Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teplota moře Chorvatsko – Aktuální stav

Kolik stupňů má právě voda v Chorvatsku? Jaké jsou dlouhodobé předpovědi a tabulky. Prozradíme v tomto článku. Teplota moře Chorvatsko je dotaz, který v létě do hledá mnoho Čechů. Chorvatsko je oblíbeným cílem dovolených. Každého tak zajímá, jestli moře bude teplé nebo studené

Chorvatsko a Jadranské moře

Chorvatské pobřeží je neuvěřitelně dlouhé a členité. Chorvaté jsou ostatně i pyšní na svých více než 1.000+ ostrovů. Z geografického hlediska na tom není nic složitého, protože celé toto pobřeží omývá Jaderské moře.

Chorvatsko má krásné nejenom moře.

Charakteristika Jadranu

Jadran patří spíše k těm menším mořím. Na Itálii na druhém břehu sice nedohlédnete, ale to nic nemění na tom, že je vzdálená v průměru pouhých 150 kilometrů. Jadran je okrajovým (šelfovým mořem) Středozemního moře a to je zase okrajovým mořem Atlantského oceánu

Jadran je tak z velké části obehnán pevninou. Podobné uzavřené moře, jsou vždy teplejší, než otevřený oceán na stejné zeměpisné šířce. Jaderské moře se tak poměrně rychle a dobře prohřívá.

Dubrovník je mořem doslova obklopený.

Dlouhodobé teploty na Jadranu

Tento údaj berte samozřejmě s rezervou. Všechno je relativní a řídí se ročními obdobími. V zimě má tak voda klidně 10 stupňů celsia. Ve vrcholném létě naopak teplota na většina míst přesáhne velmi příjemných 25 stupňů.

Základní charakteristikou je, že teplota po celém Jadranu se výrazněji nemění. Samozřejmě pobřeží má vždy teplejší vodu, ale rozdíly mezi teplotou moře v Zadaru, v Bašce Vodě nebo ostrově Hvar jsou jenom minimální.

Krásné Chorvatské moře Češi milují

Teplota moře Chorvatsko – dlouhodobé grafy

Následující grafy ukazují dlouhodobé předpovědi pro některá z nejzajímavějších měst a letovisek v Chorvatsku.

Je to jeden z nejužitečnějších ukazatelů, protože právě podle nich si můžete dlouhodobě naplánovat svoji cestu do Chorvatska. Podle mě jsou důležitější než aktuální teploty vody z předpovědi počasí. Protože voda má samozřejmě ohromnou schopnost akumulovat teplo. Zatímco teplota vzduchu se mění z hodiny na hodinu, tak teplota vody se ve stejném čase bude měnit jenom o desetinky stupňů.

Moře Chorvatsko grafy

Na následující dlouhodobé grafy s teplotou moře v různých částech Chorvatska je tak podle mě největší spolehnutí.

Teplota moře Pula

Oblíbené letovisko a centrum severního pobřeží Chorvatska. To je město Pula na poloostrově Istrie.

Teplota moře Pula

Aktuální počasí v městě Pula na poloostřově Pula

Teplota moře ostrov Krk

Ostrov Krk je spojený s pevninou mostem a tak se není čemu divit, že sem každoročně míří také spousta turistů. Teplota moře na Krku je v podstatě stejná jako v předchozí Pule. Krk je mimochodem největším ostrovem na Jadranu.

Teplota moře ostrov Krk

Počasí a předpověď pro Krk

Teplota moře Zadar

Velké město v centrální části pobřeží. Okolo je mnoho oblíbených letovisek a majestátné pohoří Velebit.

Teplota moře město Zadar

Aktuální počasí a teploty pro město Zadar

Teplota moře Split

Split je druhé největší město Chorvatska a jedním z největších přístavů Chorvatska. Na dovolenou přímo sem se moc nejezdí, ale do okolí už ano.

Teplota moře město Split

Aktuální předpověď počasí pro město Split

[note note_color=“#ffff99″]

Náš tip na článek

Chcete se dozvědět více o aktuálních teplotách vody nejenom v Chorvatsku? Přečtěte si náš článek o teplotách moří.[/note]

Teplota moře Makarská

Okresní město a centrum stejnojmenné Makarské riviéry. Jak se tady vyvíjí teplota vody v průběhu roku?

Teplota moře letovisko Makarská

Předpověď počasí pro město Makarská

Teplota moře ostrov Hvar

Podlouhlý ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších chorvatských ostrovů. Každoročně sem míří tisíce turistů. Jezdí sem za úchvatnou přírodou, bohatou kulturou a samozřejmě plážemi. Jakou teplotu má zdejší voda?

Teplota moře ostrov Hvar

Počasí ostrov Hvar

Teplota moře Dubrovník

Dubrovník je nejjižnější velké chorvatské město. Světově proslulé je samozřejmě hlavně svými památkami. V okolí je ale také spousta zajímavých míst ke koupání. Jakou teplotu má obvykle moře v Dubrovníku?

Teplota moře Dubrovník

Teplota moře Chorvatsko shrnutí

Jadran je mělké šelfové moře. Díky tomu je poměrně teplé a dá se v něm koupat po velkou část roku. Pro většinu lidí určitě nebude velký problém se zde koupat od května do září. Na druhou stranu i v tom nejhoroucím létě dokáže moře v Chorvatsku ochladit (na rozdíl třeba od Perského zálivu). Na podzim se moře ochlazuje pomaleji, než vzduch, slušné koupání můžete zažít i v říjnu, ale na to slunění už to pravděpodobně nebude.

Závěr: Jaká je teplota moře v Chorvatsku?

Teplota moře v Chorvatku je stálá a v létě se opravdu nemusíte bát, že by voda byla příliš studená. To se opravdu nestává. Nikdy. Vlastně, jak už jsme říkali, se dá hezky koupat i na začátku října, kdy zážitek může zkazit spíš teplota vzduchu. Každopádně doufáme, že díky našemu článku budete moudřejší a všechno si dobře naplánujte.

Diskuze ke článku