Mapy USA – Obrovský výběr map Spojených států amerických (+ ke stažení)

Mapa států USA

Hledáte mapy USA? V tomto článku jsme se pokusili dát dohromady nejobsáhlejší český výběr map USA, který kdy, kdo vytvořil.

Spojené státy americké jsou obrovská země. Konkrétně mají plochu neuvěřitelných 9 831 214 kilometru čtvrceních – 3. největší země na světě. Na takovou zemi je možné se dívat z mnoha různých pohledů podle toho co vás zajímá. Geografické mapy, administrativní mapy, socio-ekonomické a politické mapy. Nebo mapy speciálně zaměřené na různé fenomény. Všechny tyto mapy vám přinášíme a bude rádi pokud vám pomohou v orientaci.

Mapy USA ke stažení

Následující mapy USA jsou uloženy jako obrázky, a tak si je můžete stáhnout a jakkoliv s nimi manipulovat – ukládat, upravovat, tisknout.

Základní Mapa USA (JPG, rozlišení 2000 x 1356 px, velikost 655 Kb) – Velmi přehledná základní mapa USA, na které vidíte všechny státy federace, jejich hlavní města i hlavní silniční tahy.

Základní Mapa USA

 

Mapa států USA (JPG, rozlišení 2000 x 1333 px, velikost 401 Kb) – Zjednodušená mapa států USA a jejich názvů. Nic víc nic míň. Tak schválně kolik z nich doopravdy znáte?

Mapa států USA

 

Administrativní mapa USA (PNG, rozlišení 1500 x 1246 px, velikost 661 Kb) – Další přehledná mapa, která ukazuje hlavní členění USA, tentokrát včetně regionů a čísel hlavních silnic.

Administrativní mapa USA

 

Spojené státy americké zjednodušená mapa (PNG, rozlišení 2000 x 1237 px, velikost 443 Kb) – Přehledná mapa ukazující to hlavní. Vlastně je to jenom mapa států jako naše mapa číslo 2, ale je mnohem přehlednější.

Spojené státy americké zjednodušená mapa

 

Přírodní parky a rezervace USA (JPG, rozlišení 3000 x 2544 px, velikost 2,25 Mb) – Velmi přehledná a stylová mapa, která ukazuje netradiční pohled Spojené státy americké, a to přes jeho přírodní rezervace.

Přírodní parky a rezervace

 

Online mapy USA

První, co se nabízí využít je online mapy USA. Ty jsou jednoznačně nepodrobnější. Můžete zoomovat doslova na jednotlivé baráčky ukryté někde daleko na středozápadě v nějaké vesničani, která jako by vypadla z amerických firmů. Online mapy navíc obsahují několik vrstev, které si můžete vzájemně překrývat. Hodně zajímavé jsou především letecké snímky nebo v případě Google i Streer view, které vás vezme přímo do jednotlivých ulic.

Velkou výhodou online map je, že nemusí být čistě jenom online. V dnešní době není problém si je stáhnout do chytrého mobilu a používat je i bez připojení k internetu.

Jaké online mapové služby použít

Přímo zde vám přinášíme odkazy na mapy USA v různých službách. Stačí kliknout a prohlížíte – odkazy vedou přímo na mapy USA.

Google Maps – Etalon mezi mapovými službami. Má kvalitní data a obrovskou spoustu možností včetně vlastní mobilní aplikace, automatické trackování polohy nebo tvorby vlastních map. Google mapy také využívá spousta dalších služeb.

Mapy.cz – Domácí Mapy.cz jsou velmi přehlednou a spolehlivou službou. I v USA překvapivě jdou až do toho nejmenšího detailu na úrovni jednotlivých domů, takže vám je můžeme jednoznačně doporučit. Dokonce i některá data o turistických zajímavostech nechybí, což je jednoznačně skvělé.

OpenStreetMap.org – Nejznámější komunitní mapy na světě, které jsou vytvářeny přímo svými uživateli. Tyto mapy jsou zdarma přístupné pro kohokoliv a kdkokoliv je také může upravovat (podobně jako Wikipedii) a v tom je jejich obrovská síla – mnohdy se v nich informace objeví jako první.

Windy.com – Další česká služby s globálním přesahem. Windy.com nabízí trochu jiné mapy než ostatní doporučované služby. Windy totiž vytváří aktuální mapy počasí USA. A to prosím snad všechny, které si můžete přát – mapy teplot, mapy dešťových srážek, mapy mraků, mraky větrů a tak.

Mapy USA závěr

Jak vidíte, tak s mapami USA existuje hned několik povedených zdrojů. Věříme, že vám pomohl i tento článek, který obsahuje hned několik krásných a přehledných map. Přímo zde jsme vám nabídli mapy pohodlně ke stažení ve formě obrázků, tak další tipy na užitečné služby a aplikace.

USA je obrovská a krásná země. Pro mnohé cestovatele včetně mě je to vysněná destinace, snad vám i tento článek pomůže se snazší orientací po státech.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *