Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Antarktida mapy ke stažení – 8 krásných map

Antarktida mapy pro vás. Prohlédněte si následujících 8 unikátních map Antarktidy a jižního pólu. Každou z map si můžete stáhnout a použít dle svého uvážení.

Antarktida je jedinečný kontinent. Není nejmenší, není největší. Za to je ale rozhodně nejchladnější a díky tomu i nejpustší. Rozloha Antarktidy je kolem 14 000 000 km², pro představu je to téměř o polovinu více, než má Evropa.

Počet obyvatel se ale počítá jenom na jednotky tisíc. A to navíc ještě během léta, kdy probíhá nejhorlivější výzkumná činnost. Během dlouhé antarktické zimy, kdy půl roku nevyjde slunce tady zůstává jenom pár stovek odvážlivců.

Možná právě proto vzbuzuje ledový kontinent takovou zvědavost.

Nejnižší teplota na světě

Není se čemu divit, že rekord nejnižší teploty na naší planetě byl naměřen právě zde. Na polární stanici Vostok v roce 1983 výzkumníci naměřili –89,2 °C.

Mapy Antarktidy ke stažení

Vybrali jsme pro vás 8 nádherných map Antarktidy. Všechny jsou ve vysoké kvalitě a vy si je můžete jednoduše stáhnout a použít, jak jenom budete chtít. Mapy Antarktidy si můžete pohodlně stáhnout a uložit do vašeho mobilu, počítače nebo tabletu.

Mapa Antarktidy s polárními stanicemi

JPG, rozlišení 2.000 x 2.099, velikost 325 kB
Velmi hezká a přehledná mapa Antarktidy, která mimo jiné ukazuje rozmístění všech hlavních polárních (výzkumných) základen (tedy jediných obydlených míst na kontinentu).

Mapa Antarktidy s polárními stanicemi

 

Antarktida základní mapa

JPG, rozlišení 2.000 x 2.000, velikost 419 kB
Velmi hezká a přehledná mapa Antarktidy, která patří k mým nejoblíbenějším. Je na ní hezky vidět vše podstatné a navíc i hlavní výzkumné stanice.

Antarktida základní mapa

 

Zjednodušená mapa Antarktidy

JPG, rozlišení 2.000 x 1.320, velikost 124 kB
Hezká a jednoduchá mapa Antarktidy, na které je zvýrazněno skutečně jenom to nejdůležitější.

Zjednodušená mapa Antarktidy

 

Antarktida mapa

JPG, rozlišení 2.000 x 2.000, velikost 270 kB
Moje oblíbená mapa Antarktidy, která je sice spíše schématická, ale neleznete na ní to úplně nejpodstatnější.

Antarktida mapa

 

Kontinent Antarktida mapa

JPG, rozlišení 2.000 x 2.000, velikost 330 kB
Další hezká mapa Antarktidy, která je ale velmi zjednodušená. Hezky ukazuje zejména polohu kontinentu na glóbusu.

Kontinent Antarktida mapa

 

Politická mapa Antarktidy

JPG, rozlišení 862 x 859, velikost 171 kB
Antarktida je nezávislé území. Přesto si ho nárokuje hned několik států, které si zabraly různé výseče. Ty se často i překrývají. Kdyby přeci jenom došlo na vytyčení hranic na Antarktidě, tak by mohly vypadat třeba takto.

Politická mapa Antarktidy

 

Přehledná mapa Antarktidy

JPG, rozlišení 862 x 859, velikost 155 kB
Další velmi hezká mapa ledového kontinentu, která ukazuje hlavní fakta.

Přehledná mapa Antarktidy

 

Schématická mapa Antaktidy

JPG, rozlišení 2.000 x 2.491, velikost 155 kB
Úplně jinak pojatá mapa Antarktidy, která ukazuje polohu kontinentu, hlavních základech i nároky vznesené jednotlivými státy.

Schématická mapa Antaktidy

 

Antarktida mapy online

Mapy Antarktidy online. Mapové aplikace a služby nabízí neuvěřitelnou úroveň detailů. Bohužel mají i jednu podstatnou nevýhodu, a to je ta, že kvůli způsobu zobrazení na většině z nich vypadá Antarktida velmi rozplizle.

Antarktida mapy závěr

Mrazivý kontinent Antarktida má mnohé prvenství. Nejpustší kontinent přirozeně podněcuje lidskou fantazii a my jsme rádi, že jsme vám mohli přinést některé jeho unikátní mapy. Antarktida mapy vám pomohou se lépe zorientovat. Tady nepředestíráme, že ten účel bude čistě vzdělávací.

Líbí se vám naše mapy? Představovali byste si jinou? Nebo máte tip na další? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Diskuze ke článku