Webkamery Chorvatsko online – dálnice i pláže

Webkamery Chorvatsko online

Jak je právě teď v Chorvatsku? Zajímá vás aktuální počasí nebo prostě jenom chcete zjistit, jak to živě vypadá na místě, kam se právě chystáte? Od toho je tady tento článek. Webkamery Chorvatsko už čekají online.

Webkamera je skvělý vynález. Přenáší živě obraz klidně z druhé strany planety. V našem případě nepůjdeme tak daleko. Víc než 1.000 kilometrů vzdálené pobřeží Dálmácie v Chorvatsku ale také není zrovna za rohem.

Výhody online webkamer nejenom v Chorvatku

  • Zjistíte aktuální počasí na místě
  • Zjistíte aktuální informace (zaplněnost pláží nebo průjezdnost silnic)
  • Nasajete atmosféru místa
  • Děláte si vlastně názor – informace nezkresleně proudí rovnou k vám
  • Je to pohodlné, rychlé, zdarma

Webkamery Chorvatsko online pro vás

Webkamery Chorvatsko

Chorvatsko je moderní a civilizovaná země, takže obrovskou výhodou je, že nějakou webkameru tady naleznete na každém rohu. Prakticky každé letovisko na jihu země nějakou má. Oblíbená místa jako Baška Voda nebo Makarská spíš více. Není se tak problém informovat předem přesně o tom, co zajímá právě vás.

Webkamery Chorvatsko dálnice

Chorvatsko má kvalitní a moderní dálnice. To ale neznamená, že na nich nemůže nastat neočekávaná situace nebo že občas není potřeba udělat uzavírku kvůli údržbě. Je to zkrátka dálnice jako každá jiná a fronty a kolony se občas udělají i zde. S tím nikdo nic neudělá a jediný způsob, jak tomu čelit je dobře se informovat.

Chorvatské dálnice jsou naštěstí posety stovkami webkamer s dobrým rozlišením. Jenom na hlavní trase dálnice A1 (Záhřeb – Split – Dubrovník) je jich přes 60!

Webkamery jsou samozřejmě rozmístěny na strategických místech, kde také nejčastěji nastává problém: mýtné brány, křižovatky, hranice, tunely.

Lučko

Kde hledat webkamery z chorvatských dálnic?

Oficiální web chorvatského automoto klubu: http://www.hak.hr/info/kamere/

 

Webkamery chorvatských trajektů

Specifikem Chorvatska jsou trajekty, které jsou hlavním dopravním spojením pro desítky obydlených ostrovů a ostrůvků. Samozřejmě i zde jsou webkamery, které monitorují provoz a vám můžou hodně usnadnit orientaci. Kamery jsou samozřejmě nejenom na pevnině, ale i na přístavech na samotných ostrovech jako je například: Porozina (ostrov Cres), Valbiska (ostrov Krk), Supetar (ostrov Brač) a dalších.

Webkamary chorvatských trajektů: http://www.hak.hr/info/kamere/#trajektna-pristanista

 

Webkamery na mostech

Na velkých mostech se platí speciální mýtné. Dobrou zprávou je, že za to alespoň dostanete nadstandardní službu a tyto mosty jsou rovněž monitorovány kamerami.

Webkamery chorvatských mostů: http://www.hak.hr/info/kamere/#mostovi

 

Webkamery Chorvatsko pláže

A teď se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu – webkamerám na plážích! Jaké počasí a atmosféra panuje v letovisku, kam se chystáte? Určitě věříte, že hezky a slunečno. Ale celou pravdu se dozvíte až z následujících webkamer.

Informace k webkamerám

U každého města vidíte aktuální přenos z webkamery. Po kliknutí na přehrání se vám ukáže posledních 24 hodin.

 

Webkamery Baška Voda

Jedno z nejoblíbenějších letovisek u Čechů. Krásné pláže i skvělé služby každý rok lákají tisíce dovolenkářů. Webkamery z Baška Vody jsou proto velmi žádané.

Baška Voda: Promajna − beach, Baska Voda

 

Webkamery Makarská

Hlavní město oblasti po kterém má jméno i celé riviéra. I tady se dá strávit krásná dovolená. Webkamery z Makarské vás o tom přesvědčí.

Makarska: square and marine

 

Webkamery Tučepi

Tučepi je přímorské letovisko s úžasnou promenádou, které doslova srůstá s městem Makarská.

Makarska: Riva

 

Webkamera Igrane

Malé ale velmi malebné letovisko kousek od Živogošče.

Igrane: beach

 

Webkamera Podgora

Spíše větší město, kde najdete vše! Krásný výlet se dá odtud podniknout na horu Sv. Jure. Podgora má úžasné přírodní pláže i tu městskou pláž.

Podgora: panorama

 

Webkamera Živogošče Blato

Menší obec, která je ale u Čechů velmi oblíbená. Jenom si nepleťte Živogošče a Živogošče Blato. Obě obce jsou od sebe vzdálené asi 4 kilometry.

Živogošće: Zivogosce small harbor

 

Webkamera Split

Druhé největší chorvatské město a centrum regionu. Na dovolenou se sem přímo moc nejezdí, ale výlet do historického centra (bývalý Diokleciánův palác) rozhodně stojí za to.

Split: Riva of Croatian Revival

 

Webkamera Dubrovník

Neopakovatelné historické město, které na svojí světovou proslulost až doplácí. O sezónu doslova přetéká turisty. Dokonce zde uvažují, že části lidem zakáží vstup. Buďte mezi těmi, kdo ho ještě stihnou navštívit.

Dubrovnik: Banje beach, view towards Cavtat

 

Webkamera Drašnice

Menší letovisko jenom kousek na jih od Podgory.

Drašnice: Drasnice − panorama

 

Webkamera Promajna

Menší letovisko mezi Baškou vodou a Makarskou.

Baška Voda: Promajna − beach, Baska Voda

 

Webkamera Brela

Luxusní letovisko celebrit nedaleko Bašky Vody, které si zachovává svou jedinečnou krásu.

Brela: marine

 

Webkamery v Chorvatku závěr

V dnešní době jsou webkamery v Chorvatsku na každém rohu a skvěle vám představí místo, kam se právě chystáte. Podívat se na webku je často ten nejrychlejší a nejpohodlnější způsob. Věříme, že i my jsme vám dali spoustu užitečných tipů. Pokud jste nenašli co potřebujete, tak vytrvejte a hledejte dál. Webkamery se z principu nacházejí na zahraničních webech, proto je lépe najdete za použití angličtiny, ale věře, že stačí jenom trochu zapátrat a nějakou tu webku objevíte z každého městečka.

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *