Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webcam Caorle – Živé záběry z italského letoviska

Caorle je velmi oblíbené letovisko v Benátsku v Itálii. Hned vedle se nachází neméně slavné Bibione. Caorle je pro mnoho Evropanu tím nejbližším místem u moře a tak se není čemu divit, že je tu v létě hlava na hlavě. Caorle webcam prozradí, jak je na místě právě teď.

Představení Caorle

Caorle je živé místo. V létě je to rušné letovisko, to nemá cenu zapírat. Na druhou stranu to ale není turistický skanzen. Trvale zde žije téměř 12 tisíc obyvatel.

Na přívaly turistů je Caorle velmi dobře připraveno. Z každé strany víc, jak 1,5 kilometru písčitá pláž je místy dokonce až 200 metrů široká. Tady se davy turistů ztrácí jako nic.

Pláž oblíbeného letoviska Caorle v Benátsku

Historie města

Možná byste to do Caorle neřekli, ale je to město s velmi bohatou historií. V okolí Benátek nenajdete jiné tak starobylé letovisko. Historie města sahá až do časů Římského impéria. Založeno bylo údajně už roku 40. př. n. l. Velmi záhy tady žilo dokonce více lidí, než dnes a to kolem 15.000.

Dodnes si město Caorle uchovalo mnoho velmi zajímavých historických památek. Unikátem je například bazilika San Stefano z roku 1038 s 48 metrů vysokou zvonicí.

Rušné centrum Caorle

Současné Caorle

Dnešní Caorle je středně velké městečko, které má několik čtvrtí, které se naprosto diametrálně liší. Nechybí historické centrum „Il centro storico“ a úzkými uličkami a domy nahňácanými hezky u sebe. Moderní tepnou města je bulvár „Santa Margherita“ lemovaný stromy, který prochází většinou Caorle. Kolem jsou hezky zarovnané moderní domy, hotely i apartmány.

Velmi zajímavou čtvrtí je „Marina Darsena dell`Orologio.“ Přístav se stejnojmenným umělým kanálem nenaleznete u moře, ale ve vnitrozemí města, kde tvoří jeho přirozenou hranici směrem do vnitrozemí.

Webcam Caorle

Zajímá vás, jak to aktuálně vypadá v Caorle? Tak se podívejte na následující webkamery, které vám město ukáží živě. Webkamer je v Caorle hned několik a každá vám ukáže trochu jiný kousek města.

 

Webkamera hlavní pláže v Caorle

Hezký záběr na širokou hlavní pláž. Vyhlídněte si to nejlepší místo z klidu hotelového pokoje. Tato kamera nabízí živý přenos!

Caorle

 

Webcam Caorle: Piazza Vescovado

Tato webkamera je umístěna přímo v historickém centru města, kde vede kolem moře krásná promenáda.

Caorle: Piazza Vescovado

 

Porto Falconera webkamera

Webkamera Folcenara přináší živé záběry tentokrát z úplně druhého východního konce Caorle.

Porto Falconera: caorle.it

Výhody webkamery v Caorle

  • Vidíte živý online přenos přímo z místa, nikdo vám nezkresluje informace.
  • Zjistíte informace o počasí.
  • Podíváte se, jak vypadá aktuální ruch ve městě.
  • Nasajete atmosféru místa, ať jste kdekoliv.

Webcam Caorle závěr

Jak vidíte, tak jsme vám přinesly hned několik zajímavých online webkamer z městečka Caorle. Je to opravdu hezký pohled a vy si díky nim můžete udělat představu o tomto velmi oblíbeném italském letovisku lepší, než kdokoliv jiný! Webcam Caorle vás nezklame.

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Více o Itálii a jejich krásách?

Na Hotelove.cz najdete spoustu dalších hezkých článků o Itálii. Psali jsme o nádherných ostrovech Ischia a Elba. Máme pro vás připravený praktický článek s mapami Itálie. Psali jsme o jednom z nejmenších států na světě San Marinu. Představili jsme vám mnoho úžasných měst ověnčených unikátními památkami, často na seznamu UNESCO. Od Bergama přes Bolognu až po Florencii, Veronu, až po jih s Bari, Neapolí nebo Palermo.
[/note]

 

Diskuze ke článku

0/100