Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamery Chorvatsko online – Dálnice i pláže

Jak je právě teď v Chorvatsku? Zajímá vás aktuální počasí nebo prostě jenom chcete zjistit, jak to živě vypadá na místě, kam se právě chystáte? Od toho je tady tento článek. Webkamery Chorvatsko už čekají online.

Webkamera je skvělý vynález. Přenáší živě obraz klidně z druhé strany planety. V našem případě nepůjdeme tak daleko. Víc než 1.000 kilometrů vzdálené pobřeží Dálmácie v Chorvatsku ale také není zrovna za rohem.

Originální live záběry z webkamer v Chorvatsku najdete níže v tomto článku!

Výhody online webkamer nejenom v Chorvatku

  • Zjistíte aktuální počasí na místě
  • Zjistíte aktuální informace (zaplněnost pláží nebo průjezdnost silnic)
  • Nasajete atmosféru místa
  • Děláte si vlastně názor – informace nezkresleně proudí rovnou k vám
  • Je to pohodlné, rychlé, zdarma

Webkamery Chorvatsko online pro vás

Webkamery Chorvatsko

Chorvatsko je moderní a civilizovaná země, takže obrovskou výhodou je, že nějakou webkameru tady naleznete na každém rohu. Prakticky každé letovisko na jihu země nějakou má. Oblíbená místa jako Baška Voda nebo Makarská spíš více. Není se tak problém informovat předem přesně o tom, co zajímá právě vás.

Webkamery Chorvatsko dálnice

Chorvatsko má kvalitní a moderní dálnice. To ale neznamená, že na nich nemůže nastat neočekávaná situace nebo že občas není potřeba udělat uzavírku kvůli údržbě. Je to zkrátka dálnice jako každá jiná a fronty a kolony se občas udělají i zde. S tím nikdo nic neudělá a jediný způsob, jak tomu čelit je dobře se informovat.

Chorvatské dálnice jsou naštěstí posety stovkami webkamer s dobrým rozlišením. Jenom na hlavní trase dálnice A1 (Záhřeb – Split – Dubrovník) je jich přes 60!

Webkamery jsou samozřejmě rozmístěny na strategických místech, kde také nejčastěji nastává problém: mýtné brány, křižovatky, hranice, tunely.

Lučko

Kde hledat webkamery z chorvatských dálnic?

Oficiální web chorvatského automoto klubu: http://www.hak.hr/info/kamere/

 

Webkamery chorvatských trajektů

Specifikem Chorvatska jsou trajekty, které jsou hlavním dopravním spojením pro desítky obydlených ostrovů a ostrůvků. Samozřejmě i zde jsou webkamery, které monitorují provoz a vám můžou hodně usnadnit orientaci. Kamery jsou samozřejmě nejenom na pevnině, ale i na přístavech na samotných ostrovech jako je například: Porozina (ostrov Cres), Valbiska (ostrov Krk), Supetar (ostrov Brač) a dalších.

Webkamary chorvatských trajektů: http://www.hak.hr/info/kamere/#trajektna-pristanista

 

Webkamery na mostech

Na velkých mostech se platí speciální mýtné. Dobrou zprávou je, že za to alespoň dostanete nadstandardní službu a tyto mosty jsou rovněž monitorovány kamerami.

Webkamery chorvatských mostů: http://www.hak.hr/info/kamere/#mostovi

 

Webkamery Chorvatsko pláže

A teď se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu – webkamerám na plážích! Jaké počasí a atmosféra panuje v letovisku, kam se chystáte? Určitě věříte, že hezky a slunečno. Ale celou pravdu se dozvíte až z následujících webkamer.

[note note_color=“ #99ccff“ text_color=“#000000″]

Informace k webkamerám

U každého města vidíte aktuální přenos z webkamery. Po kliknutí na přehrání se vám ukáže posledních 24 hodin.[/note]

 

Webkamery Baška Voda

Jedno z nejoblíbenějších letovisek u Čechů. Krásné pláže i skvělé služby každý rok lákají tisíce dovolenkářů. Webkamery z Baška Vody jsou proto velmi žádané. O webkamerách v Bašce jsme vytvořili i samostatnou stránku.

Baška Voda: Promajna − beach, Baska Voda

 

Webkamery Makarská

Hlavní město oblasti po kterém má jméno i celé riviéra. I tady se dá strávit krásná dovolená. Webkamery z Makarské vás o tom přesvědčí. Více také v našem článku webkamery Makarské online.

Makarska: square and marine

 

Webkamery Tučepi

Tučepi je přímorské letovisko s úžasnou promenádou, které doslova srůstá s městem Makarská. Více kamer najdete také v tomto článku.

Makarska: Riva

 

Webkamera Igrane

Malé ale velmi malebné letovisko kousek od Živogošče. Přečtěte si více o online kamerách v Igrane v samostatném článku.

Igrane: beach

 

Webkamera Podgora

Spíše větší město, kde najdete vše! Krásný výlet se dá odtud podniknout na horu Sv. Jure. Podgora má úžasné přírodní pláže i tu městskou pláž. Více na stránce – webkamery Podgora.

Podgora: panorama

 

Webkamera Živogošče Blato

Menší obec, která je ale u Čechů velmi oblíbená. Jenom si nepleťte Živogošče a Živogošče Blato. Obě obce jsou od sebe vzdálené asi 4 kilometry.

Živogošće: Zivogosce small harbor

 

Webkamera Split

Druhé největší chorvatské město a centrum regionu. Na dovolenou se sem přímo moc nejezdí, ale výlet do historického centra (bývalý Diokleciánův palác) rozhodně stojí za to.

Split: Riva of Croatian Revival

 

Webkamera Dubrovník

Neopakovatelné historické město, které na svojí světovou proslulost až doplácí. O sezónu doslova přetéká turisty. Dokonce zde uvažují, že části lidem zakáží vstup. Buďte mezi těmi, kdo ho ještě stihnou navštívit.

Dubrovnik: Banje beach, view towards Cavtat

 

Webkamera Drašnice

Menší letovisko jenom kousek na jih od Podgory.

Drašnice: Drasnice − panorama

 

Webkamera Promajna

Menší letovisko mezi Baškou vodou a Makarskou.

Baška Voda: Promajna − beach, Baska Voda

 

Webkamera Brela

Luxusní letovisko celebrit nedaleko Bašky Vody, které si zachovává svou jedinečnou krásu. Ani o webkamerách v městečku Brela nám nechybí samostatný článek.

Brela: marine

Kde dál hledat Webkamery z Chorvatska

Tady máte tipy na pár dalších stránek, které opravdu dávají smysl a nabízí pěkné živé záběry z webkamer.

Webkamery Chorvatsko vám pomohou poznat zemi blíže

Skyline Webcams Chorvatsko – Přehledný web v angličtině se spoustou kvalitních webkamer. Přiměřené množství reklam a diskuze ke každé kameře. Opravdu kvalitní zdroj webkamer v Chorvatsku s živým přenosem. Webkamery jsou takřka výhradně namířeny na pláže a turisticky atraktivní města. Web nabízí i přenosy z mnoha dalších zemích.

Livecamcroatia.com – Web v angličtině a chorvatštině, který se zaměřuje čistě na webkamery v Chorvatsku. Spousta kvalitních kamer přehledně seřazených do přehledných kategorií (města, přístavy, pláže, akce, památky, doprava). Kromě toho nechybí ani doslova příval dalších informací – můžeme doporučit například blog.

Whatsupcams.com Chorvatsko – Je jeden z největších celosvětových webů o webkamerách. V nabídce mají přes 300 kvalitních webkamer ze všech možných míst v Chorvatsku. V odkazu jsme vám je rovnou vyfiltrovali.

Webcam Taxi – Anglický web s velmi hezky umístěnými kamerami po celém Chorvatsku. Krásné záběry lákají na koupání v azurovém moři nebo jenom k procházkám po prastarých chorvatských městech. Pro streamování je využívána technologie Youtube. Takže po proklinutí si webkamery klidně můžete přidat mezi své oblíbené kanály a nebo diskutovat v live chatu.

Některé pláže v Chorvatsku jsou opravdu božské

Máte vlastní tip?

Podělte se s námi v komentářích pod tímto článkem o tipy na další zajímavé weby s webkamerami anebo alespoň řekněte, která webkamera se vám nejvíc líbí? Která vám nejvíce pomohla?

Chystáte se letos do Chorvatska

Přečtětě si také článek o teplotách moře v Chorvatsku nebo náš obsáhlý průvodce hlavním městem Záhřeb. Pokud jedete autem určitě vám také přijde vhod článek o chorvatských dálnicích včetně aktuálního stavu dopravy.

Kulturní města se svou dlouhou tradicí

Webkamery v Chorvatku závěr

V dnešní době jsou webkamery v Chorvatsku na každém rohu a skvěle vám představí místo, kam se právě chystáte. Podívat se na webku je často ten nejrychlejší a nejpohodlnější způsob. Věříme, že i my jsme vám dali spoustu užitečných tipů. Pokud jste nenašli co potřebujete, tak vytrvejte a hledejte dál. Webkamery se z principu nacházejí na zahraničních webech, proto je lépe najdete za použití angličtiny, ale věře, že stačí jenom trochu zapátrat a nějakou tu webku objevíte z každého městečka.

Read this article about webcams in Croatia also in english at Hotelode.com.

Diskuze ke článku