Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bergamo v Itálii – Co vidět, mapa, počasí, letiště

Bergamo najdete na mapě Itálie v jeho severní části, konkrétně v regionu Lombardie. Historické město, které je současně hlavním městem regionu Lombardie, má okolo 118 000 obyvatel.

Poloha města Bergamo

Bergamo leží téměř uprostřed regionu Lombardie blízko Milána. Je to krásně upravené město, které má dvě části – staré město situované na kopci a moderní nové město pod ním.

Bergamo je krásné a romantické město

Hlavní náměstí s nádhernou zvonicí

Prohlídku Bergama můžete začít ve starém městě na hlavním náměstí, kde se nachází nepřehlédnutelný symbol města v podobě 52 metrů vysoké zvonice Torre Civica, které místní obyvatelé neřeknou jinak než „Campanola“.

Za stavbou zvonice stojí bohatá aristokratická rodina Suardi. Každý den v 10 hodin večer zní z věže 130 úderů zvonů, které v době minulé ohlašovaly noční uzavření všech městských hradeb.

Město má rozlehlé historické jádro

Jedna z mnoha oblíbených kaváren - ve městě Bergamo

Bazilika Santa Maria Maggiore

Další turistickou atrakcí je nádherná bazilika Santa Maria Maggiore, která je skutečným architektonickým skvostem. Vstup do baziliky střeží dva kamenní lvi. Hned vedle baziliky můžete navštívit kapli Capella Colleoni, která nese název po kapitánu Colleonim, který statečně bojoval na straně Benátčanů a který má v erbu tři varlata na stříbrném a červeném pozadí.

Ulice Corsarola

Pokud se chcete jen tak procházet, tak doporučuji procházku po ulici, která se jmenuje „Corsarola“. Prochází se po ní mezi malými obchody plnými moderní módy a skvělé italské gastronomie. A na závěr korzování po obchodech se ještě vydejte na zdejší úžasné hradby, odkud je krásný výhled na město.

Bergamo má opravdu úžasné panorama

Bergamo a okolí

Pokud náruživě lyžujete, tak můžete v okolí Bergama využít nádherné ski areály. Ski areály najdete zejména v oblastech Val Brembana, Val Seriana nebo Valle di Scalve. Hlavními lákadly zdejších lyžařských areálů jsou špičkově upravené sjezdovky a prvotřídní ubytovací kapacity.

Památek k návštěvě je tu spousta

Cestování autobusem

Pokud chcete po Bergamu pohodlně cestovat autobusem, tak si určitě kupte lístek za 1,3 euro, který vám vydrží na 75 minut, což bohatě stačí na přepravu po městě. Tento lístek platí i na místní lanovku.

Další klidné zákoutí mimo hlavního ruchu turistů

Místní letiště

Letiště v Bergamu se jmenuje  Orio al Serio International Airport. Je to sice menší letiště, ale vše tady funguje perfektně a bez problémů. Najdete tady vše, co mezinárodní letiště má mít, tj. celou řadu značkových obchodů, chutných restaurací, prostornou odbavovací halu, dětský koutek a lékárnu. Naproti letišti je navíc velké nákupní středisko Orio, kde si můžete udělat hned první velký nákup italských produktů a surovin.

Bergamo mapa

Mapa historického centra města Bergamo, která vám snad pomůže s lepší orientací.
Mapa města Bargamo v Itálii

Bergamo závěr

Bergamo je úžasné místo v létě i zimě. Je tady co dělat i ochutnat. Blízkost Milána a mezinárodní letiště tyto možnosti jenom násobí. Návštěvu Bergama byste si proto rozhodně neměli nechat ujít. Uvidíte, že nebudete ani na minutu zklamáni!

 

[note note_color=“#e8f3ff“]

Více o Itálii a jejich krásách?

Na Hotelove.cz najdete spoustu dalších hezkých článků o Itálii. Psali jsme o nádherných ostrovech Ischia a Elba. Máme pro vás připravený praktický článek s mapami Itálie. Psali jsme o jednom z nejmenších států na světě San Marinu. Představili jsme vám mnoho úžasných měst ověnčených unikátními památkami, často na seznamu UNESCO. Od Bologni až po Florencii, Veronu, až po jih s Bari, Neapolí nebo Palermo.
[/note]

 

Diskuze ke článku

0/100