Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Asie (geografická, slepá, politická) ke stažení

Asie je největší a nejlidnatější kontinent. Tady se člověk snadno ztratí. Snad vám tedy s orientací pomůže těchto našich pár map. Mapy Asie jsme pro vás připravili ke stažení pohodlné a zdarma.

Asie je obrovská. S rozlohou 44 603 853 km² je to největší kontinent. Zabírá necelých 30% veškeré spíše. S více než 4 miliardami je také kontinentem, kde žije nejvíce lidí a nejhustěji zvýhodněným kontinentem.

Asii zkrátka nemůžete nechat jenom tak bokem, a právě proto jsme pro vás přichystali tento článek, který vám ji ukážeš velmi názorně – na mapách.

Online mapy Asie

V první řadě doporučujeme odkazy na skvělé online služby Google Mapy a Seznam Mapy.cz (kliknutím na odkaz se dostanete přímo na mapy Asie). Jaké to právě tyto jedinečné služby, které vám umožní prozkoumat tyto kontinenty do jedinečného detailu. Žádné papírové mapy toto nikdy nedokážou.

Navíc když k tomu přihodíte možnost si přiznat různé vrstvy, například letecké snímky, tak jsou ty možnosti opravdu obrovské. Sám trávím spoustu hodin jenom prolétáváním nad neznámými zeměmi.

Perfektní je navíc možnost Google Street View, kde se můžete reálně procházet po skutečných ulicích.

Mapy Asie ke stažení

Další mapy jsou ve formátu obrázků JPG, takže si je můžete snadno stáhnout do mobilu, tabletu nebo počítače a použít, jakkoliv budete chtít. U každé mapy Asie meze i základní vysvětlivky.

Politická mapa Asie (JPG, velikost 385 kB, rozlišení 3.000 x 2.00) – Přehledná a velmi názorná politická mapa, která ukazuje asijské státy a jejich hlavní města.

Politická mapa Asie

 

Mapa regionů Asie (JPG, velikost 161 kB, rozlišení 1.103 x 1.002)  – Ukazuje členění celé Asie na jednotlivé hlavní regiony. Jihovýchodní Asii zná asi každý. Regionů je tady ale dohromady šest.

Mapa regionů Asie

 

Geografická mapa Asie (JPG, velikost 1371 kB, rozlišení 3.000 x 2.142)  – Pohoří, hory, řeky, jezera, nížiny a planiny – všechno to můžete najít na této velmi podrobné geografické mapě Asie.

Geografická mapa Asie

 

Slepá mapa Asie (JPG, velikost 235 kB, rozlišení 3.000 x 2.671)  – Potřebujete si natrénovat orientaci v Asii. S tím vám dozajista pomůže následující slepá mapa Asie. Kromě naznačených hranic států na ní není zvýrazněné vůbec nic.

Slepá mapa Asie

 

Mapa států Asie (JPG, velikost 262 kB, rozlišení 3.000 x 2.338)  – Další jednoduchá mapa, která se dá použít i jako slepá. Je to mapa států, na které ale není kromě států nakreslené vůbec nic.

Mapa asijských států

 

Přehledná mapa asijských států (JPG, velikost 94 kB, rozlišení 1.181 x 918)  – V podstatě jenom obarvená předchozí mapa.

Přehledná mapa asijských států

 

Animovaná mapa Asie (JPG, velikost 703 kB, rozlišení 2.000 x 1.333)  – Tak trochu vtipná kreslená mapa, která ukazuje několik z hlavních charakteristik Asie.

Animovaná mapa Asie

 

Mapa států jihovýchodní Asie (JPG, velikost 701 kB, rozlišení 3.000 x 3.086)  – Podrobná mapa států a velkých měst v jihovýchodní Asii.

Mapa států jihovýchodní Asie

 

Jihovýchodní a jižní Asie mapa (JPG, velikost 449 kB, rozlišení 2.000 x 1.612)  – Mapa, které se podrobněji zaobírá jihem asijského kontinentu, kde žije největší počet lidí.

Jihovýchodní a jižní Asie mapa

 

Mapa jihovýchodní Asie podrobná (JPG, velikost 932 kB, rozlišení 3.000 x 3.084)  – Další podrobná a velmi vkusná mapa jihovýchodní Asie.

Mapa jihovýchodní Asie podrobná

 

Poznámka a použití

Všechny naše mapy Asie by měli být dostatečně kvalitní pro vytisknutí na formát A4. A jak je můžete použít? Napadá nás například

  1. Rychlá orientace například při cestě letadlem nebo před cestou.
  2. Zeměpis – Orientace a poznávání států. K tomu se obzvláště hodí naše slepá mapa Asie.
  3. Jen tak pro zábavu.

Asie zajímavost

Téměř třetinu rozlohy Asie zabírá pouhá jedna země a tou je Rusko. Je to největší země na světě s rozlohou 17 098 246 km². Pro srovnání Čína má 9 596 960 km² a je čtvrtá největší na světě.

Slepé mapy Asie

Hledáte slepé mapy Asie? Výběr map webu webu Omaha.cz vás ohromí.

Mapy Asie závěr

Pevně věřím že, že se vám na pohled na Asii přes originální mapy líbí a najdete pro naše mapy smysluplné využití. Může to být cokoliv od učení se zeměpisu, zlepšení vlastní orientace v zeměpisu, až třeba po jednoduchou navigaci (třeba pro cesta letadlem).

Každá z map byla vytvořena u trochu jiného pohledu a společně poskytují unikátní pohled na tento největší a nejhustější obydlený kontinent. Asie se skládá z 44 států, 5 britských států a dalších 6 závislých území.

Chybí vám nějaká mapa Asie? Dejte nám vědět do komentářů a my se jí pro vás pokusíme získat pokud to bude jenom trochu možné.

You can also find the „Map of Asia” article on the English version of our website.

Diskuze ke článku