Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Evropy ke stažení – Výběr nejlepších map

Evropa je náš kontinent, a proto by ho měl každý alespoň trochu znát. Proto vám přinášíme bohatý náš výběr nejlepší mapy Evropy ke stažení.

Evropa je oproti Africe nebo Asií docela malý kontinent. Přesto nesmírně zajímavý a členitý. Evropa se díky svému přírodnímu bohatství a příhodnému klimatu stala velmi bohatou oblastí, která nastartovala největší rozmach lidstva. Dodnes Evropa udivují svou rozmanitostí, což je ostatně zakomponované i do jednoho z hlavních hesel Evropské unie:

„Jednotná v rozmanitosti.”

Fakta o Evropě

Je skoro až neuvěřitelné, kolik států (46), národností a jazyků se těsní na takto malém kontinentu.

Všechny ty úžasné hory, řeky, jezera, nížiny, ostrovy a další zajímavé útvary.

Evropa zaujímá rozlohu 10 180 000 km². S hranicemi Evropy je to trochu složitější, protože přímo navazuje na Asií. Třeba země na Kavkaze (Gruzie. Arménie, Ázerbájdžán), tak někdy do Evropy řazeny jsou a někdy zase ne. Vedou se na to odborné diskuze od Strahlenbergovi hranice až po hranice bývalé SSSR, což jsou rozdíly v statisících kilometrů čtverečních.

Mapy Evropy ke stažení

Mapa států Evropy (JPG, velikost 504 kb, rozlišení 3.000 x 2.754 px) – Přehledná a graficky velmi vkusná mapa všech evropských států. Jenom některé z těch meších jsou vynechány (San Marino, Litchtenštejnsko, Andora).

Mapa států Evropy

 

Geografická mapa Evropy (JPG, velikost 1503 kb, rozlišení 3.000 x 2.944 px) – Fyzicko geografická mapa všech hlavních pohoří, nížin, řek, jezer atd.

Geografická mapa Evropy

 

Jednoduchá mapa evropských států (JPG, velikost 470 kb, rozlišení 3.000 x 2.386 px) – Další mapa států, tentokrát s malými vlajkami.

Jednoduchá mapa evropských států

 

Mapa Evropské unie (JPG, velikost 633 kb, rozlišení 3.000 x 3.089 px) – Evropská unie je klíčovou politickou a ekonomickou integrací na evropském kontinentě. Tato hezká mapa však už úplně není platná. Velká Británie vystoupila v roce 2020.

Mapa Evropské unie

 

Vlajky evropských států (JPG, velikost 608 kb, rozlišení 1.234 x 2.382 px)  – Zajímavá kreativní mapa, kdy obrysy států jsou vyplněny jejich vlajkami. Na této mapě naleznete dokonce vyznačená i hlavní města.

Vlajky evropských států

 

Země Evropy mapa (JPG, velikost 283 kb, rozlišení 1.234 x 1.192 px) – Přehledná mapa Evropy z Wikipedie, která se snaží nic nevynechat.

Země Evropy mapa

 

Slepá mapa Evropy (JPG, velikost 239 kb, rozlišení 1.234 x 1.193 px) – Hezká slepá mapa, která pomůže při zeměpisných hrách nebo v hodinách zeměpisu s tréninkem orientace.

Slepá mapa Evropy

 

Hranice zemí a města Evropy mapa (JPG, 972 548 kb, rozlišení 3.000 x 3.206 px) – Trochu jiný pohled na evropský kontinent, kde jsou jednotlivé státy vysekané z přirozeného kontextu.

Hranice zemí a města Evropy mapa

 

Fyzická mapa Evropy (JPG, velikost 615 kb, rozlišení 1.234 x 1.272 px) – Fyzická, takřka satelitní mapa Evropy. Velmi podrobná a zajímavá.

Fyzická mapa Evropy

 

Mapa měst a států Evropy (JPG, velikost 859 kb, rozlišení 3.000 x 2.998 px) – Další hezká mapa států na závěr. Na této mapě je skvělé, že ukazuje i menší města.

Mapa měst a států Evropy

 

K čemu použít naše mapy

  • Zlepšete svojí orientaci v domovském kontinentu.
  • Pro výuku zeměpisu (například slepou mapu). Nebo na zapisování poznámek.
  • Pro jednoduchou navigaci – rozhodování, kam se vydat na dovolenou.

Mapy Evropy online

Potřebujete si prohlédnout Evropu do mnohem většího detailu? Tak vám jednoznačně můžeme doporučit následující online mapy. Ty si můžete pustit na počítači i na svém mobilu a zkoumat je podrobně hezky do nejmenšího detailu. Po kliknutí na následující odkazy se vám otevře přímo mapa Evropy.

  1. Google Maps (Evropa) – Velmi detailní mapy s mnoha vrstvami.
  2. cz (Evropa) – Mapy od Seznam.cz jsou velmi přehledné.

Slepé mapy Evropy

Hledáte slepé mapy Evropy? Skvělý výběr najdete na partnerském webu Omaha.cz.

Mapy Evropy závěr

Na této stránce jsme pro vás připravili celkem bohatý výběr map Evropy. Snad se nám podařilo trefit do toho, co potřebujete. Samozřejmě budeme jenom rádi, pokud se s námi podělíte o vaše názory nebo doporučení, jakou jinou mapu Evropy byste ještě využili. Samozřejmě sehnat se dá leccos a mi se budeme snažit vám vyhovět, pokud to bude v našich možnostech.

Mapy Evropy jsme pro vás přichystali čistě pro edukativní účely. Stáhněte si je a používejte je, jak chcete, jenom je prosím nešiřte dát.

The best map of Europe? You can also read this article on Hotelode.com.

Diskuze ke článku