Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy USA – Obrovský výběr map Spojených států amerických (+ ke stažení)

Hledáte mapy USA? V tomto článku jsme se pokusili dát dohromady nejobsáhlejší český výběr map USA, který kdy, kdo vytvořil.

Spojené státy americké jsou obrovská země. Konkrétně mají plochu neuvěřitelných 9 831 214 kilometru čtvrceních – 3. největší země na světě. Na takovou zemi je možné se dívat z mnoha různých pohledů podle toho co vás zajímá. Geografické mapy, administrativní mapy, socio-ekonomické a politické mapy. Nebo mapy speciálně zaměřené na různé fenomény. Všechny tyto mapy vám přinášíme a bude rádi pokud vám pomohou v orientaci.

Mapy USA ke stažení

Následující mapy USA jsou uloženy jako obrázky, a tak si je můžete stáhnout a jakkoliv s nimi manipulovat – ukládat, upravovat, tisknout.

Základní Mapa USA (JPG, rozlišení 2000 x 1356 px, velikost 655 Kb) – Velmi přehledná základní mapa USA, na které vidíte všechny státy federace, jejich hlavní města i hlavní silniční tahy.

Základní Mapa USA

 

Mapa států USA (JPG, rozlišení 2000 x 1333 px, velikost 401 Kb) – Zjednodušená mapa států USA a jejich názvů. Nic víc nic míň. Tak schválně kolik z nich doopravdy znáte?

Mapa států USA

 

Administrativní mapa USA (PNG, rozlišení 1500 x 1246 px, velikost 661 Kb) – Další přehledná mapa, která ukazuje hlavní členění USA, tentokrát včetně regionů a čísel hlavních silnic.

Administrativní mapa USA

 

Spojené státy americké zjednodušená mapa (PNG, rozlišení 2000 x 1237 px, velikost 443 Kb) – Přehledná mapa ukazující to hlavní. Vlastně je to jenom mapa států jako naše mapa číslo 2, ale je mnohem přehlednější.

Spojené státy americké zjednodušená mapa

 

Přírodní parky a rezervace USA (JPG, rozlišení 3000 x 2544 px, velikost 2,25 Mb) – Velmi přehledná a stylová mapa, která ukazuje netradiční pohled Spojené státy americké, a to přes jeho přírodní rezervace.

Přírodní parky a rezervace

 

Státy USA

Seznam všech států USA najdete v samostatném článku se spoustou dalších zajímavých informací.

Online mapy USA

První, co se nabízí využít je online mapy USA. Ty jsou jednoznačně nepodrobnější. Můžete zoomovat doslova na jednotlivé baráčky ukryté někde daleko na středozápadě v nějaké vesničani, která jako by vypadla z amerických firmů. Online mapy navíc obsahují několik vrstev, které si můžete vzájemně překrývat. Hodně zajímavé jsou především letecké snímky nebo v případě Google i Streer view, které vás vezme přímo do jednotlivých ulic.

Velkou výhodou online map je, že nemusí být čistě jenom online. V dnešní době není problém si je stáhnout do chytrého mobilu a používat je i bez připojení k internetu.

Jaké online mapové služby použít

Přímo zde vám přinášíme odkazy na mapy USA v různých službách. Stačí kliknout a prohlížíte – odkazy vedou přímo na mapy USA.

Google Maps – Etalon mezi mapovými službami. Má kvalitní data a obrovskou spoustu možností včetně vlastní mobilní aplikace, automatické trackování polohy nebo tvorby vlastních map. Google mapy také využívá spousta dalších služeb.

Mapy.cz – Domácí Mapy.cz jsou velmi přehlednou a spolehlivou službou. I v USA překvapivě jdou až do toho nejmenšího detailu na úrovni jednotlivých domů, takže vám je můžeme jednoznačně doporučit. Dokonce i některá data o turistických zajímavostech nechybí, což je jednoznačně skvělé.

OpenStreetMap.org – Nejznámější komunitní mapy na světě, které jsou vytvářeny přímo svými uživateli. Tyto mapy jsou zdarma přístupné pro kohokoliv a kdkokoliv je také může upravovat (podobně jako Wikipedii) a v tom je jejich obrovská síla – mnohdy se v nich informace objeví jako první.

Windy.com – Další česká služby s globálním přesahem. Windy.com nabízí trochu jiné mapy než ostatní doporučované služby. Windy totiž vytváří aktuální mapy počasí USA. A to prosím snad všechny, které si můžete přát – mapy teplot, mapy dešťových srážek, mapy mraků, mraky větrů a tak.

Mapy USA závěr

Jak vidíte, tak s mapami USA existuje hned několik povedených zdrojů. Věříme, že vám pomohl i tento článek, který obsahuje hned několik krásných a přehledných map. Přímo zde jsme vám nabídli mapy pohodlně ke stažení ve formě obrázků, tak další tipy na užitečné služby a aplikace.

USA je obrovská a krásná země. Pro mnohé cestovatele včetně mě je to vysněná destinace, snad vám i tento článek pomůže se snazší orientací po státech.

Diskuze ke článku