Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ostrov Elba – Průvodce na dovolenou

Ostrov Elba najdete na jihu Itálie u západního pobřeží. Nejbližším pobřežním městem je Livorno, ze kterého pravidelně vydává na Elbu trajekt. Elba je ostrov s bohatou historií a nádhernou přítomností, které musí nadchnout každého cestovatele.

Ostrov je na severu obklopený Ligurským mořem, na jihu pak Tyrhénským mořem. Možná vás překvapí, že je Elba třetí největší italský ostrov, který má rozlohu 224 km2.

Přístav na ostrově Elba

Příroda

Hlavní komoditou ostrova je všudypřítomná vinná réva, která se zde ve velkém pěstuje. Na ostrově se také nachází národní park Toskánské souostroví, který nadchne všechny nadšence do fauny a flóry. Na své si zde taktéž přijdou nadšenci do pěší turistiky, neboť nejvyšší hora ostrova Monte Capanne má 1019 metrů nad mořem.

Turistické zajímavosti

Z turistických zajímavostí doporučuji navštívit rušné město Portoferraio a rybářskou vesničku Marciana Marina.

Portoferraio

Portoferraio je nejrušnějším a největším městem na ostrově. Je to nejenom rušné, ale také historicky významné město, které pamatuje již staré Etrusky. Místní obyvatelé jsou však především hrdí na to, že zde žil slavný Napoleon Bonaparte. Na jeho počest zde místní občané otevřeli muzeum Villa dei Mulini, které mapuje jeho nedobrovolné vyhnanství na ostrově Elba.

Malebné uličky na ostrově Elba

Marciana Marina

Další povinnou zastávkou na ostrově Elba je pitoreskní rybářská vesnička Marciana Marina. Tato okouzlující vesnice se může pochlubit zejména sympatickým malým přístavem, který je oblíbeným cílem milovníků do plachtění.

Špetka historie

I když je Elba osídlená už od antiky, tak nejvýznamnějším obyvatelem ostrova byl slavný Napoleon Bonaparte. Francouzský císař přišel na ostrov Elba v květnu roku 1814.

Ačkoliv jeho nucený exil byl na ostrově Elba velmi krátký, měl pozitivní vliv  na rozvoj ostrova. Francouzský císař byl původce mnoha veřejných prací a výstavby nových domů a budov. Nechal rovněž stavět nové cesty a provedl celou řadu nových ekonomických a sociálních reforem. Právem jsou obyvatelé ostrova Elba hrdí na to, že zde francouzský vojevůdce a státník krátkou dobu pobýval.

Elba má bohatou historii a zajímavou kulturu

Koupání

Na ostrově Elba vesměs narazíte na miniaturní pláže, které jsou umístěné v krásných zátokách. Díky mírnému klimatu se tu můžete koupat od dubna až do listopadu. Samozřejmostí je křišťálově čistá voda a velmi členité pobřeží. A právě díky členitému pobřeží a čisté vodě je Elba velmi populární u potápěčů. Ti zde mohou bez problémů objevovat pestrý svět mořských živočichů.

Elbu obklopují hned dvě moře

Doprava

Pokud zvolíte vlastní dopravu, tak se svým autem jeďte do přístavu Piombino, kde na vás budou čekat trajekty, které vás přeplaví na ostrov. Vyplouvá se velmi často a cesta trajektem trvá od 30 do 60 minut, a to v závislosti na zvolené trase a trajektové společnosti.

Pokud však zvolíte leteckou dopravu, tak vězte, že pravidelné přímé lety na ostrov Elba jsou k dispozici pouze ze švýcarských letišť. Letiště na ostrově Elba se jmenuje „Marina di Campo“ a nachází se zhruba 13 kilometrů od největšího ostrovního města Portoferraio.

Závěr

Ostrov Elba je unikátním místem, kde jsou na velmi malém prostoru vměstnány snad všechny turistické krásy. Příroda, sopečná krajina a k tomu ještě dotek historie. V létě přidejte možnosti koupání a máte opravdu skvělé místo na dovolenou, jehož návštěvu si užije snad každý, ať už touží po procházkách a nebo jenom po relaxu a leháru.

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Více o Itálii a jejich krásách?

Na Hotelove.cz najdete spoustu dalších hezkých článků o Itálii. Psali jsme o nádherném ostrově Ischia. Máme pro vás připravený praktický článek s mapami Itálie. Psali jsme o jednom z nejmenších států na světě San Marinu. Představili jsme vám mnoho úžasných měst ověnčených unikátními památkami, často na seznamu UNESCO. Od Bergama přes Bolognu až po Florencii, Veronu, až po jih s Bari, Neapolí nebo Palermo.
[/note]

 

Diskuze ke článku

0/100