Teplota moře Chorvatsko

Kolik stupňů má právě voda v Chorvatsku? Jaké jsou dlouhodobé předpovědi a tabulky. Prozradíme přímo v tomto článku. Teplota moře Chorvatsko je dotaz, který v létě do hledá mnoho Čechů. Není se čemu divit, protože Chorvatsko je oblíbeným cílem dovolených. Každého tak zajímá, jestli moře bude teplé nebo studené

Chorvatsko a Jadranské moře

Chorvatské pobřeží je neuvěřitelně dlouhé a členité. Chorvaté jsou ostatně i pyšní na svých více než 1.000+ ostrovů. Z geografického hlediska na tom není nic složitého, protože celé toto pobřeží omývá Jaderské moře.

Chorvatsko má krásné nejenom moře.

Charakteristika Jadranu

Jadran patří spíše k těm menším mořím. Na Itálii na druhém břehu sice nedohlédnete, ale to nic nemění na tom, že je vzdálená v průměru pouhých 150 kilometrů. Jadran je okrajovým (šelfovým mořem) Středozemního moře a to je zase okrajovým mořem Atlantského oceánu

Jadran je tak z velké části obehnán pevninou. Podobné uzavřené moře, jsou vždy teplejší, než otevřený oceán na stejné zeměpisné šířce. Jaderské moře se tak poměrně rychle a dobře prohřívá.

Dubrovník je mořem doslova obklopený.

Dlouhodobé teploty na Jadranu

Tento údaj berte samozřejmě s rezervou. Všechno je relativní a řídí se ročními obdobími. V zimě má tak voda klidně 10 stupňů celsia. Ve vrcholném létě naopak teplota na většina míst přesáhne velmi příjemných 25 stupňů.

Základní charakteristikou je, že teplota po celém Jadranu se výrazněji nemění. Samozřejmě pobřeží má vždy teplejší vodu, ale rozdíly mezi teplotou moře v Zadaru, v Bašce Vodě nebo ostrově Hvar jsou jenom minimální.

Teplota moře Chorvatsko – dlouhodobé grafy

Následující grafy ukazují dlouhodobé předpovědi pro některá z nejzajímavějších měst a letovisek v Chorvatsku.

Je to jeden z nejužitečnějších ukazatelů, protože právě podle nich si můžete dlouhodobě naplánovat svoji cestu do Chorvatska. Podle mě jsou důležitější než aktuální teploty vody z předpovědi počasí. Protože voda má samozřejmě ohromnou schopnost akumulovat teplo. Zatímco teplota vzduchu se mění z hodiny na hodinu, tak teplota vody se ve stejném čase bude měnit jenom o desetinky stupňů.

Na následující dlouhodobé grafy s teplotou moře v různých částech Chorvatska je tak podle mě největší spolehnutí.

 

Teplota moře Pula

Oblíbené letovisko a centrum severního pobřeží Chorvatska. To je město Pula na poloostrově Istrie.
Teplota moře Pula

 

Teplota moře ostrov Krk

Ostrov Krk je spojený s pevninou mostem a tak se není čemu divit, že sem každoročně míří také spousta turistů. Teplota moře na Krku je v podstatě stejná jako v předchozí Pule. Krk je mimochodem největším ostrovem na Jadranu.
Teplota moře ostrov Krk

 

Teplota moře Zadar

Velké město v centrální části pobřeží. Okolo je mnoho oblíbených letovisek a majestátné pohoří Velebit.
Teplota moře město Zadar

 

Teplota moře Split

Split je druhé největší město Chorvatska a jedním z největších přístavů Chorvatska. Na dovolenou přímo sem se moc nejezdí, ale do okolí už ano.
Teplota moře město Split

 

Teplota moře Baška Voda

Baška Voda je jedním z top letovisek na Makarské riviéře. Každoročně sem zamíří asi nejvíc Čechů, které opravně zajímá, jakou teplotu zde má moře.
Teplota moře letovisko Baška Voda

Náš tip na článek

Chcete se dozvědět více o aktuálních teplotách vody nejenom v Chorvatsku? Přečtěte si náš článek o teplotách moří.

 

Teplota moře Makarská

Okresní město a centrum stejnojmenné Makarské riviéry. Jak se tady vyvíjí teplota vody v průběhu roku?
Teplota moře letovisko Makarská

 

Teplota moře ostrov Hvar

Podlouhlý ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších chorvatských ostrovů. Každoročně sem míří tisíce turistů. Jezdí sem za úchvatnou přírodou, bohatou kulturou a samozřejmě plážemi. Jakou teplotu má zdejší voda?
Teplota moře ostrov Hvar

 

Teplota moře Dubrovník

Dubrovník je nejjižnější velké chorvatské město. Světově proslulé je samozřejmě hlavně svými památkami. V okolí je ale také spousta zajímavých míst ke koupání. Jakou teplotu má obvykle moře v Dubrovníku?
Teplota moře Dubrovník

 

Závěr: Jaká je teplota moře v Chorvatsku?

Teplota moře v Chorvatku je stálá a v létě se opravdu nemusíte bát, že by voda byla příliš studená. To se opravdu nestává. Vlastně se dá hezky koupat i na začátku října, kdy zážitek může zkazit spíš teplota vzduchu. Každopádně doufáme, že díky našemu článku budete moudřejší a všechno si dobře naplánujte.

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *