Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Španělska (města, turistická, slepá) – Ke stažení zdarma

Různé mapy Španělska ke stažení pro vás. Potřebujete se zorientovat ve Španělsku? Přichystali jsme vás velký výběr různých druhů map – geografická, regionální, historická nebo turistická. Máme všechny.

Mapy Španělska

Španělsko je nádherné a veliká země. Se svými 504 782 km² dokonce více, než 6 Českých republic dohromady. Následujících mapy Španělska vám snad pomohou se alespoň trochu zorientovat.

Geografická mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 2.021, velikost 980 kB) – Hory, pohoří, nížiny, řeky a ostrovy. Navíc také největší města. Všechno najdete na geografické mapě Španělska.

Geografická mapa Španělska

 

Dopravní mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 2.326, velikost 1133 kB) – Hlavní silniční a železniční koridory, které vám napoví kudy je možné cestovat na delší vzdálenosti.

Dopravní mapa Španělska

 

Regionální mapa Španělska (JPG, rozlišení 800 x 616, velikost 82 kB) – Regiony a autonomní společenství Španělska. Člověk by ani neřekl, jak je vzdorné Katalánsko vlastně maličké.

Regionální mapa

 

Mapa měst ve Španělsku (JPG, rozlišení 4.355 x 3.632, velikost 1577 kB) – Trochu zjednodušená geografická mapa, která dává zajímavý pohled na Španělská města.

Mapa měst ve Španělsku

 

Mapa území ve Španělsku (JPG, rozlišení 3.000 x 2.224, velikost 331 kB) – Další regionální mapa s velmi přehledně zvýrazněnými regiony Španělska.

Mapa území ve Španělsku

 

Zjednodušená mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 2.348, velikost 496 kB) – Zjednodušená mapa, která se dá použít i jako mapa slepá.

Zjednodušená mapa Španělska

 

Kreslená mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 3.000, velikost 1252 kB) – Kreslená mapa, která spíše pobaví. Ukazuje, co je v dané místě Španělska typické.

Kreslená mapa

 

Politická mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 2.483, velikost 479 kB) – Další politická mapa s členěním španělských regionů.

Politická mapa Španělska

 

Historická mapa Španělska (JPG, rozlišení 3.000 x 2.693, velikost 797 kB) – Velmi zjednodušená Španělská mapa, kterou můžete použít i jako slepou mapu.

Historická mapa Španělska

 

Online mapy Španělska

Internetové mapy mají spoustu výhod. Jsou aktuální, kombinují mnoho různých vrstev. Můžete je používat na počítači, mobilu i tabletu. A hlavně si můžete zoomovat do těch nejmenších detailů. Problémy s měřítkem mapy tady zásadně odpadají!

Odkazy na oblíbené mapové služby:

K čemu použít tyto mapy?

Naše mapy Španělska mají hned několik využití. Tady uvádíme pár těch hlavních.

  1. Lepší orientace
  2. Vzdělávací pomůcka – obzvláště slapé mapy
  3. Základní navigace – při cestě letadlem více vědět nepotřebujete

Mapy Španělska závěr

Španělsko je velká a krásná země. My jsme moc rádi, že jsme vám mohli nabídnout hned několik zajímavých map Španělska ke stažení. Věříme, že si z nich vyberete právě tu nejlepší pro vás. Některé mapy jsou samozřejmě podobné, ale žádné dvě nejsou úplně stejné. Dali jsme vám také tipy na online mapové aplikace, které vám umožní si Španělsko prohlédnout do toho nejmenšího detailu.

Máte vlastní tip na nějakou hezkou mapu? Nebo je nějaké mapa Španělska, která vám vyloženě chybí a vy byste je potřebovali? Dejte nám vědět do komentářů pod tímto článkem.

Diskuze ke článku