Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamera Lysá hora online

Jak to právě teď vypadá na Lysé hoře? Webkamera Lysá Hora vám to ukáže na vlastní oči. Pusťte si živý přenos přímo zde. Nejdřív si ale musíte ujasnit, kterou Lysou horu myslíte.

Webkamera Lysá Hora poskytuje nejaktuálnější a nejlepší informace o počasí. Sami se podíváte, jak to na hoře vypadá, což je lepší informace, než všechny předpovědi.

A kterou Lysou horu myslíte?

Svou Lysou horu má snad každé větší pohoří v České republice. Nejznámější Lysá Hora se nachází v pohoří Moravskoslezských Beskyd a je vysoká 1 324 m n. m. Je to nejvyššího hora v tomto pohoří a nachází se kousek od česko-slovensko-polského pomezí.

Webkamera Lysá hora online

Velmi známá je také Lysá hora v Krkonoších, která je ještě vyšší než ta Beskydská. Má úctyhodných 1 344 m n. m. a nachází se nad známým střediskem Rokytnice nad Jizerou. Na horu vedou dvě lanovky a v zimě je oblíbeným místem k lyžování. Při dobré viditelnosti je prý odtud vidět i Praha vzdálená 120 kilometrů.

Lysá hora je i v Krušných horách (836 m n. m.), České lese (870 m n. m.) nebo v Hanušovické vrchovině (760 m n. m.). Lysá hora je mezi horami něco jako Lhota mezi obcemi. My se budeme dále věnovat těm dvěma nejznámějším.

Krásná Lysá hora v zimě.

Lysá hora v Moravskoslezských Beskydech

Lysá hora je opravdu krásná a majestátná hora viditelná už zdaleka. Svého času byla i nejvyšší horou naší země, a to v temné době Protektorátu. Vrchol hory je lysý (holý), po čemž vzniklo i pojmenování hory. Nejbližšími obcemi jsou Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Slovenská hranice je vzdálena asi 9 kilometrů vzdušnou čarou.

Lysá hora je velmi oblíbeným turistickým cílem. Dá se na ní vylézt ze všech světových stran. Oblíbená je především červená trasa z Ostravice (délka 5,8 km, čas 3:01 h) nebo po žluté z Malenovic (délka 6,3 km, čas 3:17 h).

Prakticky celá trasa vede lesem, i když ve vyšších nadmořských výškách se nachází spíše kleče. Na vrcholu se nachází nezaměnitelný telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat.

Webkamera Lysá Hora (v Beskydech)

Ale zpět od povídání k samotnému přenosu. Webkamera Lysá hora už na vás čeká. Máme jich hned několik. Po kliknutí na přehrávač se vám zrychleně přehraje posledních 24 hodin na Lysé hoře. Vždy aktuálně!

Lysá hora jihozápadní směr

Lysá hora: JZ směr (HD)

Lysá hora jihovýchodní směr

Ostravice: Lysá hora, JV směr (HD)

Lysá hora severozápadní směr

Ostravice: Lysá hora, SZ směr (HD)

Lysá hora v Krkonoších

Lysou horu v Krkonoších zná asi každý milovník lyžování. Skvělý areál s výbornými parametry, kde přitom nikdy nebývá tolik lidí jako třeba v profláknutém Špindlerově Mlýně. I zdejší Lysou horu charakterizuje lysý – holý vrchol.

Z Rokytnice nad Jizerou jezdí dvě sedačkové lanovky, které na sebe vzájemně navazují a to až do výše 1 310 m n. m. V zimě je tady hora oblíbeným lyžařských střediskem. V létě kolem chodí spousta turistů, ale na samotném vrcholu se moc nezastavují. Jednak zde nic není a jednak je tak plochý, že se jenom těžko hledá nejvyšší bod.

Webkamera Lysá Hora (v Krkonoších)

I v Krkonoších na vás čeká webkamera Lysá hora s živými záběry přímo z místa.

Svahy Lysé hory – Rokytno

Rokytno: Rokytnice n. Jizerou, Lysá hora

Rokytnice nad Jizerou Horní domky − Chata Světlanka

Rokytno: Rokytnice nad Jizerou Horní domky − Chata Světlanka

 

Závěr

Ať už se bavíme o Lysé hoře v Beskydech nebo Krkonoších obě nabízí opravdu nezapomenutelné výlety v zimě i létě. Proto jsme si nemohli nechat ujít příležitost a alespoň okrajově vám obě přiblížit včetně „webkamera Lysá hora.”

Která Lysá hora je vaše oblíbená? Na které jste byli? Podělte se v komentářích.

 

Diskuze ke článku

0/100