výlet na okolní ostrovy Brač a Hvar. Výletní lodě na ně jezdí celé léto. Pravidelné trajektové spojení má pak město Makarská s městečkem Sumartin na ostrově Brač.

Diskuze ke článku