Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Afriky pro vás – Mapy (geografická, politická, slepá) ke stažení

Hledáte mapy Afriky?! Na této stránce naleznete bohatý výběr všemožných map afrického kontinentu. Máme pro vás různé geografické, politické i slepé mapy. Všechno ke stažení zdarma.

Afrika je matkou všech kontinentů, odkud pravděpodobně vzešel člověk. Je to obrovský a velmi rozmanitý kus země. V tomhle nemůžete věřit mnoha tradičním mapám, které proporce kontinentu zmenšují ve prospěch Evropy a Severní Ameriky. Afrika je mnohem větší, než se zdá.

Rozloha Afriky je 30,3 mil. km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše.

Afrika je světadíl mnoha nej a superlativů. Asi každý zná nejrozsáhlejší poušť na naší planetě – Saharu. Je toho tady ale mnohem více. I v tropické Africe je mnoho zasněžených vrcholů se zimními středisky, kde se lyžuje a jezdí na prkně. Všechno to ukazuje na neuvěřitelnou rozmanitost tohoto kontinentu.

Kontinent budoucnosti

Afrika je kontinent, který se dynamicky vyvíjí. Ubývá válečných konfliktů a africké státy bohatnou. Dokonce zde vznikají i úplně nové státy jako například aktuálně nejmladší stát na světě – Jižní Sudán (2011). V 53 afrických státech žije celkem přes 1,2 miliardy obyvatel, což je 16 % obyvatel naší planety.

Věkovým průměrem je Afrika nejmladší kontinent na světě. To svědčí o dvou věcech.

  1. Bude tady radikálně přibývat počet obyvatel.
  2. Afrika je kontinentem budoucnosti, který skrývá obrovské příležitosti k rozvoji obchodu. Miliardy nových spotřebitelů není možné jenom tak ignorovat.

Mapy Afriky ke stažení

Abyste se v tom všem rychlém vývoji trochu vyznali, tak vám snad pomůžou naše mapy. Připravili jsme jich pro vás ke stažení hned několik, každou z trochu jiného úhlu pohledu.

Mapa Afriky státy (JPG; velikost 212 kB; rozlišení 1.424 x 1.334) – Velmi graficky vkusná a přehledná mapa všech států Afriky a jejich hlavních měst. Kolik jich znáte? Prověřte svojí orientaci.

Mapa Afriky státy

 

Mapa se základními fakty (JPG; velikost 953 kB; rozlišení 2.000 x 2.431) – Další hezká mapa, která ukazuje všechno důležité: státy, velká města (nejenom hlavní) důležité řeky a hlavní geografické fenomény.

Mapa Afriky se základními fakty

 

Politická mapa Afriky (JPG; velikost 719 kB; rozlišení 3.000 x 3.000) – Další mapa, která se v mnohé podobá předchozí. Tato je velmi dobře čitelné a hodně se soustředí na politické rozměry.

Politická mapa Afriky

 

Geografická mapa Afriky (JPG; velikost 1,03 MB; rozlišení 2.000 x 2.196) – Následují mapa Afriky se zaměřuje hlavně na geografii – hory, pohoří, nížiny a řeky. Zkrátka všechno, abyste si udělali lepší představu o reliéfu afrického kontinentu.

Geografická mapa Afriky

 

Mapa regionů Afriky (JPG; velikost 506 kB; rozlišení 2.000 x 2.000) – Afrika se dělí na 6 hlavních regionů. Pojďme si ukázat, jaké regiony do nich patří.

Mapa regionů Afriky

 

Mapa afrických států / zjednodušená (JPG; velikost 345 kB; rozlišení 2.000 x 2.265) – Další mapa států v Africe, tentokrát hodně zjednodušená verze.

Mapa afrických států / zjednodušená

 

Mapy Afriky online

Kromě map, které jsme vám ukázali, vám rádi doporučíme i následující dvě skvělé online služby (aplikace). Kliknout na odkaz si otevřete přímo mapu Afriky v dané službě.

  1. Google Maps – Kvalitní mapy do nejmenšího detailu.
  2. Mapy.cz – České mapy z produkce Seznam.cz vynikají svou přehledností.

Mapy Afriky závěr

Která mapa Afriky je nejlepší? Těžko říci, protože každému se asi bude hodit trochu jiná. Každopádně věříme, že z této naší nabídky si snad vybere každý. A pokud ne, tak nám prosím dejte tip do komentářů a my se budeme snažit vám doplnit přesně tu mapu, kterou budete chtít.

Mapy jsou naše oblíbené téma, takže se stačí mrknout na stejnojmenný štítek, kde najdete různé další mapy z celého světa.

Diskuze ke článku