Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Ameriky ke stažení – Kvalitní výběr map

Výběr skvělých map. Máme pro vás mapy Ameriky ke stažení. Státy, města, geografie, slepé mapy. Vyberte si přesně tu mapu Ameriky, kterou potřebujete.

Pokračujeme v naší sérii článků s mapami ke stažení zdarma. Máme pro vás už mapy Evropy, Asie, Afriky a teď už i Ameriky. Dáváme si hodně záležet, na výběru map a jejich kvalitě. Sami se ostatně můžete přesvědčit níže.

Mapy Ameriky ke stažení

Následující mapy Ameriky jsou všechny ve formátu JPG. Vy si je tak můžete pohodlně stáhnout a uložit právě do toho vašeho zařízení. Do mobilu, tabletu nebo počítače, nebo klidně i vytisknout.

Mapa států Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Jednoduchá, schematická mapa celého kontinentu. Najdete na ní pouze státy a jejich obrysy.

Mapa států Ameriky

 

Podrobná mapa Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Velmi detailní mapy Ameriky, která se zaměřuje na státy a jejich hlavní města.

Podrobná mapa Ameriky

 

Geografická mapa Severní Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Fyzicko geografická mapa Severní Amerika. Neuniknou vám žádné pohoří, hory, jezera, řeky nebo města.

Geografická mapa Severní Ameriky

 

Státy Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Politická mapa Střední Ameriky. Ukazuje státy a jejich hlavní města, včetně malinkatých ostrovních státečků.

Politická mapa Střední Ameriky

 

Mapa států Ameriky (JPG, velikost 315 kB, rozlišení 3.000 x 2.889) – Další mapa států v Americe. Možná trochu méně přehledná ale jinak určitě stále užitečná.

Mapa států Ameriky

 

Mapa Jižní Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Mapa latinské Ameriky. Detailnější pohled na střed a jih amerického kontinentu.

Mapa Jižní Ameriky

 

Mapa států a provincií severní Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Podrobná mapa, která ukazuje státy v USA a kromě toho rovněž i provincie Kanady. Jenom škoda, že chybí státy v Mexiku.

Mapa států a provincií severní Ameriky

 

Kreslená mapa Ameriky (JPG, velikost 455 kB, rozlišení 3.040 x 3.421) – Spíše zábavná kreslená mapa Jižní Ameriky. Moc se toho z ní nedozvíte, ale vypadá docela dobře. Hotová mapa pokladů.

Kreslená mapa Ameriky

 

Mapy USA

Mapy USA – Spojených států amerických jsme pro vás přichystali v samostatném článku. Znáte všech jejich 50 států?

Vymezení amerického kontinentu

Amerika je rozlehlý kontinent, který se rozpíná na severní i jižní polokouli. Má rozlohu 42 549 000 km² a žije zde více než jedna miliarda obyvatel. Amerika se skládá ze: 1. Severní Ameriky, 2. Střední Ameriky a 3. Jižní Ameriky. Severní a Jižní Amerika jsou považovány defacto za dva samostatné kontinenty.

Amerika je velmi členitý a rozmanitý kontinent. Nachází se zde dokonce druhý a třetí největší stát na světě. Kanada a USA.

Mapy Ameriky online

Otevřete si mapu Ameriky v jedné z oblíbených online služeb a odvozených mobilních aplikací. Můžete zoomovat až do nejmenšího detailu anebo si přepínat mapové vrstvy.

  1. Google Maps (Amerika) – Velmi detailní mapy s mnoha vrstvami.
  2. Mapy.cz (Severní Amerika) – Mapy od Seznam.cz jsou velmi přehledné.

Mapy Ameriky závěr

Přinesli jsme vám bohatý výběr map Ameriky a další zajímavé tipy. Snad vám pomohou se zorientovat v tomto velkém a různorodém kontinentu. Mapy se dají použít různým způsobem to je jenom na vás. Jsou tu pro zajímavost i pro vzdělávací účely.

Samozřejmě map Amerik existuje ještě mnohem více a my budeme jenom rádi, pokud se s námi podělíte o vaše tipy, názory, zkušenosti – jaké mapy byste ještě chtěli. Stačí nám jenom napsat do komentářů pod tímto článkem.

You can read english version of this article „maps of America” on website Hotelode.com.

Diskuze ke článku