Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dálnice Chorvatsko online – uzavírky, webkamery, aktuální situace

Jaká je právě teď situace na chorvatských dálnicích? Jaký je provoz, aktuální uzavírky, dopravní nehody a další překážky? Všechno se dozvíte v tomto článku „dálnice Chorvatsko online.”

Pokud se chystáte do Chorvatska autem jako ostatně většina lidí, tak určitě oceníte ty nejaktuálnější informace, jak to vypadá na silnicích. V tomto článku jsme si pro vás připravili krátké shrnutí a návod, jak vůbec situaci zjišťovat.

Dálnice Chorvatsko online – uzavírky, živé záběry z webkamer, aktuální situace

Dálnice Chorvatsko aktuální stav

Nejlepší, co můžete udělat je podívat se na živé záběry z webkamer. Ty jsou rozmístěny na všech chorvatských dálnicích v hodně frekventovaných místech. Díváte se přímo na živý přenos, takže se k vám veškeré informace dostávají nezprostředkované. Zkrátka vidíte aktuální situaci na vlastní oči.

Některé z těchto kamer pro vás máme přímo na tomto webu.

 

Dálnice A1 – Záhřeb Lučko

Velmi důležitý úsek v centru hlavního města Záhřebu. Je to mýtná brána na dálnici A1, který navazuje na krátký úsek A3 městského okruhu. Vy sem přijedete po dálnici A2 (Krapina – Záhřeb) a pravděpodobně se vydáte směrem k moři. Tady začíná dálnice A1 na trase Záhřeb – Karlovac – Zadar – Šibenik – Split – Dubrovník.

Lučko

 

Dálnice A1 – Donja Zdenčina: Zagrebačka

Úsek na dálnici A1 kousek za Záhřebem směrem na Karlovac. Podle této kamery nejlépe poznáte plynulost dopravy směrem k moři.

Donja Zdenčina: Zagrebačka

 

Dálnice A6 – Ostrovica

Aktuální stav na dálnici A6 v úseku Ostrovica. Je to zhruba v polovině dálnice mezi Karlovacem a Rijekou (směr na poloostrov Istrie). Jenom kousek od tohoto místa je známý tunel.

Ostrovica: A6, cvor

 

Dálnice A7 – Rupa

Městečko Rupa je na hranici se Slovinskem. Kamera tak ukazuje plynulost dopravy na začátku chorvatské dálnice A7 (směr Rijeka, ostrov Krk).

Rupa: A7, cvor

 

Dálnice A7 – Hreljin: Primorsko-Goranska

Úsek dálnice A7 kousek od Rijeky směrem na ostrov Krk a dále na jih.

Hreljin: Primorsko-Goranska

 

Most na ostrov Krk

Velmi důležitý most na jeden z největších chorvatských ostrovů Krk. Je to opravdu obrovský a majestátný most. Dostanete se na něj po dálnici A7. Na ostrov se platí mýto, proto se tu často stojí fronty.

<a name=“lkr-timelapse-player“ data-id=“1484334338″ data-play=“day“ href=“https://lookr.com/1484334338″ target=“_blank“>Krk: D102, Krčki most/bridge/Brücke, pogled prema Krku/View towards the island</a><script async type=“text/javascript“ src=“https://api.lookr.com/embed/script/player.js“></script>

 

Jadranská magistrála – křižovatka nad Omišem

Rušná křižovatka nad Omišem v centru Dalmácie. Jedná se o silnici známou jako oblíbená „Jadranská magistrála.”

Krk: D102, Krčki most/bridge/Brücke, pogled prema Krku/View towards the island

[note note_color=“#ccff99″]

Náš tip

Kromě našeho webu naleznete další záběry z webkamer na chorvatských dálnicích na oficiální webové stránce Hrvatski autoklub (HAK).[/note]

Navigace a aktuální situace na dálnicích

Dalším způsobem, jak vyzrát na chorvatské dálnice, a být informován o nejčerstvější dopravní situaci (včetně všech objížděk a uzavírek), je mít kvalitní navigaci. Dnes to není žádný problém a zadarmo jí nainstalujete do každého chytrého telefonu. Jaké jsou možnosti?

  • Waze – je velmi oblíbená navigace založená na komunitním principu. Nehody a uzavírky sem hlásí samotní lidé. Je velmi oblíbená, takže má asi nejlepší data. Je to spolehlivá navigace, která opravdu pomůže. Odkaz: Waze na Google Play.
  • Google maps – nahlášené uzavírky jsou automaticky součástí mapových podkladů. Google s nimi počítá i při samotné navigace. Navíc využívá i kvalitní data třetích stran. Zajímavé jsou i mapy plynulosti dopravy. Odkaz: Google Maps nebo Google Maps Go (speciální dopravní verze).
  • Sygic Navigace – velmi oblíbená navigace, která má množství funkcí, verzí a dokonce funguje i offline. Mezi klasickými navigacemi asi nejlepší volba. Odkaz na Sygic navigaci na Goodle Play.

Kam máte namířeno?

Najedete náhodou do Baška Vody nebo Podgory? Pojďte se dozvědět více o těchto krásných letoviscích.

Dálnice Chorvatsko online závěr

Jak vidíte, tak zjistit aktuální situaci na chorvatských dálnicích je poměrně jednoduché. Můžete to udělat těsně před cestou i v průběhu samotné cesty. Rozhodně se to vyplatí, protože při výměně turnusů nebo autonehodě kolabují i jinak velmi kvalitní chorvatské dálnice. Nikdo nechce tvrdnout v zácpě. S námi budete na vše připraveni. Třeba tak i dojede k vysněnému moři o nějakou tu hodinku dříve.

Diskuze ke článku